Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » “Mi legyek, ha nagy leszek?...

“Mi legyek, ha nagy leszek? ”, azaz milyen szakot válasszak egyetemen?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy semmi ötletem sincs a továbbtanulást illetően. Van még időm, egyelőre csak a fakultációválasztás sürget.

Mindig is érdekeltek a művészetek, különösen a filmek világa. Kiskorom óta hobbim a fotózás, videózás. Szívesen mennék operatőr vagy vágó szakra, de tudom milyen nehéz bekerülni az ilyen irányultságú egyetemekre (...SZFE). Ezért ezt meghagynám hobbinak. Azonban továbbra is valami olyat tanulnék, ami valami kreatív szakmában engedne elhelyezkedni. (Szerintem kreatív lehet akár a jogász is, itt azt értem, hogy ne legyen monoton és a saját elképzeléseimet is bele tudjam vinni a munkámba)

Kedvenc tantárgyam a történelem, de a fizika-bioszon kívül mindegyiket szeretem. Az átlagom 4,8 felett van.

Voltam pályaválasztási tanácsadónál is, de sajnos nem segített a döntés meghozatalában, ugyanott vagyok. (Esetleg ha valaki ért hozzá, annak leírhatom az eredményeket)

A felvi szakleírásai közül mindet elolvastam, de egyik se fogott meg. Nem tudom, mit csinálhatnék így, hiszen majd’ 50 év munkavégzés alatt szeretném élvezni is azt, amit csinálok.

Nem szeretnék egész nap egy kényelmes irodában ülni és iratokat készíteni vagy számokkal dolgozni. Ahogy írtam: valami kreatív “nemunalmas” munkát szeretnék, amiből el tudnám tartani a jövőbeli családomat is.

Valaki tudna segíteni? Biztos vagyok benne, hogy sokan voltatok hasonló helyzetben:)

A válaszaitokat előre is köszönöm!



2019. júl. 23. 16:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem akarsz számokkal dolgozni? Ez érdeke, mert én úgy éreztem mindig, hogy a matekos tárgyak igényelték részemről a legtöbb kreativitást :) Én pl. programozó leszek, ami egy elég kreatív munka. Szinte bármit létrehozhatsz.
2019. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!