Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti jobban örülnétek, ha a...

Ti jobban örülnétek, ha a gyereketek szakközépbe menne?

Figyelt kérdés
Szerintetek a gimnáziumba vagy szakközép iskolába "éri meg jobban" járni?

2015. nov. 7. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Ha lenne gyerekem, nem engedném gimnáziumba menni, csak szakközépbe, több diplomám van, nekem nagyon hiányzott az, hogy középiskolában nem tanultam meg egy szakmát ill. a jelenlegi alapjait
2015. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
92%
Tökmindegy az a lényeg hogy jól tanuljon. Az egyetem fontosabb mint a gimi szakközép téma.
2015. nov. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Első válaszoló, a szakközép nem ad semmilyen szakmát.

Nekem mindegy lenne, hova megy. Én szakközépbe jártam, egy erős szakközép semmivel sem rosszabb, mint egy gimi. Még csak nem is kötelező abban az irányban továbbtanulnia, amilyen szakos volt a suli. Én egészségügyibe jártam, a legtöbb volt osztálytársam a felsőoktatásban tanult tovább, és bizony voltak, akik egész más vonalon.

2015. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Ha egyetemre készülsz, akkor gimnázium.Ha szakmát akarsz, akkor szakközépiskola.De mindegy melyikbe jársz, az a lényeg, hogy éretségizz.Gimnázium után is tanulhatsz szakmát, akár OKJ-s szakmát, ami fizetős.
2015. nov. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy örülnék jobban.

A gimnázium minden szempontból jobb.

2015. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Szakközépbe jártam és maradtam 2 év technikumra. Utána mentem egyetemre és elvégeztem a Bsc-t és az MSc-t is.


Ez mind 3 különböző területen történt, szóval 3 különböző "szakmám" van.

2015. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, mi a választék, és mit tervez a jövőben, van-e kitartása a tanulásban, nem ilyen egyszerű ez a kérdés.

Gagyi szakközépbe, idióták közé biztos, hogy nem engedném, főleg, ha befolyásolható, és nem elég céltudatos, szívesen belesüllyed a langyos pocsolyába. Erősbe viszont igen, ha a társaság és a tanári kar is motiváló, megfelel az érdeklődésének és az erősségeinek.

Minden más esetben jobban preferálnám a gimnáziumot. Ahogy írták, utána is lehet szakmát tanulni, most már két OKJ végezhető ingyenesen, vagy egyetem/fősuli.

2015. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

A gimi ad egy érettségit szakma nélkül.

A szakközép ad egy érettségit szakmával együtt.(Nekem is ez van)

A fiamat a szakközépbe irányítottam, mert 14 évesen , amikor dönteni kell, még nem tudják mit akarnak. Így lett egy érettségije is és szakmája is. Innen pedig bármikor lehet felsőfokúra menni. A gimivel nem tud elhelyezkedni dolgozni, az csak a felsőfokú alsó lépcsője. Ha valami közbejön, akkor nincs szakma a kezében, éhen hal.

szóval szavazzunk: szakközép.

2015. nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Azzal a szakmával, amit egy szakközép ad, általában nem sokra lehet menni, jobb állásokhoz legalább egy ráépített technikum/OKJ kell. Ezek gimnáziumi érettségivel is elvégezhetők, bár kétségtelenül előny lehet, ha valakinek már van szakmai alapképzettsége.

A háromból egy gyerekem ment szakközépbe, több okból: pontosan tudta 14 évesen, mivel akar foglalkozni, és erős szakközép van nálunk ezen a szakmai területen (országos első 10 között). Elvégezte a technikumot is, közben kedvet kapott, és most egyetemen tanul, ugyanezen a szakterületen, de gyakorlatilag 2 szakma már van a kezében.

2015. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem: milyen szakmát ad egy szakközépiskola? Érettségit ad, mint egy gimi, semmi többet. Vagy ez megváltozott, amióta végeztem?
2015. nov. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!