Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki mesélne, légyszi az...

Valaki mesélne, légyszi az orvosi egyetemről bővebben? És az utána lévő rezidens-szakorvosos dolgot elmagyarázná?

Figyelt kérdés
2015. dec. 24. 07:06
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Milyen érettségivel vettek fel?:) miből hanyast írtál?
2015. dec. 31. 11:10
 12/35 anonim ***** válasza:
Minden érettségim ötös lett. A közepek 90% körül, az az emeltek meg 75% körül. Pontosan már nem is emlékszem, ennek később semmi lényege. Az a fontos, hogy bent legyél, onnan már nem a gimis eredményeid számítanak. Van olyan csoporttársam, akinek valami iszonyú magas pontja volt, most mégis nehezen megy neki, van aki épphogy bekerült egy ponttal, és már végzett is a vizsgaidőszakkal....
2015. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Milyenek a tanárok és a diákok?
2015. dec. 31. 13:04
 14/35 anonim ***** válasza:

Nagyon változó. Vannak jó tanárok, akik jó előadásokat tartanak, érthetően magyaráznak, követhető ppt-ket vetítenek, és vannak akik pont ennek az ellenkezője. De általában úgy van, hogy egy tárgyból max. 3-4 előadást tart ugyanaz a tanár, utána jön egy másik.

A gyakorlatvezetőknél fontosabb, hogy jó legyen, bár (és itt csak a magam nevében beszélhetek) a mi csoportunk összes gyakveze jófej, segítőkész, és jó tanár is.

A diákok... kb. úgy kéépzeld el, mint gimiben, van egy csoportod, ott vagytok kb. 18-20an, olyan mint egy osztály. Egy évfolyamon 24 csoport van, 3 csoport alkoz egy betűt, 4 betű egy évfolyamfelet. Ebből következik, hogy a saját csoportodon kívül ismered még a betűd majdnem összes tagját (velük vagy együtt gólyatáborban), de a többi betűből (pláne a másik évfolyamfélből) max pár embert. Mindenhol akar 1-2 ember, akit a többiek nem igazán kedvelek, de ez nemcsak nálunk van így. Az ilyen sztereotípiák meg, hogy a medikusok mind sznobok, stréberek meg bunkók.. Na ezt felejtsd el! A többség nagyon aranyos, meg jófej, igen itt mindenki rengeteget tanul, de attól még egy nagyon jó közösség alakul ki, és szuper közös programok szoktak lenni.. :)

2015. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Na, így nem is hangzik olyan vészesnek.

És van valamennyi időd a családodra, barátaidra, párkapcsolatra?

2015. dec. 31. 13:37
 16/35 anonim ***** válasza:

Arra van időd, amire csinálsz magadnak. Viccen kívül: ha jól osztod be az idődet, akkor szinte bármit csinálhatsz mellette. Én elég messze lakom Pesttől, majdnem 4 óra hazavonatozni, így csak 2-3 hetente járok haza hétvégére. Ha hétközben elúsztam valamivel, vagy számonkérés lesz, akkor szoktam hazahozni tanulnivalót, egyébként nem tanulok itthon. Azt vettem észre magamon, hogy amikor nincsenek demók, akkor ha heti 5 napot tanulok, a másik kettőn azt csinálok, amit akarok (ez van hogy hétközi buli, v valamilyen hétvégi program). Viszont ugye mondanom sem kell, hogy demók előtt, meg főként vizsgaidőszakban a könyveid, jegyzeteid válnak családtagjaiddá, barátaiddá, pasiddá/csajoddá, macskáddá, kedvenc sorozatoddá, stb. Ilyenkor minimális idő van minden másra.

Persze ez az egész egyénfüggő, majd te is kitapasztalod, neked hogy sikerül beosztanod az idődet, hogy megy a tanulás, stb. De a lényeg, hogy ne úgy képzeld el, hogy semmi szabad időd nem marad...

2015. dec. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
És az mennyiben hátráltat, hogy gimiben nem tanultam latint?
2016. jan. 1. 10:43
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az előző írja. Tényleg arra van időd, amire szánsz. Szemeszter első 5-6 hetében pl mindig jártunk bulizni, hajnalig dorbézoltunk, jól éreztük magunkat. Nálunk sajnos idén megszaporodtak a zh-k szép számmal (minden héten volt), így ezért vissza kellett venni a végére :( hétvégén akkor nem megyünk haza, ha valami nagyobb tárgyból, nagyobb anyagrészből írunk. De otthon is mindig tanulunk, ahogy korábban írtam.

Nem ismerek olyat, aki tanult volna egyetem előtt latint, úgyhogy nem hátrány egyáltalán :D nálunk vannak latin kurzusok, de pikpak megtanulja az ember amúgy. Nem Cicerot kell tudnod lefordítani, csak értened kell, hogy anatból melyik kifejezés mi, mert úgy könnyebb megjegyezni (néha rá is kérdeznek). Érdemes minden idegen kifejezést kiszótárazni, akkor is, ha amúgy pont könnyen megjegyezted szót.

2016. jan. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Én tanultam gimiben 4 év latint, de itt nem érzem, hogy emiatt bármi könnyebben menne, mint a többieknek. Az első héten jelentett annyit, hogy amíg nekik furcsa volt a kiejtés, meg a legtöbb szót felolvasni sem tudták, addig nekem ez nem jelentett semmi nehézséget. De kb. a második hétre már egy idegen nem tudta volna ez alapján kitalálni, hogy ki tanult latint, ki nem, mert addigra megtanulták ők is.

Nálunk is van latinkurzus, (én nem vettem fel, úgyhogy ezek nem saját infók), de a csoporttársaim szerint egész jó, és lényegesen hasznosabb, mint a gimis latin.

2016. jan. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

És milyen könyveitek vannak?

És gyakorlatból is van számonkérés?

Engem az nem fog zavarni, ha lemaradok a bulikról, csak éljem túl a kémiaórákat, attól nagyon félek.:sss

2016. jan. 1. 13:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!