Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 35 lennék mire szakorvos...

35 lennék mire szakorvos lennék, így inkább bele se kezdjek?

Figyelt kérdés

Ez magában hordozza, hogy 6 évig, 25-31 éves korom között kollégimuban kéne élnem, utána meg olcsó albiban.

35 évesen mehetnék drágább albérletbe és elkezdhetnék lakáshitelre gyűjteni.

Erre nyílván nem lehet egy kapcsolatot alapozni, vagyis lehet, hogy arról is le kéne mondanom?


Ti mit tennétek a helyemben, ilyen anyagi háttérrel (0, ha nem világos)?



2018. aug. 24. 21:09
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
61%
Bármikor meg tudja csinálni a két emeltet, nem tudom miért kell ezen problémázni....
2018. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
36%
Nemcsak magánorvosként lehet jól keresni. A tatabányai kórházban pl. 880 ezer Ft az orvosok átlagbére. Nem hálapénz és egyéb plusz, hanem hivatalos bér. Kicsit nagyobb rálátásom van a dolgokra, miután a fél famíliám orvos, engem is beleértve.🙂
2018. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
11%
25 évesen megcsinálja az emeltet, megfelelő eredménnyel?🙂 Nem lehetetlen, de ha valaki szentül hiszi, hogy orvosi mellett levegőt se lehet venni, nemhogy diákmunkázni, akkor hadd kételkedjek ebben.
2018. aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

"Tisztában vagyok vele, miből számítják a pontokat (nincs beszámítható diploma amúgy)," Más szakoknál amúgy van ilyen.


"pont erre vagyok kíváncsi, hogy egyáltalán tettél-e emelt biosz és kémia vagy fizika érettségit."


Fizikából van jelenleg, biológiából nincs. Az jövőre a terv, ha jelentkezek orvosira...

2018. aug. 24. 22:17
 15/35 anonim ***** válasza:
9%
Más szakoknál van, de te az orvosiról kérdezel most éppen.😀
2018. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

Abban kételkedsz, hogy 25 évesen megcsinálja valaki az emelteket?

Egy emelt érettségi szerintem semmi egy egyetemhez képest.

Az egyetemek meg tele vannak "öregekkel".

2018. aug. 24. 22:21
 17/35 A kérdező kommentje:
Egyébként... Ezzel az emoji használattal elég nehezen hihető, hogy orvos vagy.
2018. aug. 24. 22:23
 18/35 anonim ***** válasza:
49%

Nem kételkedik, csak azt mondja, hogy ha egyelőre érettségid sincs a szükséges tárgyakból, tehát a bekerülés minimumfeltételei sincsenek meg, addig az egész kérdésed túlgondolá-s.

Naponta jönnek a "25-28-30-35 évesen belevágjak-e az orvosiba?" című kérdések, ezeknek a fele úgy íródik, hogy a kérdezőknek még az sem világos, hogy mi szükséges a bekerüléshez.

Azért kérdezte 70%-os azt, amit, mert kíváncsi volt, hogy egyáltalán hol állsz az egésszel.


Egyébként meg nem az számít, hogy mikor leszel szakorvos. Az számít, hogy mikor kapod meg a diplomád. Ugyanis utána már dolgozol, és ahogy írták, azért nem annyira szánalmas most már a fizetés, hogy ne lehessen belőle megélni. Tehát a kérdés szempontjából irreleváns, hogy hány évesen lennél szakorvos.

Az első ha év számít.


Ha meg tudod oldani az érettségire való felkészülést, leteszed az emelt érettségit (ami amúgy közel 40 ezer forint, ha jól emlékszem), akkor 6 évet kell kihúznod valahogy. Nyilván minden attól függ, hogy mennyire tudsz leadni az igényeidből. Az orvosi nem olcsó még államin se, de a könyveket is meg lehet oldali használtan, kölcsön lehet kérni, ki lehet kölcsönözni a könyvtárból, nem kell feltétlenül megvenned a több tízezer forintos köteteteket újonnan. Dolgozni egész biztos, hogy nem kényelmes dolog egyetem mellett, de ha valaki marhára rá van szorulva, meg tudja oldani.

Lehet szoctámot igényelni, lehet jól tanulni és ösztöndíjat kapni, lehet koliba menni. Persze kérdés, hogy tényleg vagy-e olyan anyagi helyzetben, hogy bekerülj a koliba.


Racionálisan gondold végig a dolgot és döntsél. Ha 6 évet ki tudsz húzni, akkor utána már nem leszel nagy szarban. De azért azzal ne számolj, hogy egyetem és munka mellett majd még gyereket is vállalsz esetleg.

2018. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
43%

" Ezzel az emoji használattal elég nehezen hihető, hogy orvos vagy."


Ez most valami vicc?:D Ha valaki orvos, akkor nem használhat emojikat? Te jó ég. Érdekes, hogy itt mi alapján dönti el valaki, hogy a másik hiteles-e vagy sem.

De biztosíthatlak, a 70%-os valóban orvosi diplomával rendelkezik, ugyanis ismerem. Ahogy én is.

De persze majd most jön az: "egy orvos biztosan nem itt írogat gyakorin" szöveg:)

2018. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
13%
7-8 évvel a gimi után úgy, hogy nem foglalkoztál vele, van valami diplomád, amit egy érettségi is kivált, és felteszem, teljes munkaidőben dolgozol - igen, kételkedem benne, és joggal. Nem elég ugyanis átcsusszanni rajta, ha nézted az idei pontszámokat. Nekem anno 100% volt a fizikám, 88 a bioszom, de én benne voltam a tanulásban. Ismétlem, nem lehetetlen, ha jó fejed van. Ahogy nem lehetetlen diákmunkázni sem orvosi mellett, plusz olyan tanulmányi eredményt elérni, hogy kapj ösztöndíjat, ezek nekem is sikerültek, és nem én vagyok az egyetlen. Döntsd el, mit akarsz, és vedd figyelembe a realitásokat. Engem mindössze a nyafogás bosszant, el nem tudom pl. képzelni, mi az a diploma, amit egy törvénnyel “elértéktelenítenek”. Azt meg végképp nem bírom, amikor itt hülyeségeket nyomnak egyesek, akiknek gőzük nincs a valóságról.
2018. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!