Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iparművészeti egyetem, tervező...

Iparművészeti egyetem, tervező grafika szakirány? (mappa)

Figyelt kérdés

Már elkészítettem 2 db 50x70 cm-es logó terves papírt, amin csak logók vannak, 1 db illusztrációs papírt, amin grafikák vannak, 1 db plakátterv,1 db arcluatterv(logó, levélpapír, boríték,matricák,weboldalterv. + a meghirdetett feladat 2 db 50x70 cm-es. És +4 arculat terves papír, amit még alkalmazott grafika okjs vizsgamunkára készítettem. (logó, pólótervek, boríték, névjegykártya, weboldalterv, illusztrációk, pólócimke.

Általában a tanároknak a grafikáim szoktak tetszeni, viszont az akt rajzolás a gyengém, még a portré megyeget, de az akt sajnos nem megy. Ha a mappába csak egy aktot tennék, ami szerintem talán még megfelelő, és inkább több portrét, koponya rajzot, csendéletet (festett, ceruzával rajzolt) esetleg így is van esélyem tovább jutni?


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. márc. 24. 09:31
1 2 3 4
 31/35 anonim válasza:
én is kiestem fotográfián, megfogjátok még próbálni? nem gondolkoztattok azon hogy egyáltalán van hozzá tehetségetek? ilyeneken jár az eszem..
2014. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Én tavaly animációt próbáltam meg, ugyan ezen járt az eszem egy évig, és nem próbáltam meg csak a tervezőgrafikát, de én 5 évig tanultam a tervezőgrafikát, olyan szakközépbe mentem, ahol ezt tanítják. És nagyon meglepődtem, mert úgyéreztem, hogy tényleg jók a munkáim még vizsgán is mondták a tanárok, hogy mindenképpen menjek az iparra vagy a képzőre, hát eléggé meglepődtem, hogy nemsikerült. Még az utolsó percben is azt hittem hogy sikerülni fog. Tegnapi nap nagyon elvoltam keseredve. Szerencsére nem csak ezt az egy egyetemet jelöltem meg mint tavaly. Idén megjelöltem 5 szakot. És az egyik biztos sikerülni fog. Nem csak az Ipar létezik, ott a Képző oda is nehéz, de azt hallottam talán valamivel könnyebb, de ezt nem tudom. Viszont van Egerben is elektronikus ábrázolás, vagy Pécsen is grafikusművész, vannak még egyetemek, igaz nem pest és nincs közel, de 3 év nem nagy idő, vagy 5. Én abban reménykeden, hogy vagy a képző vagy Eger sikerül :) Szerintem ti is tehetségesek vagytok, és ne menjen el a kedvetek emiatt. Én már többet nem jelentkezek az Iparra. És nem fogom feladni emiatt :)

Ti se tegyétek! :)

2014. ápr. 25. 09:27
 33/35 A kérdező kommentje:

Én 15000 ért nyomtattam ki 9 munkát. Tavalyról vizsgamunkámból is volt 4 db 50x70 cm-es munkám. Viszont a 9-ből kettőt elrontottak, amit itthon nyomtattam ki fotópapírra és ragasztottam rá fehér 50x70 cm-es félkartonra (nem teljesen karton, de kemény papír). Kimértem vonalzóval a távolságot hova ragasszam. Én faragasztóval ragasztottam, hogy biztosra menjek és nehogy lejöjjön a stiff miatt. Én így oldottam meg :) A rajzaimat is bekereteztem 50x70 cmes kartonnal. Ott pedig kiméreteztem, hogy körülbelül mekkora kivágást szeretnék és sniccerrel vágtam ki a karton közepét, és utána szintén ráragasztottam a rajzokat :)

Körülbelül 7-8 tanulmányrajzot vittem nem csak ceruzásat, meg 10-13 szakmai munkát. :) Én így oldottam meg.

2014. ápr. 25. 09:31
 34/35 anonim válasza:

Szia. Ne haragudj, hogy privátban zavarlak, csak megtaláltam tervezőgrafika kategóriában a kérdésedet, én is erre a szakra szeretnék menni. MOME nálam esélytelen, arról szeretnék érdeklődni, hogy tudnál egy pár szót mondani más egyetemek/főiskolák felvételi légköréről? Mennyire nehéz belekerülni? Végül ha megengeded, egy személyes kérdés, hova mentél?

Ha válaszolsz megköszönöm, de ha nincs időd rá, természetesen az is megértem.

2014. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Nem sűrűn szoktam nézni a gyakorikérdéseket mostanában, mert nagoyn kevés időm van. :) De szívesen válaszolok. Nem is láttam, hogy írtál üzenetet, de most megnézem :)
2014. dec. 30. 18:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!