Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek így megérné tanulni?

Szerintetek így megérné tanulni?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11. osztályos gimis, 4.5 és 4.3 között ingadozott eddig az átlagom, ami érdekel az az angol, történelem, meg a magyar. Emelt angol érettségit szeretnék tenni, illetve a választott érettségi tantárgyam az informatika lesz középszinten, jelenleg ECDL vizsgát csinálok. Eredetileg jogi képzésre akartam jelentkezni emelt szintű történelemmel, de rájöttem hogy nekem az nem menne olyan részletesen, így az a tervem hogy érettségi után a suliban maradnék még egy érettségi utáni OKJ képzésen, ami szerintem a kereskedő lesz, és utána itthon elhelyezkedni, majd pár évig pénzt gyűjteni és kiutazni külföldre dolgozni. Vagy van jobb ötletetek, amivel itthon is tudok jól keresni, és elég hozzá középszintű érettségi? (matek/fizika/egyéb reál tantárgyak kizárva)

2016. nov. 4. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Diplomát kell szerezned!

Egy BA szintű bölcsész diploma csak 3 év és nem kell hozzá semmi matek vagy reál.


Viszont, ha van egy bármilyen diplomád és tudsz angolul akkor tárt karokkal várnak a multik, ahol sokat kereshetsz, utazhatsz, dolgozhatsz külföldön is cégen belül.


Az OKJ-k semmit sem érnek, mert senki sem veszi őket komolyan sem itthon sem külföldön.

2016. nov. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!


Politológia szakon is akár?

2016. nov. 5. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!