Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miert olyan nagy szam bekeruln...

Miert olyan nagy szam bekerulni egyetemre?

Figyelt kérdés
Marmint olyanra, ahol ilyen 230-280 a ponthatar.
2014. júl. 25. 21:26
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Annak nagy szám bekerülni, akinek egyből sikerül meg annak, aki nagyon akarta
2014. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Először is minden előttem válaszolónak igaza volt. Ebbe korábban kellett volna belegondolnod, hogy akarod-e vagy nem. Akkor is tudtad már, hogy hány évig fog tartani. És tényleg most elvettél egy államis helyet egy olyan tanulótól, akinek lehet, hogy ez volt az álma és rengeteget tett érte!!! Fordított helyzetbe, gondolom ez neked sem tetszene!


A kérdésre válaszolva pedig én is örülök, hogy bejutottam. Gazdasági szakra felvételiztem és fel is vettek. Ezen a szakon is, ahogy a többi gazdasági szakon is magasan van meghúzva a ponthatár. Éppen ezért tudtam előre, hogy csak fizetősre fogok bejutni. Előre tudtam, hogy fizetősre be fogok jutni, mert a tavalyi pontszámhoz képest kb 150 ponttal több pontom van. Viszont azért örülök annyira, mert már 10. osztályban eldöntöttem, hogy erre az egyetemre, erre a szakra akarok majd járni!!! És most ez sikerül is! :)

Lehet, hogy a barátaid is így vannak ezzel!

2014. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
Kar, hogy SOTE nem letezik
2014. júl. 26. 14:07
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Létezik a SOTE. Elég bevett rövidítése a Semmelweis Orvostudományi Egyetemnek még a mai napig is. Persze régi rövidítés ez, mert a SOTE összeolvadt más egyetemekkel és így lett a Semmelweis Egyetem, azaz a SE. Ettől függetlenül még létezik... -.-' Külön POTE, SZOTE és DOTE sem létezik, hanem PTE, SZTE és DE, de így rövidítjük őket mégis. Praktikus és bevett szokás.
2014. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező..tényleg nem szép dolog,hogy elvetted más elől a helyet..elég gyerekesen felelőtlenül gondolkodsz..nyilván egy orvosi képzés nem 3 év , nem tudom mit vártál. Mi az,hogy sok év és te mire végzel mehetsz szülni? Nem értem a logikát...szülni előbb is lehet..és mondjuk 30 évesen szülni meg nem gáz, ma már általános dolog.. Mondjuk,tudod mit? Benned semmi elhivatottság , semmi alázat..csak a pénzt fújod meg azt,hogy mennyi időbe telik mire elvégzed..felettébb szánalmas a hozzáállásod:)
2014. júl. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
Én is orvosira jelentkeztem első helyen, igaz Szegedre, és sokkal kevesebb pontom volt, mint a ponthatár. De ez így alakult. Második helyen SZTE-TTIK-biosz volt, és sikerült bejutnom. Elhivatott vagyok az orvosi iránt, de idén nem jött össze, ezért megyek a második helyemre, és jövőre újra megpróbálom, h ha nem tetszik meg a biosz. Az orvosi, és e között rettentő nagy a különbség, orvosira 407, bioszra 270...és rettentően büszke voltam magamra, h legalább ez sikerült, és nem esek ki a tanulásból. Hiába volt +75 pontom, nem érdekelt, hanem csak a tudat, h tanulhatok. És igen, nagy szám, mert meg kell küzdeni már szinte minden hová az emeltekkel, ami nem a legkönnyebb dolog a Földön...
2014. júl. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!