Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Figyeljetek mi fogadott ma a...

Figyeljetek mi fogadott ma a postaládában, ez valami kamu igaz?

Figyelt kérdés
egy ilyen cetli volt bedobva [link] semmi név, cím, ki küldte és miért, csak ez a nagyszerű "ajánlat" :D valami csalást terjeszthetnek?
2020. febr. 3. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy áram és fűtésszámla?

Nyilván szerződésben állsz egy áramszolgáltatóval és/vagy egy gázszolgáltatóval. Ők ilyen cetliket, név nélkül, címzés nélkül, zárt boríték nélkül nem dobálnak sehova!

2020. febr. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Utána lehet nézni, hogy egy szolgáltató telefonszáma-e, vagy csak egy szerelőé. De ahogy van ez kamu. Egyáltalán nem így közölnek hivatalos dolgokat a szolgáltatók.


Még nyelvileg és ügymenetileg is teljesen zavaros és értelmetlen. Először is azt írja a számláját szüntetjük meg, a számlát viszont a bankok vezetik és azt te tudod megszüntetni, ritka esetben a bank. Áram szolgáltató és szerelő nem tud olyat. Ha hivatalos lenne, akkor az egy egész hivatalos levélként lenne küldve és nem ilyen sajtpapíron. Ott van az is, hogy nem is közli az okát, csak, hogy megszüntetik a számlát és egy nyilván fizetős szerelési szolgáltatást ajánl.


És hol a szolgáltató megnevezése, aki elvileg küldte az "iratot"? Mert ez nem irat, de még szórólapnak sem nevezhető ez a valami.


Na szóval kamu ahogy van.

2020. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Valószínűleg becsapással akarnak ügyfeleket keríteni valamilyen szereléshez.
2020. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy marketingfogás. Például napelemes cég, aki úgy szünteti meg a számláidat hogy telepíti az eszközét X millióért, és utána arról megy a háztartás.
2020. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Én egy napelemes cégből ilyet nem néznék ki, szerintem inkább ez egy valamiféle villanyszerelőféleség. Még villanyszerelőnek se mondanám biztosan.


Meg számlát nem tud megszüntetni egy ilyen szolgáltató, legfeljebb a számlaküldést, vagy számlázást magát. Ilyen badarságot elektromos szolgáltató nem ír, hogy megszüntetjük számláját.

2020. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sok idős ember ennek bedől. Postás voltam egy darabig, láttam dolgokat idősektől.
2020. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!