Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szükséges felvennem "Kereskede...

Loatheb kérdése:

Szükséges felvennem "Kereskedelem és Marketing" egyetemi szakhoz matematika fakultációt? (BGE)

Figyelt kérdés
Fakultációválasztás előtt állok, és aránylag határozott elképzelésem van egyetemi szakválasztásomról. A kérdésem csupán annyi, hogy azok, akik erre a szakra jártak (lehetőleg a BGF/BGE-n), szükségesnek tartják-e számomra egy gimnáziumi matematika fakultáció felvételét. Úgy gondolom ugyanis, hogy ha én ezt felvenném, az amellett, hogy végtelenül megterhelő lenne számomra, elvenné a figyelmemet/koncentrációmat a másik fakultációról (Földrajz/Történelem). Azonban ha azt mondjátok, hogy ennek az emelt matek érettséginek később az egyetemen hiányát érezném, esetleg még ki is bukhatnék ezáltal, buzgón tanulnám a matematikát. Preferenciám szerint földrajz és történelem kettősét választanám, amelyek egymás mellet remekül elférnek, és meglátásom szerint a gazdaságtannak is határozottan jól megalapozhatnék velük. Azonban ha ebben tévedek, kérlek ezt is írjátok meg, remélem nem járok tévúton. (Ha bárkit érdekel, 16 éves vagyok, nem tudom, ez számít-e... )
2019. ápr. 7. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem szükséges, de nagyon hasznos! Nem tudom, most hogy alakulnak a faktos/nem faktos matek anyagok, de azért a nagyon erős matek fontos egy közgazdász szakra.


(Én pont erre a szakra jártam, és matek faktos is voltam.)


Ha túl sok, töröld valamelyik másik faktodat.

2019. ápr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, ez valóban jó ötlet!

Abban esetleg tudtok segíteni, hogy a BGE KVIK karján, vagy a KKK karján körülbelül milyen arányban vannak matekórák?


Úgy érzem, hogyha esetleg az előadásaim 50-60%-át valószínűségszámítás és analízis teszi ki, akkor bizony bármi áron le kell tennem azt az emelt matekot, ellenkező esetben azonban lehet, hogy jobban elboldogulnék egy középszintű matekkal.

2019. ápr. 7. 20:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogy. Nincs túl sok matek. Nézd meg a minta tantervet: [link]


Igazából van egy “matek” nevű tantárgy, 1 vagy 2 félév, már nem emlékszem. Ez nehéz volt, de nem igazán a középiskolás anyagra épít. Simán lerakod akkor is, ha alap matekra jársz gimiben.


És van statisztika. Ez durva. (Imádtam!!) Ez meg annyira más, mint a középsulis matek, hogy emiatt tényleg felesleges faktra járnod szerintem. Mindent nulláról tanultok majd. Kb ennyi a matek a kermark szakon.


Viszont amerre a világ és a marketing/kereskedelem tart a valós életben: matek, matek, és még több matek. Gépi tanulás (= emelt matek), deep learning (szintén), ehhez kapcsolódóan big data stb. Nagyon felértékelődik a matek szerepe a jövőben.


Plusz, a marketing nagyon fontos része a logisztika, az meg tömény matek. Stb.


A matek egy nagyon hasznos skill, ezért is ajánlgatom az emelt matekot gimiben. De szigorúan a kermark szakon alig van olyan “igazi” matek.

2019. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!