Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész vagy fogorvos?

Gyógyszerész vagy fogorvos?

Figyelt kérdés

17/F vagyok, úgyhogy bőven van időm még dönteni, hogy melyik szakmát válasszam.


Ti melyiket ajánlanátok? Melyikkel tudnék sikeresebben boldogulni? Mindkettőt szívesen csinálnám.


Vélemények?



2014. jún. 1. 17:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem kell örökre itt hagyni az országot...

Én orvostanhallgató vagyok, és mivel nekem sincsenek tehetős "szponzoraim", úgy tervezem, hogy diploma után X ideig kint dolgozom, majd ha lesz elég pénzem arra, hogy magánrendelőt nyissak, hazajövök.

2014. jún. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%

ÁOK-kal mi a baj?

- Nem kötekedésből kérdezem, csak kíváncsi vagyok azoknak a fokosoknak a véleményére, akik inkább fok-ra mentek mint ÁOK-ra.

2014. jún. 3. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem az, hogy az ÁOK 6 + x év. A FOK meg kevesebb. Én is azért mentem GYTK-ra, mert nem akartam ilyen sokáig tanulni. Nekem a második opcióm az ÁOK volt, de oda nem szívesen mentem volna.
2014. jún. 3. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

én gyógyszerésznek jelentkeztem. Mert feltettem magamnak ezeket a kérdéseket:

- Akarok én nyáron kórházban lenni? nem

- Akarom, hogy én mindig orvos legyek? nem

- Képes vagyok előítélet nélkül, bárkinek bármijéhez hozzányúlni? nem

- Képes vagyok boncolni? nem

- Akarok 30 éves koromig tanulni? nem


Szerintem ezeket is gondold át, persze te valószínű más vagy, mint én, de én ezzel jutottam döntésre :)

2014. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
39%

Fogorvosnak nem kell 30 éves koráig tanulni....

Nagyon remekül meg lehet élni mind2ből.

Én FOKon vagyok mert gyakorló, gyógyító orvos szerettem volna lenni, nem "csak egy Dr", nem elígített volna ki engem az h egy gyógyszertári pultba álljak, vagy valami gyógyszergyárban kutatótkent, közvetlenül akarok segíteni az embereknek nem közvetetten, ennyi. Mind2 nagyon szuper amúgy, es szerintem kb ugyan annyi pénz van benne. Én igénylem az emberközeliséget, ennyi döntött nálam :)

És azért nem AOK mert lány vagyok, hamar szeretnék csaladot, ha egyszer lesz akkor szeretnék minél több időtt tölteni a gyerekeimmel és ez rezidensként pl nem megoldható. Kesőbb szakorvosként se biztos (magánrendelő az más). Fogorvosként is van szakosodás meg ilyesmi de sokkal egyszerűbb az egész procedúra meg a rendszer (szerintem). Ha fiu lennék biztos AOKon lennék amugy.

2014. jún. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jah és a boncolassál mindenki ugy van h "tuti nem vagyok rá képes" utana rájön h dehogynem és hogy sokkal rosszabb tantárgyak is vannak mint az anat. Szal ilyeneket ne vegyel figyelembe mikor döntesz h 'boncolás' meg 'hulla'.

(Elozo voltam)

2014. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!