Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 35 lennék mire szakorvos...

35 lennék mire szakorvos lennék, így inkább bele se kezdjek?

Figyelt kérdés

Ez magában hordozza, hogy 6 évig, 25-31 éves korom között kollégimuban kéne élnem, utána meg olcsó albiban.

35 évesen mehetnék drágább albérletbe és elkezdhetnék lakáshitelre gyűjteni.

Erre nyílván nem lehet egy kapcsolatot alapozni, vagyis lehet, hogy arról is le kéne mondanom?


Ti mit tennétek a helyemben, ilyen anyagi háttérrel (0, ha nem világos)?



2018. aug. 24. 21:09
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
32%

880 ezer forint az orvosok átlagbére! Ennyit egy senior programozó nem keres meg az Oracle-nál...csak mondom.


Németben viszont 880 a garantált minimum, amit megkapsz (átszámolva persze), és túlóráznod se kell hozzá. Ennyiből speciel már akár magánrendelőt is nyithatsz.

2018. aug. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

"Nem kételkedik, csak azt mondja, hogy ha egyelőre érettségid sincs a szükséges tárgyakból, tehát a bekerülés minimumfeltételei sincsenek meg, addig az egész kérdésed túlgondolá-s.

Naponta jönnek a "25-28-30-35 évesen belevágjak-e az orvosiba?" című kérdések, ezeknek a fele úgy íródik, hogy a kérdezőknek még az sem világos, hogy mi szükséges a bekerüléshez.

Azért kérdezte 70%-os azt, amit, mert kíváncsi volt, hogy egyáltalán hol állsz az egésszel."


Nos, én tisztában vagyok vele.

Ami nekem kicsit fura, hogy szerinted "ha egyelőre érettségid sincs a szükséges tárgyakból, tehát a bekerülés minimumfeltételei sincsenek meg, addig az egész kérdésed túlgondolá-s.", talán az érettségi után összesen 3 hónap elegendő idő átgondolni a dolgokat?


"Egyébként meg nem az számít, hogy mikor leszel szakorvos. Az számít, hogy mikor kapod meg a diplomád. Ugyanis utána már dolgozol, és ahogy írták, azért nem annyira szánalmas most már a fizetés, hogy ne lehessen belőle megélni. Tehát a kérdés szempontjából irreleváns, hogy hány évesen lennél szakorvos.

Az első ha év számít."


Ezzel is tisztában vagyok, ezért írtam ezt a leírásba: "Ez magában hordozza, hogy 6 évig, 25-31 éves korom között kollégimuban kéne élnem, utána meg olcsó albiban.

35 évesen mehetnék drágább albérletbe és elkezdhetnék lakáshitelre gyűjteni."


Viszont az, hogy nem lehet kapcsolatom, gyerekem ez idő alatt az az egyik fő szempont ami miatt esetleg mégsem akarok belevágni ebbe az egészbe, hiszen ha 35 éves koromig nem lesz gyerek, lehet, hogy utána sem...

Aki fiatalon, 18 évesen első egyetemként kezdi, annak ez a probléma annyira nem áll fent.


Az emojis dolog meg egyrészt íronikus visszavágás akart lenni arra, hogy figyelmetlenül elolvasta a kommentemet és ebből megkérdőjelezte a kérdés hitelességét...

Másrészt pedig 6 évnyi gyors írási berögződés nem feltétlenül múlik el olyan szinten, hogy még ilyen szimbólumokat is használ az ember. Főleg nem ennyit, ennyit a tinik szoktak.

2018. aug. 24. 22:49
 23/35 anonim ***** válasza:
23%

“880 ezer forint az orvosok átlagbére! Ennyit egy senior programozó nem keres meg az Oracle-nál...csak mondom.”


És? Hol van egy senior programozó felelőssége és kvalifikációja egy szakorvosétól?

Vannak területi különbségek amúgy, de összességében már jó ideje nem igaz, hogy egy rezidenst vagy szakorvost az éhenhalás fenyeget, sőt...Masszív központi béremelések is zajlottak, másrészt a kórházak is tudják, hogy ha munkaerőt akarnak, akkor meg kell fizetniük, mert a magyar orvosok előtt van alternatíva.

