Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? Hogyan válasszak szakmát?

Figyelt kérdés
10.osztályos vagyok.Soha se tudtam különösebben ,hogy mihez lenne kedvem egy életen át.Bár mindig is az állatorvosi volt a célom.Viszont úgy érzem ,hogy az emelt kémia és biosz nem menne úgy ,hogy elég legyen az egyetemre.Most nemsokára kell majd faktot választanom.

#egyetem #továbbtanulás #milyen szakma
ápr. 8. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is szeretném, hogy tudd, ez teljesen normális. Kb 16 lehetsz, sok szempontból még gyerek, nem csoda, hogy fogalmad sincs mit akarsz. Másodszor, semmi sem garantálja hogy a mostani döntésed meghatározza az életed - bármikor válthatsz szakot, szakmát, kipróbálhatsz új dolgokat, vissza mehetsz az iskolába. Szóval rengeteg lehetőséged lesz még :)

Amit én tudok ajánlani: Nézz rá néhány emelt érettésig feladatlapra - tudom, messze van még, így ne pánikolj ha úgy érzed a felét se tudnád megírni, nyilván rengeteg időd lesz felkészülni. Ennek ellenére érdemes már most belenézned, nagyjából milyen nehézségű, mik a követelmények, és próbáld meg eldönteni, megfelelő felkészüléssel fel tudnád-e húzni magad arra a szintre.

Menj el minél több nyílt napra, ha tudsz, beszélj mostani egyetemistákkal és más végzetekkel, kérdezz körbe, még ha olyan szak is, amihez most úgy érzed semmi közöd. Lehet, hogy a végén pont az lesz a jó választás.

Készíts listát: Mik a legfontosabbak neked? Jól kereső szakma legyen, könnyű, szociálisan elismert, stb.? Állítsd sorrendbe a szempontjaidat.

Az, hogy gimis szinten milyen vagy egy-egy tantárgyból, nem sokat jelent egyetemi anyag tekintetében, viszont az érettségi szempontjából azért érdemes mi az ami természetesebben jön neked. Inkább magolsz vagy igyekszel megérteni az anyagot? Milyen a memóriád? Ezek a kérdések is segíthetnek fak/érettségi választásban.

ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még 25 évesen se tudom igazán. Eljöttem egyetemre, de lehet, hogy otthagyom, s tovább keresem az utamat. Nem könnyű, neked legyen szerencséd, azt kívánom.
ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egyetemi nyílt napokray nézd meg a felvi.hu-n a lehetséges szakok listáját stb

Nem muszáj egyetemre se menned, nézz körül a szakmák között is hátha valami megtetszik

Az orvosikra nagyon nehéz bekerülni, nem biztos hogy erőltetni kéne ha nem érzed teljesen magadénak. Nagyon sok más van amit lehet csinálni, akár állatokkal kapcsolatban is

ápr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen emelt kell hozzá, de a gyógytornász szerintem egy nagyon jó és időtálló szakma. Amúgy az állatorvos is nagyon jó, csak nagyon-nagyon sokat kell hozzá tanulni.
ápr. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a hobbym, vagy az érdeklődési köröm alapján választanék.
ápr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szinte minden egyes nap gondolkoztam és igazából mindenkinek köszönöm!Az állatorvosira a felkészülés jelenleg nem sikerülne úgy , viszont emelt bioszt fel fogom venni jövőre ,illetve az angolt.Úgy hiszem ,hogy ezekkel elég sok lehetőségem lesz egyetemeknél.Ha az állatorvosi pedig mégis visszajön akkor ra tudok feküdni rendesen a kémiára.
ápr. 11. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert neked <3
ápr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!