Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik az informatika legkeres...

Melyik az informatika legkeresettebb ága? (mérnökinformatikus, programtervező informatikus, ilyenek) Melyik fizet átlagosan a legjobban? Illetve milyen egyetemet érdemes végezni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 09:24
1 2 3 4
 21/33 fhenrir ***** válasza:
75%
Tudtommal nincs is, legalábbis BSC biztosan nincs.
2011. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy tudtam van, akkor elnézést!

Marad ME és SZTE.

2011. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
jó és akkor kérdésem továbbra is fenntartom hogy a BME-n mennyire brutál a fizika, mennyire nagy a bukásra az esély?
2011. jan. 2. 15:19
 24/33 anonim ***** válasza:

7-8 éved van addig.

Hiába mondjuk el, lehet jövőre változik..

Nyugodj meg..

2011. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 fhenrir ***** válasza:
100%
Annyira nem brutál, ugynazon a karon a villamosmérnököknek elég brutál, de ha odafigyelsz középsuliban, esetleg érettségizel is belőle (infóból úgysem érdemes, középszinten semmi köze nincs a az egyetemi infóhoz, emelten is csak a programozás része), akkor nem fogsz kihullani. Ráadásul BME-n első félévben íratnak egy szintfelmérőt, amiből látod, hogy mennyire tudod vagy nem tudod a fizikát, és ha nem tudod, felvehetsz egy bevezető fizika nevű tárgyat, ami a középsulis dolgokat ismétli át egy kicsit. Általában nem azért szoktak kihullani az emberek, mert teljesíthetetlen az egyetem, hanem azért mert távol kerülnek aputól-anyutól, és rendszeres tanulás helyett vizsga előtti 1-3 napban próbálnak meg megtanulni egy egész féléves anyagot. Szóval nyugodtan jöhetsz BME-re, a fizika inkább a villanyosoknak kell, az infósoknak nem annyira nehéz.
2011. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
igázából érettségit matekot gondoltam emeltnek, meg még egy választottat (jelen esetben infót), mivel már követelmény hogy 2 tantárgyból kell emeltezni, ezért gondoltam a matek-infót, mivel mint már említettem nagyon rossz fizikatanárom van
2011. jan. 2. 17:43
 27/33 Zoliol ***** válasza:
de a mérnöki tudományok alapja a matek meg a fizika
2011. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 Zoliol ***** válasza:
ELTÉRE ne menj!!!!!akkor menj ha bölcsészet karra mész
2011. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
az lehet, de attól még nem kell belőle érettségizni, lehet infóból (sőt még bioszból) is emeltezni, csak meg legyen a pontszám.mondjuk ez annyira részletkérdés hogy felesleges rajta döcögni:)
2011. jan. 2. 19:14
 30/33 anonim válasza:
100%

Én ELTE-IK-ra járok, programtervező informatikus szakra. Nem értem miért mondják, hogy ne menj oda. Csak ajánlani tudom, főleg, ha komolyan érdekel is a programozás (tehát ha érdekel, akkor nyilávn fogsz autodiktata módon is tanulni, ami azért szükséges). Az innen első félévben kibukott emberek, akik végigwowozzák az előadásokat és még a gyakorlati jegyeket sem bírják megszerezni, azok imádják mondogatni, hogy itt csak elmélet van. Ez nem igaz. Van rendes programozás is, nyilván először egyszerűbb feladatokkal. Nekem szerencsém volt, mert ebben a félévben nagyon jó tanárokhoz jártam gyakorlatokra. Persze, be kell járni, jegyzetelni kell, otthon tanulni óráról-órára. Azért annyira nem brutális, ha az ember nagyon akarja. Van, akinek büdös a tanulás, igen, akik elkezdik, nagyjából a fele ki is bukik. Előadásra be se járnak, ha bejárnak, akkor játszanak. Az ilyenek nem értem mit várnak.

Nincs olyan sok tantárgy, hogy le legyél terhelve teljesen, úgyhogy ha a matekos tárgyakból megvan a gyakorlati jegyed, akkor csak seggelned kell a vizsgára. Nem keveset, nyilván, de aki nem akar tanulni, az inkább ne is menjen egyetemre.

2011. jan. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!