Jelentkezzek át orvosira?

Figyelt kérdés

Jelenleg ELTE pszichológiára járok, most is sokat szívok a vizsgákkal, mert rengetek van belőlük.

Érettségi után gondolkoztam orvosin, de végül pszichológiára mellett döntöttem, mert nem akartam olyan keveset keresni.


Mostanában viszont hallottam barátnőm barátjától, hogy orvosin még a legdurvább vizsgaidőszakban is csak 4 vizsgájuk van?

Ez komoly? Ha ilyen könnyű inkább oda kellett volna jelentkezem, de pszichológiára a 10 vizsga/vizsgaidőszakkal.

Szerintetek? Még nem késő átjelentkezni 2 év kihagyással? Megéri?



2016. jún. 12. 23:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%

„Jelentkezzek át orvosira?”

Ha elhivatott vagy és szívesen csinálnád, a pszichológiát viszont nem, akkor érdemes lehet. De pár dolgot még figyelembe kell venni emellett, ld. alább:


„Mostanában viszont hallottam barátnőm barátjától, hogy orvosin még a legdurvább vizsgaidőszakban is csak 4 vizsgájuk van?”

Gondolom másodévről van szó. A „csak” 4 vizsga anyaga más egyetem kb. 20 vizsga anyagának felel meg. Anatómiát kb. úgy képzeld el, hogy van egy 3 kötetes anatómiakönyv, hozzá egy fejlődéstankönyv, hozzá egy 2 kötetes szövettankönyv, egy fejlődéstankönyv + egy 2 kötetes atlasz. Ehhez még vedd hozzá, hogy nem elég tudni az ezekben lévő anyagot, hanem alkalmazni is kell. Kiegészítve az órán elhangzó (vagy el sem hangzó) és a kjönyveben sem szereplő egyéb ismeretekkel. Kiegészítve a többi tantárgyból tanultakkal + időnként némi klinikummal is, amit csak később fogsz tanulni. Ez egy vizsga a 4-ből, mindössze minimum 5000 oldal. Semmiség.

Élettan: kb. 1000 oldalas könyv + gyakorlat + előadásjegyzet. És szintén érteni is kell, mivel rámennek arra is, hogy tudod-e alkalmazni a megtanultakat.

Biokémia: 2-3, egyenként 600 oldalas könyv, de egyik sem igazán jó, így főleg az előadások anyagára kell hagyatkozni. Rengeteg reakciót kell tudni fejből felrajzolni, képletekkel, enzimekkel, kofaktorokkal. És pontosan, mert ha egy apróságot elrontasz, már nem kapsz érte pontot.

Immunológia: ez csak 1 féléves tárgy, így nem túlzottan nehéz. A könyv sem hosszabb 2-300 oldalnál. Az anyag telefonkönyvszerű, számos markert kell megtanulni, amelyek az egyes sejtek felszínén kifejeződnek + számos anyagot, amit a sejtek termelni tudnak. És ezt sem árt érteni.

Ez a „csak” 4 vizsga. Mellette persze vannak félév közben teljesítendő tárgyak is: pl. orvosi angol (szintén nem túl nehéz) + elektív és fakultatív kurzusok vizsgái (ezek sem túl nehezek). De azért mégis valamennyire elveszik az időt a fő tantárgyak tanulásától.


„Ha ilyen könnyű inkább oda kellett volna jelentkezem, de pszichológiára a 10 vizsga/vizsgaidőszakkal.”

Egyáltalán nem könnyű. Nem a vizsgák száma számít, hanem a nehézségük. De ezt már elmondtuk egyszer.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Egyébként orvosin is szokványos a 10 vizsga van a felsőbb évfolyamokon. De azok az évek mégis összehasonlíthatatlanul könnyebbek, mint a másodév a maga „csak” 4 vizsgájával.


„Szerintetek? Még nem késő átjelentkezni 2 év kihagyással? Megéri?”

Sosem késő, viszont ha most államin vagy, és csak 2 félévet használtál el, akkor az orvosin minden félévnek elsőre meg kell lennie, hogy ne tegyenek át fizetősre, amely igen borsos összeg. Milliós nagyságrendű.


„Az egyetemek közül melyik a legjobb? Melyikbe érdemes jelentkezni? Hallottam jót is és rosszat is mindegyikről. Bár mostanában főleg SOTEt szidták sokan.”

Magyarországon mindegyik egyetem világszínvonalú képzést nyújt. Arra érdemes menni, amelyik legközelebb van, vagy amelyik a nyílt napja alapján neked a legszimpatikusabb. Mindegyiket lehetne szidni különböző okokból, de dicsérni is (pl. van egy felhasználó, aki minden nap feltesz 2-3 kérdést SOTE vs. többi egyetem viszonylatában, ő meg pont a SOTE irányába elfogult).