2018. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
19%
Kérdező, azt gondolsz, amit akarsz. Én nem leszek ettől se több, se kevesebb.😀
2018. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
3%

Hazai viszonylatban egy programátornak nagyobb az értéke, mint egy TB-s orvosnak. Tudom hogy hihetetlen, de nem kell csodálkozni, ez itt Abszurdisztán. Egy rakás 0 meg 1 fontosabb, mint az emberek egészsége.

Ha szerinted nem igaz, hogy az orvosok szarul keresnek, érdekelne, miért menekülnek (szó szerint) Németbe meg Angliába, mint a patkányok a süllyedő hajóról, miért jut 10-15 településre 1 rendelő, valamint ha egy kórház nem kap az állami pénzből egy petákot se, mégis miből fizeti meg, ha munkaerőt akar. Az, hogy tudja, mi a szitu, az édeskevés.

Nyilván ha a büdzsé az egészségüggyel is foglalkozna, nem pedig az lenne a prioritás, hogy Kiskunvalagon és Fosófalván is legyen stadion, ahol a helyi Rúgkapa FC rongylábú játékosai szökőévente egyszer üres kapura gólt lőnek, akkor nem volna különösebb probléma az egészségüggyel se, de hát nem ez a helyzet.


De tegyük fel, hogy igaz a dolog, és Tatabányán valóban 880 rugó nettót kap egy orvos. Kérdés, hogy ez az ország teljes orvosállományának hány százalékára igaz? Nagyon jóindulatú becsléssel olyan 5%, szóval a Kérdező ne nagyon számítson rá, hogy ilyen majdnem nyugati színvonalú fizetést fog kapni.

2018. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
31%
Figyelj, 60%-os, lehet vitatkozni a tényekkel, csak nem érdemes. Egyre kevesebben mennek ki nyugatra, azok többsége is csak néhány évre, ott valóban magasabbak a fizetések, más a szakmai környezet. Egy kedves kollégám, aki Kanadában töltött pár évet, azt mondta, hogy ott orvosnak lenni nagyon jó, betegnek már sokkal kevésbé, annyira sem, mint nálunk. Az OECD-országok között nálunk az egyik legmagasabb az ezer főre jutó orvosok aránya, inkább szakképzett nővérhiány van, de e tekintetben is elindultak a dolgok. A kórházak pedig kitermelik a pénzt, mert muszáj, elhiheted. Meglepődnél, hogy Ózdon vagy Kaposváron is milyen orvosfizuk vannak.😀
2018. aug. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
87%

"Ha szerinted nem igaz, hogy az orvosok szarul keresnek, érdekelne, miért menekülnek (szó szerint) Németbe meg Angliába, mint a patkányok a süllyedő hajóról"


Az orvosok elvándorlásának okai közül a fizetés csak egyetlen szeletke. Hidd el, elég sok más oka van annak, hogy valaki az elvándorlás mellett dönt.


A 880 ezer pedig sejtésem szerint a bruttó fizetésre vonatkozik, így viszont nem annyira hihetetlen a szám, mint amennyire elsőnek tűnik.


3. évemet töltöm a szakképzésben, nettó 135 ezer forintért kezdtem el dolgozni, ebben nem volt benne az ügyelet. A béremeléseknek, a kategórialépésnek és annak köszönhetően, hogy javítottak az ügyeleti béreinken jelenleg havi 5 ügyelettel együtt megkeresek 310-366 ezer forintot. Ha órabérben nézzük, így sem királyi a fizetés (kb. 1500 forintra jön ki), de azért valljuk be, egy viszonylag kezdőnek a mai Magyarországon ez azért nem csak az éhenhalásra elég.

És ehhez jön, hogy tényleg vannak olyan helyek, ahol elég durva összegeket kínálnak az ügyeletért, mert annyira nincs orvos. A kb. 50 km-re lévő kisvárosban óránként azt hiszem 7 ezer forintot fizetnének. Ha ez bruttó összeg is (nem emlékszem, hogy bruttó vagy nettó), akkor is a duplája annak, amit most kapok.

