Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tudnék eredményesen...

Hogy tudnék eredményesen felkészülni a matek érettségire egyedül?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nem vagyok egy matek zseni, ráadásul a tanárom is irtó rossz, ő se tudja mi van, az összes feladat megoldását lapról másolja a táblára,ráadásul január van, mindjárt érettségi, és még a 11.-es anyagot vesszük. Szerintetek külön tanárhoz kéne járnom? Megmondom az őszintét, inkább egyedül gyakorolgatnék ha lehet, mert két tárgyból is emeltezem, arra készülök, ráadásul pénzünk sincs nagyon matek tanárra, megbukni meg nem szeretnék. Esetleg valami tanácsot tudtok adni? Nagyon izgulok, ez a nő elrontja az életem.

2017. jan. 4. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mi a cél. Ha a kettes akkor elég egyszerű a dolgod.

Végig megoldod az előző évek matek érettségieit.

Az első rész eléggé logikás, és a feladattípusok mindig ismétlődnek. (halmazok, logikás dolgok, egyenletek, gráfok, stb.)

A második részben is mindig van valami egyenletes dolog, sorozatok. A nagy pontosokból meg valószínűség számítás, és a térgeometriára érdemes ráállni.

2017. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát őszintén megvallva egy 4-est azért jó lenne összehozni, a többi tantárgyban mindegyikben 5ös jegyre számítok, nem szeretnék melléjük egy kettest. Persze, ha úgy sikerül mit tudok csinálni? Semmit, de úgymond legalább nem buktam meg. De persze a legjobb a cél, amit kitudok hozni.

Ez amit leírtál egyébként már megy, a Studium Generale oldaláról nyomtattam ki témakörök szerint érettségi feladatokat, azokat oldom meg, és mellé kiolvasom a könyvből/netről az anyagot, de nem tudom ez mennyit ér, a semmitől nyilván többet.

2017. jan. 4. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
A sima középfokú matek érettségi nagyon alap dolgokat tartalmaz. A négyes már 60%-tól megvan. Minimális logikával és függvénytábla használatával bármikor megvan.
2017. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igyekszem rágyúrni, meg ismerkedni a függvénytáblázattal.
2017. jan. 4. 18:22
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Tanulásba fektetni a legjobb befektetés. Menj tanárhoz ha van rá mód és ilyen rossz a sulis tanárod.
2017. jan. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Érettségi előkészítőre járj
2017. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk a fakultáció elég erős, emelt szintre készít fel.

Időközben matektanárhoz kezdtem járni, szóval már kicsit megnyugodtam!

2017. febr. 17. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!