Melyik orvosi egyetemet válasszam?

Figyelt kérdés

Pest mellett lakok, ezért a SOTE-t írom első helyre, de szeretnèk azzal is szàmolni, hogyha nem vesznek fel oda. A vidéki egyetemek közül melyik kettőt jelöljem meg? Nem a ponthatàr alapján szeretnék dönteni. Először a debrecenit, majd utána a pécsit gondoltam. Vagy èrdemes a szegedit beírni inkább? :)

Köszönöm a segítséget. :)



2015. dec. 31. 13:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Én Debrecenbe járok (FOK) és nagyon szeretem. Nekem mondjuk nagyon messze van az otthontól, de a rangsorom alapján anno ide vettek fel. Nem bánom :). Szerintem jó hely.
2016. jan. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%
Azért vicc, hogy a vidékiek közül Szeged van az első helyen... Ahol félévente van dékáni vizsga, míg Pécsen pl 6 év alatt 1x. Plusz, ha jól tudom, SZOTE-n elektív az embriológia, a többin pedig kötelezően a szövet-és fejlődéstan része, és szórják is az embereket.
2016. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A toplista a munkahelyi, hallgatói értékelések alapján és külföldi elhelyezkedés alapján megy. Nem a nehézséget veszik alapul.

Ezért is jobb a SOTE ebből a szempontból, mivel az a legismertebb.

2016. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, te hülye vagy.

A külföldi elhelyezkedés? :D Igen, azért van orvoshiány MO-n, mert a vidéken végzett orvosok nem tudnak elhelyezkedni, és a "sz...r, értéktelen, hulladék" diplomájukkal kimennek sültkrumplit lapátolni a McDonald's-ba... Hogyne. Bocs, de én még nem hallottam olyat, hogy PTE/SZTE vagy DE diplomával valaki ne tudott volna külföldön ugyanolyan jól elhelyezkedni, mint a SOTE-sal.

A SOTE nem ismertebb külföldön. Kint az Oxford, Cambridge, Harvard, Yale, Johns Hopkins stb számítanak ismertnek, nem a Semmelweis. Csak Magyarországon van akkora kultusza, mintha külföldön valami akkora ász lenne a SOTE-diploma, holott kint ha Magyarországról érkeztél, pont lesz...ják, hogy melyik orvosi.

A toplistákról.

A HVG rangsor egyetem előtti adatok alapján rangsorol, tehát felvételi pontszám, nyelvvizsgák, emelt érettségik, OKTV, tehát olyanok, amiknek semmi köze az egyetem színvonalához, ezek a gimnáziumokat minősítik.

Ha már a munkáltatói értékelést írod, én pár hónapja láttam nemzetközi listát (Employer Reputation), ahol a SOTE pont negyedik helyen volt a magyar orvosok között.

Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy ha jól végzed a munkád, pont mindegy, hol végzel, ha pedig nem, akkor lehet Harvard-diplomád is....

Akkora különbség viszont semmi esetre nincs, mint amilyet beállítasz.

2018. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!