Egy kollégám konkrétan az ország másik felébe jár át ügyelni, mert még úgy is megéri neki, hogy saját autóval, saját benzinköltségen jár.

Ennek ellenére nem mondom azt, hogy jelenleg Magyarországon annyit keres egy orvos, amit ennyi tanulás után, ekkora felelősséggel kellene, hogy keressen, de az is tény, hogy már nem olyan borzasztó a helyzet, mint pár évvel ezelőtt.


Ami miatt mégis ennyien külföldre mennek, az a fizetésen kívül:

- a legtöbb helyen borzalmas körülmények (nincs elég eszköz, nem korszerűek a műszerek, a kórházak jelentős része lepusztult stb.)

- hálapénz rendszere és az ebből adódó problémák (az időseknek nem érdeke a fiatalokat tanítani, a műtétes szakmákban bizonyos helyeken nem jutnak elég beteghez a fiatalok)

- gusztustalan módon jelen van a hierarchia

- nincs normális érdekképviselet (a Kamara csak beszedi a pénzt, de amúgy szart sem csinál a tagokért)

- a megbecsülés totális hiánya a betegek részéről


Persze, nyilván a pénz is egyfajta motiváció. És persze, biztos van, aki akkor is elmenne dupla fizetésért máshová, ha amúgy minden más tökéletes lenne. De hidd el, ha a felsorolt problémák nem lennének, fele ennyi orvos nem menne el.

2018. aug. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
93%

" Egyre kevesebben mennek ki nyugatra"


Mondjuk ezzel már nem értek egyet. Szerintem egyre többen mennek ki, de ennek nem csak a bérezés az oka, ahogy írtam.

2018. aug. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
61%

Napi szinten szembesülök a tényekkel, ahogy rajtam kívül jópár százezer másik ember, nem kell "megmagyarázni", hogy milyen szép és jó ez így. Én speciel azt látom, hogy egyre több a beteg, egyre kevesebb az orvos, egyre hosszabbak a várólisták, a béremeléssel pedig sikerült az inflációt és a bolti árakat is jól megemelni. Mi történt? Kapott a szar egy jó nagy pofont.

Én gazdaságföldrajzi kimutatásokat vizsgáltam, az alapján (is) mondok véleményt, persze a kormány által kiadott szépre kozmetikált statisztikák biztos hitelesebbek...

A kórházak akkor tudják kitermelni a pénzt, ha van miből. Ha nem kapnak eleget, az orvos azt fogja mondani, hogy bye-bye Hollywood hills forever, és már szedi is a sátorfáját. Puszira, jófejségből senki nem fog gyógyítani.

Lehet hogy van egy-két kórház, ahol kvázi nyugati bért kapnak az orvosok, országosan viszont messze nem ez a jellemző.

Ózdon milyen orvosfizu van? Kb. feleannyi nincs, mint Budapesten.

2018. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
34%
En 29 vagyok es jovore adom be kulfoldom a jelentkezesem, igaz fogorvosira, de itt annyi ideig tart,mint otthon az orvosi es sokkal nehezebb bekerulni, en no vagyok, nekem nem vilagos, hogy te no vagy ferfi vagy, kapcsolatom is van es majd gyereket is szeretnek. Sot elmondondom,ha veletlen nem sikerulne ujra megprobalom. Megfelelo partner kell, aki tars ebben es akkor nincs gond. Szerintem az is megoldas lehet, hogy eleve kulfoldon kezded. Otthon engem is hamarabb felvettek volna,de itt tamogatjak a diakokat, jobbak a diakhitel feltetelei,ha valakinek kell (en nem szandekozom felvenni) es nem utolso sorban nem kell majd visszafizetni a tandijat, egybol magasabb fizetessel indulsz. Ha van mar diplomad neked lehet, hogy otthon mar eleve fizetos lenne,vagy nem? Ezt is meg kell fontolni. Most 25 eves vagy? Mert ha igen, az meg nagyon fiatal.
2018. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!