Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy ELTE? Esetleg valami...

BME vagy ELTE? Esetleg valami más?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek, matek szempontjából holt biztos, hogy nem lesz baj (itt sokkal nehezebb szinten tanuljuk a matekot, mint Magyarországon), programozni tudok valamennyire (Matek-Infó osztályba járok, OOP megy, száll-kezelést tanulok most(internetről, suliba most fogjuk tanulni az OOP-t)). Viszont nem vagyok oda a fizikáért, és ez az egyetlen akadálya annak, hogy bevállaljam a BME-t. Megy, megértem, de nem szeretem. Ti mit ajánltok?

2015. máj. 3. 23:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha BME: OOP után foghúzás lesz C-t és verilogot tanulni. Egyáltalán nem a fizika a szórótárgy.
2015. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül arról van szó, ha fájna is, túlélném, csak nem épp azt szeretném tanulni...

Leginkább C-t, C++-t, Assembly-t és hasonlókat tanulnék.

Tudom, hogy az Assembly is fájdalmas lenne, de azt sokkal szívesebben "eltűrném", mint a Verilogot.

2015. máj. 4. 16:42
 13/17 anonim ***** válasza:
#5 Nálunk is van 11.be deriválás.. egyik ismerősöm azzal küszködik.. Abba igazad va, hogy közoktatás gagyi, de ez nem ide tartozik. Szerintem programozónak menj, esetleg villamosmérnöki. Amúgy tényleg jó nektek. Matekon semmit nem tanít a tanár, aztán számonkér olyanból, amit nem is vettünk, max. összefoglaláson (pl. számrendszerek), infóból a tanár egy vén hp, és a hálózatot se tudja visszaállítani(és hálózati meghajtóra kell menteni XD) a fizika tanár meg szintén egy barom. Mind1 a lényeg az, hogy neked a programozói fekszik, látom már nyelvet is tudsz. ... Esetleg, ha a hardverekhez is értesz, nagyon jó helyzetbe vagy.
2015. máj. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem annyira fájdalmas. Nekünk 3 nap alatt kellett megtanulni assemblyben programozni. C volt az igazi pofon, de ha az megvan onnan már felfelé (oop) és lefelé(alacsony szintű prognyelvek) is csak 1 lépés az egész.
2015. máj. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha inkább c++ tanulnál, akkor az ELTE-t tudom javasolni. Itt már az első évben elkezdik a c++-t igaz ha te most tanulsz progot és a matekod is erős akkor röhögve fogod végigvinni az első évet. Második és harmadik évben jön a többi nyelv, mint pl Java, python stb.
2015. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az utolsó nem igaz! Első évben az ELTÉN kb. nincs semmi csak matek, és nem tanítanak konkrét nyelveket, max. kostolgattatják a diákokkal... Ugyanakkor ha ott tanulsz nem az lesz a lényeg, hogy megtanulod e az adott nyelvet, hanem hogy megtanulod e, megtanulni!? :D Tehát, ha már a kellő tudás birtokában leszel, akkor bármilyen nyelvet megtanulsz egy hét alatt.
2015. máj. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ok, de milyen szinten?
2015. máj. 7. 07:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!