Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika - hatalmas bajban...

Anglisztika - hatalmas bajban vagyok?

Figyelt kérdés

Elég gyenge szakközépiskolába jártam, így ott jó tanuló voltam angolból. Eldöntöttem, hogy anglisztikára megyek, de nem gondoltam, hogy így elrontom az emelt angol érettségit. 46% lett...


Viszont kitűnő tanuló voltam, még a többi középszintű érettségim mind 90% feletti lett, így valószínűleg felvesznek anglisztika szakra, ha nem is az eltére, de egy másik egyetemre elég nagy eséllyel.


Hogy fogom ott túlélni az angolt? Nincs pénzünk magántanárra, viszont így meg az első héten elvérzek az egyetemen. Az alap vizsgát így lehetetlen lesz megcsinálni?



2016. jún. 29. 21:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
60%

Hát, nem akarok ünneprontó lenni kérdező, mert tényleg nagyon rendes, biztató válaszokat kaptál, de én úgy gondolom, hogy a 46 % nagyon gyenge eredmény. Aki anglisztika szakon gondolkodik úgy gondolom, minimum illik összehozni neki egy 60-70 %-os emelt érettségit, de az tényleg a minimum. Szerintem ez igenis a tudásodat tükrözi, hiába írták előttem, hogy lehetett akár rossz napod is, ez akkor is kevés. Nem bántásból mondom. Szerintem sok tárgyad meglesz még ilyen szintű tudással is, amiken elvérezhetsz az a két nyelfejlesztés tárgy az első két félévben, ahol nálunk pl. elég keményen követeltek, mivel kvázi az alapvizsga az ott megtanultakra épül. Ha nagyon keményen elkezdesz angolozni most nyáron, akkor nem reménytelen a helyzet, de jobb ha felkészülsz rá, hogy az alapvizsga lesz a legnehezebb az összes vizsgád közül az egyetemen. Nálunk 50 % bukott elsőre, mostanra a többségnek már megvan, de most, hogy harmadévesek leszünk, még mindig van akinek nincs meg és már negyedjére veszi fel dékáni méltányossági kérelemmel. Nem rémisztgetni akarlak ezekkel, csak őszinte vagyok. Ahogy már előttem írták, van egy írásbeli rész, szerintem az a legnehezebb része, de mindenkinek más. Ott azt a nyelvtant és szókincset kérdezik vissza, amit 1 évig tanultatok egy adott könyvből. Erre a részre lehet a leginkább felkészülni, hiszen csak szavakat kell tanulni(de rengeteget) és tudni kell a nyelvtant. Szóbeli már neccesebb, kapsz egy(vagy több) képet amiről beszélned kell, általában idióta képeket adnak amiről az embernek alig jut eszébe valami, de muszáj kivágni magadat. Ezen kívül van egy debate rész, ahol egy téma mellett vagy ellen érvelesz egy szaktársaddal, illetve egy szövegrészletet is fel kell olvasnod ahol nézik a kiejtést és , hogy hogy hangsúlyozol. Aztán írni kell egy 400 szavas érvelő esszét egy adott témáról, erre az íráskészség fejlesztés nevű kurzuson készítenek fel 1. vagy 2. félévben. Illetve nekünk még beugró is van az alapvizsgához, nem tudom, hogy máshol hogy működik, ez konkrétan a Károlin van. 35 pontos beugróból 30 pontot el kell érned, hogy egyáltalán engedjenek alapvizsgázni. Sokan már itt kiesnek és el se kezdhetik az alapvizsgát. Nagyjából álalános iskolás szintű feladatok vannak, de sajnos túl kevés az az 5 pont hibalehetőség és pont ez a baj vele, hogy esetleg olyan dolgokra kérdeznek rá amit lehet, hogy 10 éve tanultál és már nincs olyan szinten a fejedben(Pl. igék harmadik alakja, ahol általában olyan szót is beletesznek amineka harmadik alakjával lehet nem is találkoztál még).

TEhát, ha mindenképp ragaszkodsz ehhez a szakhoz, egy percet se vesztegess el, egész nyáron olvass angolul, nézz filmeket, nyelvtanozz, mint ahogy az előző hozzászólók írták és ha szorgalmas vagy, sikerülhet! De ha úgy érzed, hogy a tudásod nem elegendő(márpedig én ezt olvasom ki az írásodból) akkor gondold át, hogy bztos jó ötlete-e belevágni, megéri-e az az 1-2 év gyomorgörcs. Én anno hasonló helyzetben voltam, egy másik nyelvszakot pár hét után hagytam ott, 58 százalékos emelt érettségivel. Konkrétan egy kukkot nem értettem az órákból, ugyebár úgy vették, hogy tudom a nyelvet. Anglisztikán ugyanez, úgy veszik, hogy tudod, minimum közép-felsőfok között kell lenni, de inkább felsősok. Szóval szerintem jól gondold végig, hogy mit csinálsz. Mindenesetre hajrá! Egy anglisztikás

2016. júl. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Na melyik suliba vettek fel?
2017. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Vagy másik szakra menj inkább

(ha jól tanulsz)

2017. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Melyik megyében?
2017. febr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
ELTE. Egész jól bírom, 3,8 lett az első félévem átlaga, minden tárgy sikerült. De az alapvizsgát még így is nagyon esélytelennek tartom.
2017. febr. 15. 16:46
 26/29 anonim ***** válasza:
Ez egy jó átlag! Az egy év alatt is biztos, hogy rengeteget fejlődtél! Ne légy kishitű! Az alapvizsga C1 szintű. Azt meg lehet csinálni, csak a ráfordított idő kérdése. Napi lehetőleg 2 órát olvass szótározva, a lényeg a szókincs, plusz nézz filmeket is. Gyakorolj C1-es nyelvvizsga-feladatokon.
2017. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nekünk C2-es szintet mondtak, de remélem neked van igazad :)
2017. febr. 15. 19:26
 28/29 anonim ***** válasza:
A C2 anyanyelvi szint. Azt nem várhatják el. A diploma felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű, az Magyarországon C1.
2017. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tudod, legalább is nálunk (a PTE-n) is C2-proficiency szintet várnak el első év végén az alapvizsgán. Gondolom akkor az ELTÉ-n sem lehet másképp.
2017. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!