Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor éri meg abbahagyni az...

Mikor éri meg abbahagyni az orvosit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok elsőéves orvosin, és így a vizsgaidőszak előtt nagyon le vagyok törve... Készültem szorgalmi időszak alatt is a demókra, de nem tanultam éjt nappallá téve. Nem tudom, hogy leszek képes lelkileg kibírni ezt a stresszt amit a vizsgák okoznak. Az is borzalmas, hogy kvázi karácsonyom se nagyon lesz...

Tudom, panaszkodásnak tűnhet az egész, és utálom is magam érte, de nem tudom mit tehetnék. Egyszerűen más nem érdekel, vagy legalábbis nem tudom biztosra. Az orvosit tartottam még a legjobban magamhoz illőnek, de egyrészt tényleg nagyon hosszú az a 6 (vagy 7-8) év,plusz a szakosodás is, másrészt szeretnék azért magánéletet is, szabadídőt egyetem mellett is. Persze tény,hogy minden időbeosztás kérdése, ezt még nem sikerült elsajátítanom.


Ha valakinek van valami tapasztalata azzal kapcsolatban hogy ő hogy élte meg az első vizsgaidőszakot, vagy esetleg ha abbahagyta hogy hozta meg ezt a döntést, hogy alakult az élete utána? :) Köszönöm előre is a válaszokat, ha valamit kicsit értelmetlenül írtam le akkor bocsánat .



2018. dec. 17. 15:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Így két év távlatából, ha esetleg valaki olvasná, akkor először is köszönöm mindenki válaszát, nagyon kedvesek vagytok hogy írtatok! Végül nem hagytam ott, most vagyok harmadéves, úgyhogy megérte küzdeni, és ezután is azt érzem meg fogja érni! :) Úgyhogy köszönöm a sok bátorító szót, és kitartást bárkinek aki hasonló szituációban van!
2021. jan. 19. 12:18
 12/12 anonim válasza:
100%

Sziasztok!


Most vagyok elsőéves az orvosin és eléggé kétségbeestem. Hajnali kettő óra van két nap múlva vizsgázom anatómiából. Tényleg próbáltam/próbálok minden erőmmel tanulni, de nagyon nagyon nehezen megy..volt évközben két demonstráció és mindkettőn megbuktam. Őszintén mondom az elsőn jogosan..viszont a második valamit megtört bennem. Rengeteg mindent elmondtam tök jól aztán egy izom beidegzés nem ment visszasétált a laphoz megnézte, hogy az előzőm egyes és mondta akkor ez is. Előtte egy hétig tényleg ilyen 10 órákat töltöttem a könyv fölött. Már rengetegszer elgondolkoztam maradjak e itt nyilván mindenki tudja az okokat. Hosszú is a képzés stb. Nem tudom hova mehetnék vagy mit csinálhatnék hogy mondanám ezt el bárkinek. Egy kicsit se érzem magam lelkileg kiegyensúlyozottnak tényleg mintha hatalmas hullámvölgyeket élnék meg. Viszont nem szeretném feladni és bár valószínűleg ezt nem fogja olvasni a szerző szerintem, de jól esett mikor láttam, hogy most már harmadéves vagy. Gratula! Talán nekem is menni fog. Talán talán.

2021. dec. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!