Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Úgy érzem, elcsesz...

Mit tegyek? Úgy érzem, elcsesztem az életem.

Figyelt kérdés
Nem vettek fel arra a szakra,ahová szerettem volna menni,csak egy másikra,ami kezd számomra unalmassá válni,nem nekem való.Én úgy érzem,legjobb lenne otthagyni a sulit,és elmenni dolgozni.Később pedig beadnám olyan szakra,ami jobban érdekel.Mert így csak elcseszek egy évet,de mások szeint hülyeség lenne otthagynom a sulit.
2011. nov. 6. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Hova szerettél volna menni és hova sikerült?
2011. nov. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
turizmusra szerettem volna menni,közép-európai területi kultúrára sikerült,életem egyik legrosszabb döntése
2011. nov. 6. 09:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor ne foglalkozz a sulival, hagyd ott egy évre! Akik ellenzik, gondolom azért ülnek iskolapadban, hogy addig is eltartsa őket anyuci/apuci, nehogy melózniuk kelljen! Én is otthagytam a nekem nem tetsző szakot, munkába álltam és nem bántam meg! Annyi a különbség, hogy én még nem döntöttem, mihez lenne mégis kedvem. Gondolj bele, addig pénzed is lenne, az nem elkótyavetyélt idő.
2011. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen,igazad van,akik ellenzik,azok tényleg olyanok,hogy apuci,anyuci pénzeli őket,én meg nem szeretem,hogy ennyi idősen még a szüleim tartanak el,most keresek munkát,ha lesz,akkor otthagyom a sulit,aztán ha végleg eldöntöttem,mit szeretnék kezdeni megammal,és lenne már egy kis pénzem,belevágnék a suliba
2011. nov. 6. 09:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem is oltottak anno, még a tulajdon bátyám is, hogy minek hagyom ott a sulit. Mert ő a 4 éves szakot végezte el 6 és fél év alatt, persze csak hogy minél később dolgozzon. A sok anyuci kedvence sem tud semmit, csak lehessen kamuból járni egy szakra és mellette élni a világát. Mióta melózom, minden jobb az életemben. Megvehettem olyan cuccokat, amikre csak vágytam évekig, és külön is tudtam költözni.
2011. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is otthagytam és elmentem dolgozni. Megbántam. Képzettség nélkül nem találsz normális melót. Most újra tanulni kezdtem, de melo mellett nagyon nehéz. Nem tudok bejárni minden órára és alig van idöm tanulni. Iszonyat stresszes. Ha egyszer elkezdesz dolgozni, utána nem egyszerü újra odaállni a szüleid elé, hogy mostantól akkor megint igényt tartanék a pénzetekre, mert visszamegyek suliba. Ez utobbi a nappali képzésre vonatkozik. Mert annyi pénzt nem tudsz összespórolni, hogy majd megélj belöle mikor visszamész tanulni.
2011. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha egyszer elkezdesz dolgozni, utána nem egyszerü újra odaállni a szüleid elé, hogy mostantól akkor megint igényt tartanék a pénzetekre, mert visszamegyek suliba. Ez utobbi a nappali képzésre vonatkozik. Mert annyi pénzt nem tudsz összespórolni, hogy majd megélj belöle mikor visszamész tanulni."


Hülyeség... Egy ismerősöm 3-4 évig dolgozott, és most kezdte el a sulit szeptemberben, nappalin. A szülői támogatásról meg annyit, hogy az anyja élettársa kidobta otthonról, hogy még ritkán sem jár haza, a koleszben lakik.

2011. nov. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül anyuci elkényeztetett gyerekei. Nekem is van egy barátom, aki ott hagyta a sulit, hogy kihagy egy évet. Rendes melót nem kapott (végzettség nélkül sehova nem fogsz kelleni), 4 napig csinálta egy telemarketinges cégnél, borzalom szánalmas fizetésért. Visszaszokni meg az emberek 80%-ának rohadt nehéz az iskolapadba. Ha meg meló+suli egyben az rohadt fárasztó. Kivéve ha hétvégi diákmunkáról beszélünk.
2011. nov. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értünk rendes meló alatt. Ha a kétkezi munka derogál, az nem rendes meló, akkor tényleg nincs... Nekem nem esett nehezemre elmenni gyárba. Anyám úgy ment el dolgozni oda, hogy mérnöki diplomája van. Ha jobb nincs, az is megfelelt neki.
2011. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!