„Itt is tanulni kell minden vizsgára, csak az a különbség, hogy nem 4 van belőle hanem 12.”

Most képzeld azt, hogy a 12 vizsga mondjuk 20, és azt 4 ütemben kell letenni, egyszerre 10 + máskor 6 + máskor 3 + máskor 1. És ha a 10 vizsgás napodon valamelyik nem sikerül, akkor mind a 10-et meg kell ismételni.


„Az egy dolog, hogy hosszú idő, de ha 4 helyett 8 vizsga menne le egy félév végén máris csak fele annyi idő lenne.”

Gondolom fordítva akartad írni, de akkor sem jó a logika, mert nem mindegy, hogy az egyes vizsgák milyen nehezek.


„Amúgy úgy hallottam fogorvosi elvégzése még kevesebb idő.”

A fogorvosi 5 év, de pl. másodéven képzeld el ugyanazt, amit feljebb leírtam + hozzá még 2-3 fogászati tárgyat.


„Motiválni pedig nem csak a pénz motivál, de orvosoknak valamiért nagyobb a társadalmi megbecsülése mint sok más egyetemi szaknak...”

„Meg az se hátrány, hogy külföldön még jobban lehet vele keresni”

„Hallottam, hogy orvosin csak kevesebb vizsga van ezért gondoltam megpróbálhatnám, főleg hogy most fognak majd emelni fizetést majdnem 100 000 forinttal, ami már nem olyan rossz.”

De főleg úgy az igazi, ha főleg az embereken való segítés vágya motivál.

Ha főleg a pénz, a társadalmi presztízs, valamint az egyik félévben „csak” 4 vizsga motivál, és csak ezért érzed úgy, hogy „megpróbálhatnád”, akkor inkább felejtsd el.


„...annak ellenére hogy gyakorlatilag semmivel nem nehezebb mint egy jogi, pszichológia vagy mérnöki kar.”

Ahhoz képest, hogy sosem jártál oda, nagyon tudod. Ezt a kérdést egyébként csak az tudná eldönteni, aki mindegyikre járt, és mindegyiken kellően motivált is volt + lehetőleg mindet egyszerre is végezte el, mert különben a korábbi rutinja is számítana a 2./3. diplomájánál. De hajrá, aztán majd meséld el, hogy neked nehezebb volt-e. :)


Mint írtam, már korábban is gondolkodtam az orvosin, meg hogy agysebész leszek, de hallottam hogy nehéz, kevés a fizu és sokáig tart.”

Az idegsebész ugye 6 év orvosi (ha minden jól megy) + utána 9-10 év szakképzés. Aztán idegsebész vagy, de agyat valószínűleg nem fogsz rögtön műteni még.

Tehát, ha 2017 szeptemberében nekiállsz az orvosinak, akkor alig 20 év, és máris agysebész vagy.


„Pszichológia rövidebb, "sűrűbb" a tananyag, hamarabb befejezem. De elég nehéz.”

Az orvosin is sűrűbb a tananyag, és az is elég nehéz.


„Azt a 5 évet meg ki lehet bírni, ugyan addig tényleg nincs fizum, de ahogy most is, el tudok menni diákmunkára egyetem mellett.”

Orvosin 6 évet, ha minden jól megy. És nem nagyon fogsz tudni elmenni diákmunkára, mert délelőtt kötelező bent lenni a kötelező tárgyak miatt, délután meg kötelező bent lenni az elektív / fakultatív tárgyak miatt. Esténként + hétvégén meg azért kell tanulni is, meg valamennyit aludni sem árt néha. Bár vannak, akik vállalnak havi pár óra diákmunkát orvosi mellett, ami még nem megy az eredmények rovására. De abból meg nem élsz meg.

2016. jún. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem fogok leállni veled vitatkozni, simán csak feltételezem, hogy retardált vagy.


P.S.: A múltkor is valaki eljátszotta ezt, szóval nagyon kitartó troll vagy :D

2016. jún. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
100%

Húha, én is ezzel hogy viccelődtem SOTE-s ismerősömmel, aztán elmondta, miből áll nekik az az egy vizsga. Több részes, írásbeli+szóbeli, akkor szigózzál, nincsenek témakörök, bármibe belekérdezhetenek, szívatás az egész, erre pedig így 2-3 hét készülés is kevés. Szegény srác így is alig alszik, volt hogy két órát aludt a hétvégén, és nem, nem az uccsó pillanatra ahgyta.


