Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika - hatalmas bajban...

Anglisztika - hatalmas bajban vagyok?

Figyelt kérdés

Elég gyenge szakközépiskolába jártam, így ott jó tanuló voltam angolból. Eldöntöttem, hogy anglisztikára megyek, de nem gondoltam, hogy így elrontom az emelt angol érettségit. 46% lett...


Viszont kitűnő tanuló voltam, még a többi középszintű érettségim mind 90% feletti lett, így valószínűleg felvesznek anglisztika szakra, ha nem is az eltére, de egy másik egyetemre elég nagy eséllyel.


Hogy fogom ott túlélni az angolt? Nincs pénzünk magántanárra, viszont így meg az első héten elvérzek az egyetemen. Az alap vizsgát így lehetetlen lesz megcsinálni?



2016. jún. 29. 21:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
70%

Mennyi szemétláda válaszoló tud itt megfordulni!

Természetesen nem vérzel el az első héten, nyáron már tanulhatsz, ha nem is 5-10 vastag könyvet, mert az ember annyit még magyarul se olvas el két hónap alatt, de 5-10 vékonyat biztos. Szótározz is közben, ne minden szót, mert úgy nem lehet olvasni, de ami visszatérő vagy hiányzik a megértéshez. Nézz filmeket kezdetben angol felirattal, majd anélkül. Vehetsz egy-két felsőfokú tankönyvet, vizsgafelkészítőt is. Aztán amikor elkezdődik a tanév, minden órára bejársz, jegyzetelsz, a feladott leckéket megtanulod, megcsinálod, és simán felveszed a többiek ritmusát, legfeljebb többet kell otthon tanulnod. Ha van, akivel összebarátkozol, vele beszélgethettek angolul, hogy a beszédkészség is fejlődjön, illetve amit olvastál, azt visszamesélheted magadnak. Az alapvizsgára könyvek segítségével fel lehet készülni.

2016. jún. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Azon kívül amit a többiek elmondtak, azt javaslom, ha nem értesz valamit kérdezz nyugodtan a tanártól, okosabb diáktól, vagy bárkitől aki tud segíteni. Persze ne azt hogy tudna e tanítani csak téged, hanem konkrétabb kérdéssel.
2016. jún. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Eddig azzal próbálkoztam, hogy interneten britekkel beszélgettem, de az a baj, hogy a hétköznapi beszédben nem használják a nyelvtani szerkezetek háromnegyedét, még bonyolultabb kifejezéseket sem és így nem sokat tanulok belőle.
2016. jún. 30. 07:52
 14/29 anonim válasza:
23%

En ezt nem erzem fernek egyebkent..hogy anglisztikara felvesznek 46%os angollal mert a tobbi tantargybol jo vagy. Nekemnpont az angol emelt sikerult jol a tobbi nem annyira. Azert sikerult jol mert szeretem es ertem az angolt,a 40%osok meg elveszik elolem a lehetoseget mert masbol jobban. Angol szakon szamitson mas..

Nem gondolom persze h csak az emelt % mutatja a tudast.van aki lefagyott rossznapja volt stb es azerr sikerult gyengebben neki az angol. De ha valaki erzi h gyenge a tudasa, es nem csak az erettsegi %a miatt hanem tenyleg erzi,az jol tette nagyon h anglisztikara jelentkezett..

2016. jún. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Nem, nem fogsz elvérezni, ne aggódj! :)


Annyi a titka, hogy NAGYON SZORGALMASAN kell tanulni. Ha nem megy valami, nagyon sokat gyakorolni.

Minden egyetemet végig lehet csinálni, de ahhoz tényleg az kell, hogy kb mindent "szentírásnak" vegyél és nagyon keményen tanulj.


Ráadásul itt a nyár, olvass mindent angolul, nézz minden sorozatot és filmet angolul, keress egy emberkét, akivel angolul chat-eltek, és rengeteg oldal van a neten is, ahonnan tanulhatod a nyelvet.


Egyébként a Duolingo kb nem ér semmit, én másfél óra alatt végigcsináltam az egészet, pedig csak egy kicsit van a tudásom a középszint felett.

2016. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
13: ebből az derül ki, hogy nem tudod, mi a fontos egy nyelv elsajátításában. Gyakorlással a folyékony beszédet tudod elsajátítani, amire nagyon nagy szükséged lesz.
2016. jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

A folyékony beszéd még megy is, de az alapvizsgán gondolom sok írásbeli feladat van, nem?


Tényleg, valaki leírná, hogy kb milyen az az alapvizsga? Milyen feladattípusok vannak, stb...

2016. jún. 30. 19:30
 18/29 anonim ***** válasza:
Igen sok írásbeli... de az anglisztika nem csak az alapvizsgából áll, hanem tucatnyi szóbeli vizsgából és szemináriimból, ahol hozzá kell szólni az órához.
2016. jún. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Angol tanáris elsőéves hallgató vagyok (ugyanazok a tágyaim vannak nagyrészt mint az anglsztikásoknak, alapvizsga is ugyanaz). Írásbeli és szóbeli van, mint egy nyelvvizsgánál, a szint viszont felsőfok. Egy év alatt kell ezt a szintet elérned. Van egy Nyelvgyakorlat nevű úra hetente kétszer, és az készít fel a vizsgára. Írásbelin az emelt érettségihez hasonló feladatok vannak, 3-4 lap az egész, van rá több órád. Szóbelin 2 másik szaktársaddal szóbelizel,ott 2 feladat van: először is egy önálló témakifejtés kb. 1,5 percig, aztán egy vita, amiben mind a hárman részt vesztek. A kettes ponthatára változik, nézik azt, hogy átlagban hogy teljesítettek a hallgatók. De átlagosan 60% alatt nem adnak kettest. Meg lehet persze ismételni a vizsgát, de anglisztikán emiatt jó eséllyel csúszni fogsz, mert csomó tárgynak előfeltétele az, hogy legyen meg az alapvizsga. Ami érthető is, mert angol töri, angol irodalom stb., ezekhez fontos a nyelvtudás.
2016. jún. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Hidd el annyi tanulnivaló van, hogy az alapvizsga lesz a legkisebb gondod, mivel odáig el is kell jutni bizonyos tárgyak teljesítésével.
2016. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!