Jelentkezzek át orvosira?

Figyelt kérdés

Jelenleg ELTE pszichológiára járok, most is sokat szívok a vizsgákkal, mert rengetek van belőlük.

Érettségi után gondolkoztam orvosin, de végül pszichológiára mellett döntöttem, mert nem akartam olyan keveset keresni.


Mostanában viszont hallottam barátnőm barátjától, hogy orvosin még a legdurvább vizsgaidőszakban is csak 4 vizsgájuk van?

Ez komoly? Ha ilyen könnyű inkább oda kellett volna jelentkezem, de pszichológiára a 10 vizsga/vizsgaidőszakkal.

Szerintetek? Még nem késő átjelentkezni 2 év kihagyással? Megéri?



2016. jún. 12. 23:01
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem ti döntitek el, hogy ki mit végezhet el.


Kérdésre, meg hogy pszichológus órabért kap, igen, de ha állami helyen dolgozol, akkor ez nem egészen így működik. Legtöbb ember pedig nem tart igényt pszichológusra, pedig nagyon is szükségük lenne rá.

Legtöbb ember inkább csak iszik vagy antidepresszánsokat szed, mert nekik az kényelmesebb.

2016. jún. 14. 01:25
 22/29 anonim ***** válasza:
88%
Lehet neked se ártana már valamit szedni...
2016. jún. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
85%
Persze, kérdező, valóban azt végzel el, amit akarsz, de ez még nem garantálja azt, hogy alkalmas vagy rá.
2016. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Jó látni, hogy ez az orvosok hozzáállása a pszichológusokhoz. Pedig pszichológusokra is legalább annyi szüksége van a társadalomnak mint az orvosokra.
2016. jún. 14. 22:24
 25/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem a pszichológusokhoz van rossz hozzáállásunk, hanem hozzád, aki 1. nem vagy pszichológus, 2. na ki az, aki derogáló módon beszél azokról az emberekről, akik öreganyád diabetesét kezelik, vagy öregapádat mentik meg, ha infarktust kap? De mindegy, mint mondtam te egyetemista sem vagy, trollkodsz csupán. Hosszú lesz neked ez a nyári szünet...
2016. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Mikor mondtam bármi rosszat az orvosokról? Csak azt mondtam, pszichológusokra is legalább akkora szükség van ma, mint orvosokra. Ha nem így lenne nem képeznének ennyi pszichológust.

Sok beteget orvos elintéz néhány perc alatt vagy felír nekik egy receptet, ellenben pszichológusok sok időt rászánnak a pácienseikre, épp ezért mondom, hogy nincsenek eléggé honorálva ezért a sok fáradtságért.


Azzal kapcsolatban pedig nem fogok vitába szállni veled, hogy tényleg egyetemi hallgató vagyok.

2016. jún. 15. 08:50
 27/29 Piert ***** válasza:
54%
A barátnőd barátja jó esetben te vagy, nem?
2016. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
36%

Már ne haragudj, de kevés pszichológus dolgozik állami helyen.


És igen, a társadalomnak szükségük lenne pszichológuskora, csakhogy NEM TUDJÁK MEGFIZETNI.

És csak azért szánnak ennyi időt egy emberre, mert szó szerint minimum 5000 Ft-ot kapnak/óra, vagy többet...


Az állami helyen dolgozó pszichológusok pedig nem ápolgatják az emberek lelkét, hanem küldik tovább a pszichiáterhez és bogyót szedetnek az emberrel.

2016. jún. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
82%

Sőt, miért nem jut eszünkbe hálapénzt adni az építészmérnöknek, a kőművesnek és az ácsnak, hiszem mégis csak otthont teremtenek nekünk, ha elnéznek vmit, még ránk is omolhat a ház és meghalhatunk.

Az orvosok sem kapnak mind hálapénzt, csak kivételes helyzetekben. Pl aki a halálból hoz engem vissza, annak lehet megpróbálnám egy kösz b+-en kívül egyéb módon is meghálálni a tettét, amennyiben van rá lehetőségem. De pl házi orvosnak nem nagyon szoktak hálapénzt adni, azok az orvosok, akiknek meg úgymond tarifájuk van, az ún. szakma szégyenei, ami minden szakmánal megtalálható, pl pszichológusoknál is. És nem személyeskedésből, de azért ne hasonlítsuk már össze azt a munkát, ami felér az öregapád életével, azzal, hogy heti egyszer jár hozzád valaki, hogy jól kipanaszkodja magát. Ami szintén fontos, félreértés ne essék, én magam is jártam (irónikus módon az egyetem miatt) és nagyon jót tett, de azért közel sem életet veszélyeztető állapot, ha nem tud járni az ember.

Mellékesen megjegyezném, hogy az én szememben hálapénz legalább olyan szinten járhatna a mentősöknek és ápolóknak is, de értelemszerűen ez már nem az én hatásköröm.

De felesleges ezen vitatkozni. Gyere ide, próbáld ki. A kapu mindenki számára nyitva áll. 1 éved van felkészülni emelt biosz és kémia érettségire (inkább kémia, mint fizika), ami természetesen nem okozhat gondot, hiszen elmondásod alapján sokkal többet készülsz egy-egy vizsgaidőszakodra, mint a két emelt érettségire. Gyere, várunk sok szeretettel!

2016. jún. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!