Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Helyeslitek ezt? Nagyon...

Helyeslitek ezt? Nagyon fontos! (barátnők / suli)

Figyelt kérdés

Tavaly olyan "jószívű" voltam, hogy mindenkinek, aki kérte, odaadtam a leckét. Matekból meg is kaptam érte a "jutalmamat". Németből megírtam mások fogalmazását (vagyis lediktáltam - ő írta), magyarból ( mert hát nagyon jó vagyok) korrepetálok, ugyanígy matekból.

Szerintetek túlzásba viszem? Szeptembertől hogy csináljam? Ennyit segítsek megint? 13/L


2010. júl. 14. 19:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Az jó, hogy korrepetálsz, NÉHA-NÉHA!! odaadod a leckéd, de azért ne süllyedj le anniyra, hogy mások helyett csinálod meg. A német fogalmazásokat, írják meg maguk. Mindenki a saját hibájából tanul! Ha így folytatpd, előbb utóbb csak ezekre leszel jó, kifognak használni...amit úgylátom, most is már megtesznek.
2010. júl. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:

Szerintem úgy csináld, ahogy érzed. Úgy értem, ne mindenkinek add oda csak úgy, mert ha rákapnak, akkor tuti kihasználnak, és mindenkitől kérj valami minimálisat cserébe. Ne túl sokat, de érezzék, hogy valamit valamiért. Amúgy vigyázz ezzel, hogy jószívű vagy meg minden, mert akkor annak az lesz a vége, hogy mindenki elvárja tőled a maximumot.

Én is megjártam: kölcsönadtam mindenkinek a magyar füzetemet, aztán meg engem hibáztattak, hogy belecsúszott egy hiba. Csak óvatosan. Hajrá! :)

L/14

2010. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:

:D Velem is ugyanígy van. Most leszek 8.-as és a múlt tanévben is az volt ,hogy az én padom körül voltak a szünetekben kb. 5-en 6-an és másolták a leckét. Nekem ezzel nincs/nem volt semmi bajom , csak vigyázz , hogy egyesek ne csak azért legyenek a barátaid , mert segítesz rajtuk:)

13/F

2010. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Én gimi alatt is mindig odaadtam,annak akinek kellett.Én elkészítettem magamnak,tanultam belőle és nem sajnáltam senkitől.Nem érzem,hogy ezzel kihasználtak,sokszor segítettek ők is hálából,akár arról volt szó,hogy elszaladtak nekem a büfébe vagy segítettek termet díszíteni stb.
2010. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

második... hát a magyarral annyi, hogy nem mindenki tökéletes, én is szoktam hibázni, nem egyszer,nem kétszer, de az se jó érzés már, hogy kihasználnak, mert én olyan fulljó vagyok magyarból az országosok miatt. És igen, úgy érzem, már kihasználnak. :(

2010. júl. 14. 19:51
 6/25 A kérdező kommentje:
Szüleim azt mondják, hogy most megyek nyolcadikba ugye, központi meg minden.. és hogy "mindenki a maga bőrét viszi a vásárra". ez igaz. ott nem tudok senkinek sem segíteni..
2010. júl. 14. 19:53
 7/25 anonim ***** válasza:
A szüleidnek igaza van. Azzal hogy leckét másolnak, meg nem tanulnak csak maguknak ártanak. Csak vigyázz, mert a tanárok nem nézik jó szemmel ezt. Nehogy még a végén az legyen, hogy Te kapsz valamit.
2010. júl. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
sztem hüjeséget csinálsz,amilyen önzők az emberek, annál többet szeretnének,és ha nem kapják meg azt amit akarnak,ezért képesek ellened fordúlni is akár,nehogy a végén komolyabbra fordúljon a dolog a későbbiekben,pl:bukás,nem ebben a módszerben, de tapasztaltam hasonlót...
2010. júl. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Ha már nagyon ettől függ a házijuk, hogy te odaadod-e nekik, vagy sem, akkor ne add oda. Kicsit időigényesebb, de mindenki számára a leghasznosabb segítési forma hosszútávon, ha rávezeted a másikat, hogy hogyan oldja meg a háziját.


Persze biztos van olyan is, aki csak lusta megcsinálni a házit, na nekik alapból nem kell odaadni, bár ez esetben a körükben valószínűleg nem leszel túl népszerű a továbbiakban.

2010. júl. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen, igen, tudom, hogy hülyeséget csinálok. Nagy hülyeséget. Csak olyan hogyismondjam.. rosszulesik ez nekem ilyenkor, mikor kérik.

Barátnőmet is sajnáltam ,mert mondta, hogy éjjel 11-ig tanul Aztán később kiderült, hogy 10-ig sorozatokat néz a Zone Romanticán.

2010. júl. 14. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!