Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért választotok ateistaként...

Miért választotok ateistaként templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

Számomra felfoghatatlan és kicsit furcsállom, hogy egy nem hívő, nem vallásos, nem keresztény ember miért választja a templomi esküvőt is.

Oké, hogy meghitt és sokkal ünnepibb, mint a polgári, de ez alapból is így van. A katolikus egyházban minden ünnep kap egy pluszt és szebb, mintha ateistaként ünnepelnéd, pl. Karácsony, Húsvét. Akkor miért nem vallásos az ember alapból?

Ez így kicsit ellentmondásos.


Hogyha valaki nem hisz Istenben, akkor Isten házában, Isten színe előtt mégis miért szeretne osszehazasodni a párjával?


Légyszíves próbáljátok meg értelmesen kifejteni, mert tényleg érdekel.


Nem provokatívnak szántam, pusztán csak szeretném megértetni és ezáltal elfogadóbb lenni ezzel kapcsolatban.


Béke



2020. nov. 25. 18:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Ezért írtam, hogy ÁLTALÁBAN.

Az ateisták között TÖBB a tudatos ember.

2020. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam ismerősi körben olyanról, aki ateistaként egyházilag is megesküdött volna. Nálunk, katolikusoknál eleve meg kell előznie ezt jegyeskurzusnak is minimum (és szerintem még egyéb másnak is, bár ebben nincs tapasztalatom).

Olyan viszont előfordul, hogy valaki meg van keresztelve, hívő is, de nem jár templomba, és tartanak egyházi esküvőt.

Ateista ismerőseimnél pedig eddig mindig csak polgári volt.

2020. nov. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Ugyanazért amiért a vallásos emberek berakják a gyerekükrt biológia órára megtanítani az evolúciós elméletet. A te szemléleted szerint valaki vagy legyen vallásos vagy ne, tehát vagy járj egy olyan iskolába ahol elhiszik az ilyesmit, vagy ne. De a vallásosok 99%-a mégis jár biológia órára, bemegy a múzeumokba megnézni a dinoszauruszokat, az univerzumról néz dokumentumfilmeket. Mert azt csinál az ember, amit akar.
2022. febr. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13-as: a vallásban nincs olyan kitétel, hogy nem tanulhat biológiát meg egyéb tudomßanyos dolgokat, ezt csak nagyon ostoba emberek gondolják.
2022. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

14-es egyet értek, és én nem is gondolom így, nem tudom miből értetted ezt, megközelítőleg se írtam ilyet...


Amit írtam, abból a következőt kellett volna felfognod:

Az a vallásos ember aki megnézi a múzeumokat ahol olyan kiállitott tárgyak vannak amik bőven 6000 évnél idősebbek és a gyereke és ő is a biológiát és az evoluciós elméletet is megtanulták NEM MUSZÁJ hogy egyet is értsenek vele.

Ha csak olyan helyre tehetnéd be a lábad ahol a te nézeteidet ismerik el, akkor az ateista valóban nem tarthatna templomi esküvőt, de akkor a vallásosok is húzhatnának ki a múzeumokból, iskolákból. Két élű penge ez...

2022. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!