SZTE vagy BME - melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöki szakra jelentkezek, de nem tudok dönteni a kettő között. Szegedi vagyok, ennyiből közelebb áll hozzám a SZTE.


Mik az előnyei annak, ha a BME-re megyek? Jobb jövőre várhatok, ha ott végzek?

Ezek az előnyök miatt megéri hátra hagynom barátaimat, ismerőseimet, dolgaimat, stb..?



2017. febr. 15. 21:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

SZTE gépészmérnököt felejtsd el, az Élelmiszeripari Főiskola (ami ma már egyetemi kar lett) új BA szakja... MA nincs is hozzá.


Egyértelműen BME, Szegedet felejtsd el, oda orvosnak, gyógyszerésznek jelentkezz, de inkább orvosnak.

2017. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is hozzászólok, hátha én is segítek. Abszolút egyet értek a 9. hozzászólóval. Tanárként én is többször megfordultam az szte mérnöki karán. Nem, nem a képzéssel volt a baj, hanem kevés az olyan ember, aki oda való, és akiből mérnök lesz. Régebben egy neves élelmiszeripari főiskola volt, sokkal több olyan hallgató volt, akit érdekelt a mérnöki pálya, és szakemberek lettek. Mára nagyon sokan csak a diploma miatt vannak ott. Az új épület egy remekül felszerelt mérnöki kar lett. A tanárok nagyon jól felkészültek már már majdnem azt lehet mondani, hogy szerelmesek a tantárgyaikba.

Ha olyan rossz lenne ez az iskola, akkor most nem indítanának msc gépészmérnök szakot, az szte már ezt is elérte. Én azt mondom most már nagyon nem lehet mellé nyúlni, mert iszonyat tempóval fejlődik.

2017. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12.: Hiába vagy szerelmes a tantárgyadba, ha a BME körül relatíve sok nagy, ipari gyártó cég van, az SZTE körül, pedig kevés!


SZTE Mérnöki Karról könnyű BME MSc-re bejutni?

SZTE Mérnöki Karról lehetséges a Richterhez bejutni?

SZTE Mérnöki Karról lehetséges a Mercedeshez bejutni?

stb...


A szerelem önmagában kevés.

Nézd meg a BME állásbörzét és nézd meg az SZTE állásbörzét.

Hasonlítsd össze a cégek számát és azt, hogy kik vannak ott! A különbséget látni fogod.


Szerelmesen nyugodtan éhen halhatsz.

2017. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%

Én szte-mk végeztem 99'-ben, nem volt gondom a munkaerő piacon:). Tőlem erőlködhetsz kedves utolsó, kevés helyen nézik, hogy hol végeztél. Más kérdés, hogyha tudom azt, hogy képes vagyok elvégezni egy mérnöki kart, akkor bme-t választanám, vagy Gödöllőt. Egyébként én sehol sem olvastam azt, hogy szte-mk diplomát nem kérünk vagy hátrányosabb helyzetből indulna..

Azt meg jó tudni, hogy indul msc képzés is, valószínű azért, hogy még több hülyét képezzenek...

2017. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14.: "Más kérdés, hogyha tudom azt, hogy képes vagyok elvégezni egy mérnöki kart, akkor bme-t választanám" - 14.


Ugyan miért nem a kiváló szegedi ex fősuli Mérnöki Kart?

Ki beszélt itt a személyes elhelyezkedéséről?


Bocs, valóban indul MSc.: [link]

2017. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!