Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 26 évesen elkezdeni főiskolát?...

26 évesen elkezdeni főiskolát? Nem késő?

Figyelt kérdés
2016. márc. 15. 07:19
1 2
 11/19 mi lenne válasza:
26 éveske, ugye nem komolyan kérdezted ?
2016. márc. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Bölcsek mondják, hogy ha nem táplálod a tudásodat, vagy teljesen eltér a pályafutásod, akkor kb. 8 év alatt leamortizálódik az egyetemi tudásod. És akkor nem is mondtam keveset! Ha anyagilag bírod és az egészséggel sincs gondod, akkor "holtig tanulhatsz", mert edzésben marad az agyad!
2016. márc. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Államilag támogatott képzés már elenyésző
2016. márc. 19. 08:33
 14/19 Juliusz48 ***** válasza:
Ma már nem csak a papokra érvényes, hogy holtig tanul. Az embernek az élet minden időszakában szüksége van az újabb ismeretekre, legyen az szervezett vagy autodidakta. Aki magáll lemarad, a szakmájában biztos, de az élet egyéb területén is. Akkor jön a nuggertelefon az előre beprogramozott max 9 telefonszámmal.
2016. márc. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Idén szeptemberben 27 évesen fogom elkezdeni (újra) az egyetemet, hogy az ELSŐ diplomámat letehessem - ha persze felvesznek. Előbb nem volt lehetőség rá, egészségügyi- és egyéb okok miatt félbe kellett szakítanom a második félévet az egyetemen néhány éve...
2016. márc. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Örülök, hogy a biztatás többségben van, néhány kritikai megjegyzést kivéve, de az is ugyanebbe az irányba mutat. Nem mindegy, hogy állami-e vagy sem, ezért érdemes lenne - szerintem - előbb egy kicsit javítani a pontszámon, bár nem tudom, hogy állsz vele.

Ha hat félév, és hatszázezer, és minden vizsga, pót, stb de már a beiratkozás is pénzbe kerül, akkor inkább válaszd, szerintem azt a lehetőséget, ahol ösztöndíjat is kaphatsz és fizetni sem kell. Ehhez viszont biztosra kell bekerülni, és az esetleges érettségit bizonyos tárgyakból ismételni kell, de lehet, nem is olyan nehéz! Az majd kell a főiskolán is, és edzésben is leszel :)

Hajrá !


Pszt én 10 éve, a három gyerekem felnevelése után - más területen dolgozva - 58 évesen jelentkeztem főiskolára, azt ugyan abbahagytam, a mestert is, de még két "papírt" szereztem. Nem ez fontos, de nem elhanyagolható ... fontos a tudás, és hogy fiatal maradj.

2016. márc. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Szerintem nem, mert hallottam egy 50 éves nőről, aki kb. 20-25x járt főiskolán és rengeteg diplomát szerzett. Szóval nem késő.😊👍🏼
2016. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Celtix válasza:

En 30 evesen iratkoztam be kozepiskolaba, hogy legyen erettsegim es mehessek fosulira. (mar elotte 10 evvel is egyszer, csak elvittek katonanak es nagyon nem volt kedvem folytatni). Szoval 33 evesen fosuli, aztan masfel ev mulva elkotoztem es mashol ujrakezdtem. De sose sikerult, vicces, egyetlen szigorlatom lett volna, amin nem tudtam atmenni, azonkivul minden megvolt. De kicsusztam az ingyenes felevekbol, ahhoz meg nem volt kedvem, hogy 100+ ezer ft-ert felvegyek egy felevet, amire aztan targyat nem tudok felvenni, csak felev vegen a szigorlatot. Igy abbamaradt. Sose bantam meg, nagyreszt az addig osszeszedett tudast rendszereztek bennem (volt persze uj is, a szigo targy is olyan lett volna :)


Most mar igy 45 folott biztos, hogy nem kezdem ujra, inkabb tanfolyamok es hasonlok.

2016. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Na kérdező, belekezdtél végül? :)
2017. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!