Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Önköltséges képzésre vettek...

Önköltséges képzésre vettek fel. Hogyan mehetek át államira? (Elte, ker-mark, Bp)

Figyelt kérdés
Azt tűztem ki célul, hogy úgy igyekszem teljesíteni, hogy 1-2 félév után átvegyenek államira. A kérdés légyege: kell-e intézkednem már most ezügyben (kérvény, vagy bármilyen dokumentum), vagy ez automatikusan megtörténik, ha jól teljesítek, plusz államiról is pottyannak ki.

2018. júl. 27. 14:34
 1/9 Vodafonelive ***** válasza:
65%

Tavaly engem is önköltségesre vettek fel MSc-n. Nálunk 2 félév alatt 36 kredit és 2,25-ös átlagot kellett elérni, plusz valakinek államiról ki kellett esnie és Neked még muszáj volt, hogy legyen állami féléved.

Év végén lehetett kérvényezni Neptunon és mivel volt szaktársam aki itt hagyta meg elfogyott a 12 állami féléve, ezért én most átkerültem államira, szerencsére. :D Az már megint más kérdés, hogy szívhatom a ....., mert +2 félévre itthon kell dolgozzak a hallgatói szerződés miatt, de legalább 350 000 forinttal több csücsül a zsebemben...

2018. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%

Annyi lett volna a trükk, hogy ezt a gagyi érettségit megcsinálod normálisan. Felvettek egy büfé szakra, nem egy nagy valami átkerülni.

Amúgy meg ilyen kérdésekkel miért nem a TO-hoz fordulsz?

2018. júl. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
A vodafonostól kérdezem, hogy ha az a terve, hogy nem akar itthon dolgozni egy cseppet sem, akkor miért nem ment külföldi egyetemre?
2018. júl. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
A vodafonos nevében kérdezném utolsó, hogy nézelődtél-e már, hogy mennyibe kerülnek külföldön az albérletek/szobák, az ételek és úgy alapból a megélhetés. :) Ezt itthon százszor könnyebb megoldani. Valamint én is a külföldi munkát tervezem, viszont nem olyan jó még az idegen nyelvem, hogy jövőre már ki is tudjak menni, és valószínű nem is fejlődnék fel addigra felsőfokra, ami minimum kell oda. Jó lenne, ha nem szólnának bele az emberek állandóan egymás életébe, mindenki maga tudja, hogyan akarja, és hogyan tudja élni a sajátját.
2018. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
* nem megélhetést akartam írni, hanem simán az életet, hogy mennyibe kerül
2018. júl. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vodafonelive ***** válasza:

Kedves #3! Örülök, hogy a kérdező kérdésére válaszoltál.

Külföldön biztos, hogy nem álltam volna meg a helyem tanulásilag. Jelenleg így is 9 félévig "röghöz" vagyok kötve, de ehhez a kilenchez még hozzászámolhatsz 2-t(mostani átsorolás miatt), de már lejött mínusz 2, mert 1 éve végeztem és azóta meg dolgozom. Addig amúgy sem mennék külföldre ameddig nem állnám meg valamilyen szinten a helyemet a szakmámban, így is rengeteget kell még fejlődnöm, hisz 1 éve vagyok mérnök. Jövőre ha minden jól megy már MSc is lesz, azzal még jobbak lesznek a későbbiekben az esélyeim, de ami a legfontosabb az a tapasztalat.

2018. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Kedves" második!

-Normálisan megcsinálni, hát írtam én, hogy hány ponttal vettek fel engem?

-Azért nem a TO-hoz fordulok, hogy gyűjtögethesd szépen a lepontozásokat a trükkjeiddel.

Meg mert erre való a gyakorikérdések.hu :D

2018. júl. 27. 15:45
 8/9 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak köszönöm!
2018. júl. 27. 15:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Jelentkezz újra az egyetemre államira ha felvesznek, eltudod fogadtatni az addigi vizsgákat és ott folytatod tovább.
2020. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!