Én tisztelem azt, aki belevág az orvosiba, én tuti nem lennék rá képes. Azt javaslom, hogy azt tanuld, amit szeretnél. Amúgy nekem is csak hét vizsgám, egy szivatósabb alapavizsga szóbelivel meg írásbeli első év végén, és az a maradék hét is írásbeli, de ezek 50 oldalas anyagok, valami kevesebb.


Szerintem kissé felelőtlen dolog egy orvosit lekönnyűzni.><

2016. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én az írásodból is azt érzem - gyanítom nem egyedül - hogy te ezt az orvosis dolgot nem azért akarod, mert őszintén ez a vágyad, hanem amiket egy az egyben leírtál: könnyebbnek tűnik, nagyobb a társadalmi megbecsülés, nagyobb esélyed van a jobb keresetre. Így viszont a legkevésbé vagy alkalmas arra, hogy orvos legyél. Ez egy hivatás, ami azt jelenti, hogy akkor is orvos vagy, ha hazaérsz egy 24 órás ügyelet-rendelés kombóból. Átjön a szomszéd Mari néni, hogy nézd már meg az UH-ját nem hajthatod el, hogy neked szombat van. Becsenget Józsi bácsi, hogy a fia félrenyelt egy falatot és fulladozik, nem küldheted el, hogy te épp családi életet élsz. Ezt ha nem szeretből választod, akkor ne gyere ide, mert sosem fogod jól csinálni. Gondold ezt át még egyszer. Értelemszerűen ha pszichológián nem vagy boldog, akkor hagyd ott, de ne azért, mert juj de sok vizsga van, mert ebben az esetben fog még kellemetlen meglepetés érni orvosin. Nem te lennél az első, aki koppan.


Egyébként én most vagyok harmadéves, ebben a félévben 8 vizsgám volt, plusz a szaknyelvi vizsgát is most raktam le (nálunk kötelező), de még így is sokkal könnyebb szemeszterem volt, mint egy éve "csak" 4 vizsgával. Még egy vizsgám van hátra, a patológia szigorlat, amire úgy készülök 2 hetet, hogy napi 12-14 órát tanulok aktívan. Nem képes diasorból, hanem 1000 oldalas alaptankönyvből, plusz a gyakorlatos jegyzetek. És ez a félévem eddig a legkönnyebb...

2016. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Ha már túl vagyok 2 év pszichon, akkor lehet inkább maradok mégis itt.


Bár nem értem például, hálapénzt miért csak orvosok szoktak kapni, amikor pszichológusok is megérdemlik legalább annyira.


Egy orvos néhány órát foglalkozik csak a betegével, pszichológusok meg sokkal többet.

2016. jún. 13. 14:34
 16/29 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező, én azt javaslom, ELTE pszichó mesterszakosként, hogy ideje valami más hivatás után nézned! Nagyon nem való neked a pszichológia (és az orvosi sem).
2016. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%

Köszönjük, megvolt a napi trollkdásod. Nem unod még? Mostanában elég sok degradáló kérdést teszel fel. Gondolom közeleg az évvége, és nem tudsz mással szórakozni, csak itt hülyeségeket kérdezni.

Sosem jártál te pszichológiára és orvosira sem fogsz, te csak egy butáskodó hülyegyerek vagy. Milyen érzés, hogy még trollkodni sem tudsz hitelesen? Mekkora lúzer vagy :D

2016. jún. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Mégis hova kapjon egy pszichológus hálapénzt??? Mikor neki eleve fizet az ember azért a mondjuk heti 1 óráért több ezer Ft-ot, hogy foglalkozzon vele! Emellé hova akarsz még hálapénzt?


Az orvos pedig kap egy sima fizetést a kórháztól, + a hálapénzt amit ugye illegális elfogadni, és aki tényleg azért megy orvosnak, hogy SEGÍTSEN MÁSOKON, az NEM FOGADJA EL.

A másik bevétele meg abból van ha még esetleg magánorvosként is praktizál.



Te ne menj se pszichológusnak, se orvosnak, az válassza ezt a HIVATÁST, aki embereket akar GYÓGYÍTANI, és nem a pénz a lényeg.

Undorító vagy ezzel a hozzáállással.

2016. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mindenből kellett buknod, ha ELTE pszichón 10-12 vizsgád van... Én is oda járok, és tudom, hogy max 5-6 vizsgád lehetne negyedik félévben.
2016. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. Már ennél a kérdésednél sem tudtam hogy nevessek-e vagy sírjak XD

Komolyan ilyen logikával szerintem meg ne próbáld.

Mi az hogy CSAK 4 vizsga??!?! Na de azok milyen nehézségűek szerinted?!?!....

2016. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!