Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri így elkezdeni az...

Megéri így elkezdeni az orvosit? Bírnám? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Amikor érettségiztem, akkor csak bioszból emelteztem, a kémiát nem mertem bevállalni, mert élég gyenge gimnáziumba jártam, ahol egyik tárgyra sem fejtettek túl nagy hangsúlyt... Úgy döntöttem kihagyok egy évet és felkészülök a kémiára is, hogy felvegyenek az orvosira meg a bioszra is újból, mert nem lett jó.( 57%) Halasztottam és külön tanárokhoz jártam nem dolgoztam szinte semmit, de így se jött össze, de nagyon nem! Halasztottam még egyet, hogy mostmár tuti menni fog, de a kémiával még mindig hadilábon állok, a biosz menni fog, ebben biztos vagyok. Egyébként gimiben jó tanuló voltam, osztályelsőként végeztem, de hozzá kell tennem, hogy nem volt nehéz a színvonalhoz képest...Egyedül a matek volt az, amiből évekig kettesem volt, de a többi felhozta az átlagom. Lényeg az, hogy habár ez volt az álmom most nem tudom megéri-e elkezdeni, bírnám-e így hogy alig jutok be. Hiába mondanak jó képességűnek az orvosihoz talán mégsem vagyok elég jó és nem is biztos, hogy van elég skaraterőm egy ilyen nehéz és hosszú egyetemhez. A másik, hogy 20 éves vagyok sok gyereket akarok és nagy családot ( ez a legfontosabb) és nem tudom, ezzel nem rontom-e el az életem, hogy ilyen későn végzek. Légysz segítsetek, kíméletlenül őszinte válaszokat akarok!!!

2017. márc. 13. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Kegyetlenül őszinte leszek; március közepe van, te lány/srác. Májusban érettségi. Majdnem pontosan két hónapod van az első írásbeliig. Két hónap alatt, ha az elmélet megvan, nagyjából MINDEN kémiás kompetenciából (számolás, esetelemzés, rajzolás), felhozhatod magadat. Decemberben meg januárban még sajnálhattad magadat, hogy nem leszel elég jó, kételkedhettél benne, hogy sikerül-e, de most már mindjárt itt az érettségi, szóval ahelyett, hogy aggódsz és emészted magadat, emeld fel a s*ggedet, állj fel a számítógép mellől, és nyomás tanulni, aztán ha megtettél mindent, már lehet gondolkozni arról, hogy hány gyereket akarsz meg mi lesz így az életeddel.
2017. márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és majd érettségi után tűnődsz rajta, hogy megéri-e elkezdeni az orvosit, lesz két hónapod.
2017. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az orvosi meg a sok gyerek nem igazán fog összejönni. Én kórházban dolgozom diagnosztikán és az elmúlt 4-5 évben amit tapasztaltam, hogy egy orvosnak sincs nagy családja(1-2 gyerek vagy annyi se).


Alapból 6 év az általános orvos utána meg még szakosodni is kell, ami megint elvesz legalább ennyi időt. Az alatt meg majdhogynem éhbérért kell (sz*rrá) dolgoznod magad.

Egyik kollégám mesélte, hogy a mostani karácsony volt az első kb 13 év után amikor nem kellett se vizsgákra tanulni se dolgoznia.


Ha érdekel az eü és családot is szeretnél(és lehetőleg ünnepnapokon is szeretnél otthon lenni, mondjuk ez a munkahelytől is függ), akkor inkább ETK-s szakok közül válassz. Azokban is sok potenciál van. Ráadásul Msc-s képzések keretében már elég sok olyan képzést is elindítanak, amivel szinte már ki lehet váltani az orvos munkáját is.


Amit én tapasztaltam még eddig, hogy belgyógyászaton inkább csak a hülyeség megy(2-őt köhint és tüdőgyulladással beutalják). Kevés az úgymond igazi beteg. Traumán ott egy kicsit másabb a világ. Ott sincs megállás, de ott azért sokkal több érdekes dolgot lát az ember.


Szerintem nem igazán éri meg. Van akinek biztos, de én semmi pénzért nem csinálnám azt amit ők.


Muszáj leszel felállítani egy fontossági sorrendet.

2017. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Légyszi majd írd meg, hogy mi lett!
2017. máj. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2017. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!