Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki mesélne, légyszi az...

Valaki mesélne, légyszi az orvosi egyetemről bővebben? És az utána lévő rezidens-szakorvosos dolgot elmagyarázná?

Figyelt kérdés
2015. dec. 24. 07:06
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy :D elvileg számít valamit az átlag, de hát akkora orvoshiány van, lasszóval kell fogni a rezidenseket, úgyhogy hót mindegy hányas átlaggal járod ki a sulit. Lesz olyan tantárgyad, amiből annak örülsz a legjobban, ha kettest kapsz, annál jobb a kutyának nem kell.
2016. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor az átlagnál fontosabb az, hogy az ahhoz a szakterülethez kapcsolódó tárgyakból milyen jegyeid vannak, ahová menni szeretnél.

És teljesen jogos, hogy pl. ne akarjon sebész lenni az, aki sebészetből épphogy kettes. Viszont ha jó volt pl. belgyógyászatból, akkor a sebészet kettestől függetlenül lehet belőle egy nagyon jó belgyógyász..

2016. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
És ti itthon maradtok vagy külföldre mentek?
2016. jan. 31. 07:23
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Diploma után egy pár évet (szakvizsga) mindenképpen itthon maradok, utána meglátom. Sok mindentől függ. Ezzel a véleményemmel nem vagyok túl népszerű, de nekem nincs olyan "itt élnem halnom kell" gondolkodásom. Igazából nekem mindegy melyik országban élek, ha ott boldog vagyok. És értelemszerűen a saját boldogságom, boldogulásom előrébbvaló, mint a jövendő pácienseimé, akiknek a gyógyulása nagyban függ az orvos teszi-lelki egyensúlyától. Sokan mondják, hogy felelősséggel tartozunk a magyar emberek iránt, de én ezzel nem értek egyet. Ugyan miért kéne az életemet, a boldogságomat feláldoznom, mert Magyarországon születtem? Na jólvan, kicsit belelendültem a témába.

Természetesen ha itthon is boldogulok, ha jól érzem magam, nem megyek sehová.

2016. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennék, amint lehet. Akár a szakvizsgát is csinálnám külföldön. Nem tartom valószínűnek azt sem, hogy ha egyszer már beilleszkedtem kint, utána hosszabb időre visszajöjjek (nyilván családot, barátokat látogatni igen, de dolgozni nem). Bár addig még rengeteg időm van, úgyhogy ez most nem egy végleges döntés, csak a jelenlegi véleményem.

Meg én már az egyetem alatti gyakorlatokat is szeretném kint csinálni, ha össze tudom hozni. Teljesen más egy olyan helyen dolgozni, ahol megvan a megfelelő háttér ahhoz, hogy ezt az egészet az ember jól tudja csinálni.

2016. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!