Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme van könyvespolcon...

Mi értelme van könyvespolcon gyűjtögetni a könyveket?

Figyelt kérdés
A legtöbb könyvet csak egyszer olvassuk el, utána csak porfogó és a könyvespolc foglalja a helyet a lakásban. Költözködéskor is nagy teher a sok nehéz könyvet transzportálni. Sokkal értelmesebb dolog könyvtárba járni.

2020. dec. 12. 18:35
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
30%
Aki olvas, az tudja, hogy egy tudományos könyvet többször is el kell olvasni, hogy megmaradjon a fejünkben a teljes tartalma.
2020. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
85%

Mostanában papírkönyvben csak azt tartom meg, ami szakkönyv vagy többször el akarom olvasni, van sok e-könyvem is mellettük. A többit elajándékozom.

(Ha van valakinek tippje, hol van Budapesten vagy Miskolcon közösségi könyvespolc, ahová ki lehet tenni másoknak, ne tartsa magában. Újbudán a B32-ben megvan még?)

2020. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
A könyv is ugyanolyan gyűjtemény, mint bármi más, bélyeg, babák, kések, akármi. Örömet okoz a megvásárlásuk. Jó őket rendezgetni. Jó őket látni a polcon. Jók a hozzájuk kötődő emlékek. És igen, van, amit jó újraolvasni. :)
2020. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanaz mint bélyeget gyűjtani, nekem is van rengeteg könyvem, de nem akarom eladni, enni nem kérnek akkor meg miért ne elhetnének a polcon.
2020. dec. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
33%

Én sem értem...ráadásul a pénzedet is pazarlod vele..


Most vegyünk egy 8 részes könyvsorozatot.Tegyük fel hogy egy rész 45 lej.Minden héten veszel egyet.Akkor kb 2 hónap alatt elköltesz 360 lejt ami kb 26000 ft...a könyvtárban meg megkapod teljesen ingyen. És ha újra akarod olvasni kiveszed még egyszer, ennyi.

2020. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi erővel költsünk csak kenyérre és vízre... Arra fogni hogy ki minek költ rá. rengeteg sokkal, de sokkal értelmetlenebb dolgot fel elhetne sorolni amire költenek emberek.
2020. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
72%
#15 Már ha megvan a könyvtárban, és bent van, amikor kell neked.
2020. dec. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
54%
Nyilván ha nincs meg a könyvtárban akkor megveszem, de nem értem miért kell megvenni minden könyvet mikor a könyvtárban meg van teljesen ingyen...
2020. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%

18


Könyvtárban vannak számítógépek, tehát gondolom laptopod sincs, mert minek, ott a könyvtár, az ingyen van.

2020. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy szép elékeket idéznek fel. Volt, hogy egy könyvet többször olvastam el, mint pl. Szerzetesek az űrben, Dinoszauruszurak, Darkside, Egri csillagok, stb. Nem felesleges, bár van amiben igazad van. A könyvtár is jó dolog.
2020. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!