Gyógyszerész hallgatók?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, eredetileg orvosi lett vol na a cél de nem vettek fel. 389 pont körül leszek, tavaly Szegeden 385 volt, reménykedek, hogy elég lesz. Mennyire kemény? Sok a matek és a fizika? Egyik sem az erősségem, tanulható? Kémiából 66% lett az emeltem, ilyen tudással túlélem az 5 évet?
2016. jún. 11. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Szegedi gyógyszerészhallgató vagyok.

Első félévben van matek, ami nagyon kemény. Már az első órán egy szintfelmérővel kezd a tanár, függvénytáblát, számológépet egész félévben használni tilos. Megtanulunk integrálni, deriválni, szóval ha a matek nem az erősséged, akkor ajánlott a függvények alapos átismétlése még a nyáron. Nem kötelező, de sokkal jobb esélyekkel indulsz, ha erre emlékszel középiskolából.

Biofizika az egész első évben van, teljesen korrekt, tanulható tárgy, ha gimiben nem ment, nem kell csüggedni, hiszen úgyis más perspektívából szemléljük gyógyszerészeten. Az emberi szervezetben fontos alapjelenségekkel foglalkozunk (véráram, ingerülettovábbítás stb.), egyedül az optika és a magfizika használható fel a gimis tudásból, de az is csak második félévben.


"Kémiából 66% lett az emeltem, ilyen tudással túlélem az 5 évet?"

A válasz: nem. Mert természetesen ezt a tudást bővíteni fogod. De van közöttünk olyan is, aki 50%-os kémiával jött, szóval no para. Bár tekintve, hogy az idei kémiaérettségi igen könnyű volt (tudom, mert én is megoldottam), a 66% nem számít igazán jónak, ezt persze nem megbántásból írom, csak azért, hogy ne szomorkodj, Szegeden mindent az alapoktól kezdünk. Első félévben van általános kémia, itt csak pár dologgal egészül ki a középiskolai tudás. Én személy szerint nehezebbnek éreztem az emelt kémiaérettségit, mint ezt a vizsgát. Első félévben ennyi kémia van, második félévben lesz analitikai kémia (kvalitatív és kvantitatív), de ezek sem vészesek.

Második félévben lesz még szervetlen kémia is, de az sem nehéz, jórészt a középiskolai tanultakat ismételjük át, kicsit kiegészítjük. Másodévtől lesz szerves kémia és fizikai kémia, na ezek baromi nehezek lesznek, de addigra úgyis beleszoksz a tanulásba.

Első évben számomra az anatómia volt a legnehezebb, ez két féléves tárgy, nagyon sokmindent kell latinul tudni, és elsinkófálni sem lehet mert másodévtől élettanon szintén előjönnek a latin kifejezések.


[link]


Ebben a dokumentumban kb. a 25. oldaltól találsz egy táblázatos részt, ott le van vezetve félévről-félévre a kurzustematika.


Zárásként annyira figyelmeztetnélek, hogy gyógyszerészetre nem szabad úgy eljönni, hogy "nem vettek fel a NEHÉZ orvosira, ezért inkább választom a KÖNNYEBB gyógyszerészetit", ugyanis nem könnyebb, sőt.. Ezt csak úgy tudod elvégezni 5 éven belül, ha szívvel-lélekkel csinálod, és van motivációd. Sokan közülünk is csak egy év után jöttek rá, hogy mégiscsak az orvosi a nekik megfelelő út, de addigra már elhasználtak két államilag támogatott félévet.

2016. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!
2016. jún. 12. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!