Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme van könyvespolcon...

Mi értelme van könyvespolcon gyűjtögetni a könyveket?

Figyelt kérdés
A legtöbb könyvet csak egyszer olvassuk el, utána csak porfogó és a könyvespolc foglalja a helyet a lakásban. Költözködéskor is nagy teher a sok nehéz könyvet transzportálni. Sokkal értelmesebb dolog könyvtárba járni.

2020. dec. 12. 18:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
61%

19

Ez nagyon ostoba példa.

Egy számítógépet napi szinten használ az ember, egy adott szépirodalmi könyvet meg általában még évente se fog újraolvasni a legelvetemültebb könyvtulajdonos se, szóval nem összehasonlítható.

Ez olyan dolog, mint hogy autóm van, mert átlag másnaponta használom, de teherautóm meg nincs, mert ha 5-10 évente szükségem van rá, akkor kérek kölcsön vagy bérelek.

2020. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk van olyan könyvem, amit évente olvasok újra. 🤷‍♀️
2020. dec. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is, így került most újra sorra az Utas és holdvilág :)
2020. dec. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként sokat elárul az itteni sznobizmusról, hogy mindenki szépirodalomban meg szakirodalomban gondolkodik csak...


Akinek szépirodalmi könyvtára van, az az esetek egy részében idősebb, és az említett szocializmus öröksége (vagy ennek a rétegnek a leszármazotta), de méginkább ezek azok az emberek, akiknek a könyv kellék, lakberendezési tárgy, kell a lakásba a felszerelt könyvespolc is, mert attól lesz meg a művelt összkép.


Azok, akik tényleg sokat vesznek könyvet, akiknek tényleg nagyon sok könyvük van, akiknek hobbi a könyvvàsárlás, azok az esetek nagyrészében szórakoztató irodalmat vásárolnak.

2020. dec. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
80%
#24 meglepődnél, ha tudnád, hányan használják a szépirodalom szót a fikció szinonimájaként, tehát bőven benne van a lektűr is. Egyébként sem olyan éles már a kettő közti határvonal, mint harminc éve, kezd megjelenni Magyarországon is az ún. middle brow irodalom (még rendes szó nincs rá, talán „minőségi lektűr”).
2020. dec. 14. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

25, nyilván vannak kivételek, és szeretheti valaki mindkettőt, de nekem sokkal inkább az a benyomásom sajnos, hogy a szórakoztatóirodalom a mai napig lenézett dolog, a szépirodalmárok az általad említett köztes kategóriát is lenézik.

A lektűr szó is kapott egy pejoratív felhangot, nem véletlenül nem ezt a kifejezést használom.


De természetesen, tisztelet a kivételnek. :) Szerencsére akadnak, és abban egyetértek, hogy jobb a helyzet, mint 30 éve.

2020. dec. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
87%
Én is elég sokat olvasok, de én is úgy vagyok vele, mint te, hogy nem akarom tárolni. Az, hogy van akinek nincs tele könyvvel a lakása, nem jelenti azt, hogy műveletlen. Fölösleges porfogónak tartom azokat a dolgokat, amiket nem használok rendszeresen. Azt azért kizártnak tartom, hogy dolgozó emberek több száz vagy több ezer könyvet rendszeresen újraolvassanak. Mikor és minek? Kell az idő az új ismeretekre. Plusz ott a munka, a család, stb. Megtartottam pár antik mesekönyvemet, szótárakat, tematikus nyelvkönyveket, illetve pár dedikált kötetet. Úgy érzem, még így is több van, mint kéne.
2020. dec. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
96%
Nekem azért van annyi, mert hiaba mondom, hogy nem kell, azért is kapok egy csomót, elolvasni meg nem tudom. Több mint száz regényt, könyvet, novellát elolvastam, de még mindíg akad egy vagonnal :/ Szeretném elolvasni ezért nem adom oda/adom el, ezért tárolom, ezért fogja a port. Ez is egy lehetséges ok a tárolásra :)
2020. dec. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
100%
Én sok könyvemet ami a polcomon van, még nem olvastam, viszont amiket igen, azokra is örömmel nézek rá. Engem a látványuk is boldoggá tesz, és az olvasott könyveimre nézve, hamar eszembe jutnak a történetek, emlékek, és az élmények, amikkel gazdagodtam miattuk :)
2020. dec. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy szempont, Till Attila házáról láttam felvételeket belülről, az előszoba/étkező környékén két fal is gyakorlatilag könyvespolcnak van berendzve, csodálatosan néz ki szerintem. Talán ez már kicsit őrült ötlet, de szerintem a jobb fajtából való őrület. Nekem bejön, jó hangulatot ad.
2021. jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!