Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az informatika legkeres...

Melyik az informatika legkeresettebb ága? (mérnökinformatikus, programtervező informatikus, ilyenek) Melyik fizet átlagosan a legjobban? Illetve milyen egyetemet érdemes végezni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 09:24
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Hi!

Én is hasonlókat hallottam az ELTE-ről amiket a korábbi hozzászólásokban olvastam, tehát jót is rosszat is és sokat vacillálok vele hogy hova menjek, mert nekem is fontos a fizetés, mert a mai világban amit szeretsz azt csak hobbinak kell csinálni és abban a szakmában kell dolgozni ami pénzt is termel neked. A legjobb az amikor azzal amivel szeretsz foglalkozni pénzt is termel. Kb. hasonló cipőben járok mint te, Én 11.-be járok szakközépben és most teszek előrehozottat infóból. Azt viszont nem hallottam, hogy kéne 2 emelt szintű érettségi, az mire kell? Nade visszatérve arra, hogy hol érdemes elhelyezkedni, én vegyes véleményeket hallottam különböző forrásokból, főleg a netről de az infó tanárom az ELTE-n végzett még az úgynevezett programozó matematikus szakon és ő ajánlja, mivel szerinte jól megtanítják illetve jó diplomát is ad és ha jól teljesítesz még tanulmányi éveid alatt ki is küldhetnek gyakorlatra a CERN-hez, feltéve persze, hogy beszéled az angolt vagy a franciát. Ezenkívül még annyit hallottam, hogy az ELTE-re jelentkezőknek csak az 5%-a(az adott csoportban) végzi el időben a szakot, tehát 3 év alatt. A programozó infó szak-on pedig tudtommal 4 szakirány van de ezt megtudod nézni a felvi-n vagy az adott iskola honlapján is, de asszem ezk a programkezelő,programfejlesztő,rendszergazda,és informatika tanár de nem vagyok benne biztos. Remélem tudtam segíteni, de ezek az információk nem biztos, hogy 100%-ig igazak szóval ezeket csak vedd figyelembe és járj utánuk hiteles forrásból, látogasd meg az iskolákat vagy valami. Ha tudtok valami hasznosat írni ezzel kapcsolatban akkor szívesen várom, mivel én is felvételi előtt leszek nem sokára. Amúgy ha a fizetés érdekel a legjobban akkor úgy halottam, hogy a közgazdász szak a top, nem tudom pontosan, hogy mit csinálnak meg fizetéseket se tudok mondani világszerte de sokan dicsérik de mások elmondása szerint eléggé monoton, erről majd még tájékozódni kéne...

2013. ápr. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Debreceni Egyetem Informatika karon meg megy a szopatás a tanárok részéről. Jó lenne, de már kezdjjük unni
2013. máj. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó.

Szerinted hol nem megy a "szopatás" ? ... :D

Itt az nem elég a ketteshez, amit a tanár lead anyagot...

(SZTE, mérnökinfó.)

2014. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!