Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miert olyan nagy szam bekeruln...

Miert olyan nagy szam bekerulni egyetemre?

Figyelt kérdés
Marmint olyanra, ahol ilyen 230-280 a ponthatar.
2014. júl. 25. 21:26
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Mert ezt akartam. Bele se gondoltam igazan, hany evembe fog ez kerulni. Suliban is mindenki biztatott, segitettek emeltekre keszulni, nem hagytak volna, hogy feladjam
2014. júl. 25. 21:58
 32/46 anonim ***** válasza:

Hát az "alap" képzés még talán kibírható, de még utána

is vagy három év

2014. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Olaszorszagban van ram oroksegkent egy kis csaladi haz, oriasi kerttel, illetve csaladi vallalkozasban a szakmamban tudok majd dolgozni, havi kb 1 millio kezdő fizuval
2014. júl. 25. 22:00
 34/46 A kérdező kommentje:
Lemaradt, szoval most merlegeltem igazan, es erre jutottam. Mire kijutnek orvoskent, megennek a pokok a hazikot :D
2014. júl. 25. 22:01
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a kérdésre válaszolnék.

260 a minimum pont a diákoknak, hogy felvehessék őket akárhova.


A kérdésed jogos is, meg nem is. Igazából jogos onnan nézve, hogy aki egy 400+ képzésre jutott be, az biztos nívósabb, nagyobb kihívás, stb.


De ha megnézed, akkor mondjuk egy 280-320as ponthatáros szakra nem az fog jelentkezni, akit BME-re vagy SE-re is felvennék. A többinek viszont igenis nagy siker és öröm, hogy felvették. Azért, mert ő nem akart szakmunkás vagy OKJ-s végzettségű lenni, és ezért megtette, amit tudott. Most az, hogy ő nem olyan jó képességű, mint mások, nem az ő hibája.


Persze ha valaki nagyképűen beszél arról, hogy átjutott egy 300-as ponthatáron, az elég gáz, de igazából a nagyképűség attól is gáz, akinek 470 pontja lett.

2014. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
84%

ha belinkeled a felvidet hogy zölddel van kiemelve az ÁOK vagy csak akár az SMS-t amit kaptál róla elhiszem


de szerintem csak egy megkeseredett szakmunkástanuló vagy aki azt hiszi megfogta az isten lábát a bádogképzéssel

2014. júl. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező egyrészt szemétség, hogy valaki elől elvetted az állami helyet, miközben nem iratkoztál be, inkább ne hirdesd.

Másrészt majd felébredsz hogy bilibe log a kezed.

2014. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

A ponthatár nem jelent semmit. Én pl. idén mesterképzésre jelentkeztem. 92 pontom volt az elérhető maximális 100-ból, ahova jelentkeztem (BME) 64 pont lett a ponthatár. Nevetséges, ha ezt tudom nem erőltettem volna meg magamat, még is tök jó érzés, hogy felvettek és büszke vagyok rá. :) Ha ez valakinek nem tetszik, az nyaljon sót! :) Kedves kérdező! Neked miért fáj mások boldogsága?

Így, hogy az alapdiplomám már megvan én azt mondom bekerülni egyetemre nem nehéz. Bent maradni, igen.

Engem anno egy "gyenge" suliba vettek fel, ahol megszereztem a mérnöki diplomámat. Mindenki körberöhögött, akiket nagy nevű egyetemekre vettek fel. Most megmutattam, hogy bekerülni igazán nem nagy cucc, illetve hozzátenném különösebb kapcsolatok nélkül lett állásom szinte azonnal, akik támogatják a továbbtanulásomat. A rosszakaróim meg csak keresnek és keresnek, hiába kellett dupla annyi pont nekik a felvételihez, mint nekem. :)

2014. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
A ponthatár tényleg nem jelent semmit. A gáz az, ha valaki azzal dicsekszik, hogy 270 ponttal került be az egyetemre vagy még jobb: a minimum ponthatárral... Szerintem az szégyen. Aki hármas és négyes érettségikkel került be az egyetemre, azért ne legyen rá büszke. Mondjuk az is gáz, ha valaki azzal dicsekszik, hogy 480 ponttal került be az egyetemre, mert a pont sem minden (és most cáfolom magam), hiszen benn is kell maradni. Vagyis egy 260 pontos felvételiző is lehet büszke magára, ha az egyetemi teljesítménye igazolja őt. De én nem hangozatnám azért, hogy 260 ponttal kerültem be az egyetemre..., ahogy azt sem hangoztatnám, hogy 480-nal kerültem be... Annak örültem, hogy bekerültem és ezt az örömömet viszont hangoztattam.
2014. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Akkor biztos nem a SOTE-ra jelentkeztél,

hanem valamelyik vidéki helyre

2014. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!