Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idősebbeknek mi bajuk van...

Az idősebbeknek mi bajuk van a Tiktokkal?

Figyelt kérdés

Egy csomóan szapulják a Tiktokot, jellemzően a 25-30 felettiek, hogy mennyire gagyi, buta stb oldal, amit be kéne tiltani, de szerintem meg rengeteg rajta a kreatív tartalom is, és egy csomó tehetséges fiatalnak legetőséget ad a kibontakozásra.


Ez ugyanolyan, mint hogy YouTube-n attól hogy Molnár Krisztián részegen egy szál alsógatyában fetreng, még ott van nagyon sok érdemi tartalmat gyártó feltöltő is.


A másik meg az, hogy van egy nyelv, amit egyszerűen csak a 20-25 alattiak beszélnek! Én legalábbis azt veszem észre, hogy az idősebbek közül sokan csak azért nem bírják a TikTok-ot, mert nem értik a mai tinédzserek világát, így értékelni sem tudják azt, ami a mi szemünkben értékes, ezért csak szapulni tudnak mindent, amit a 20-25 alattiak csinálnak.


Ti ezt hogy látjátok? 17/F.



2020. dec. 15. 11:01
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom ördögtől valónak, de ugyan az van vele mint az összes többi ilyen netes felületnél. A fiatalok nem tudják felmérni milyen bajokba kerülhetnek ha minden szart feltesznek magukról a netre.


Másrészről meg nem tartom nagy tehetségnek hogy valaki feltesz magáról valami lipsync-et.

2020. dec. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig nem láttam ott értelmes videót. A YouTube a másik véglet, ott vannak értelmes videók, de azokat nem szívből csinálják, hanem pénzért, ezért tele van nyomva reklámmal, ami nagyon idegesítő és hiába értelmes, elveszi a kedvem a nézésétől.
2020. dec. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

"Másrészről meg nem tartom nagy tehetségnek hogy valaki feltesz magáról valami lipsync-et."


Na ez, látod! A lipsync szerintem/szerintünk egy jópofa dolog, megvan a maga ritmusa, a maga érzésvilága, mi értjük miért jó, de ez megint egy olyan dolog, amit csak azért nem tudsz te sem értékelni, mert nem azon a hullánhosszon vagy, mint mi fiatalok.

2020. dec. 15. 11:14
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

Hagyjuk már ezt a "mi fiatalok" dumát! Én is 17 vagyok és légyszi ne beszélj a nevemben! Én és a barátaim, osztálytársaim nagy része egy baromi suttyó dolognak tartjuk a tiktokot, írtó gáz, ha valakiről kiderül, hogy fent van rajta!


Ha megnézed, értelmes fiatalokat nem is látsz ott, csak az alvégi proli sutyerákokat.


Amúgy ahhoz milyen nyelvet kell beszélni, hogy értékeljem a seggrázást, mint teljesítményt?

2020. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

24/L vagyok, nem látom értelmét én sem. Magamutogatásnak jó, de az életben nem leszel tőle értékesebb.

Igazából nem értem a generációmat. Nekem is van okos telefonom meg mindenféle biszb.sz amivel elütöm az időt, de nem tudok normálisan 2 szót váltani a korombeliekkel mert egyfolytaban a telefonján lóg, ha nem, akkor is arról beszél, milyet akar majd venni. Pedig eskü nem érzem magam se öregnek, se rondának. 😁

2020. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálad egy tizessel idősebb vagyok és nem tiltatnám be. Saját tapasztalatom szerint idióta platformnak tartom, csak úgy, mint az én generációm fő platformját, az Instát.


Említetted a TikTokon lévő érdemi tartalmakat, kíváncsivá tettél!

2020. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet hogy mi mar voltunk kamaszok. Es megvolt minden generacionak a maga 'tiktokja', amit felnott fejjel visszanezve csak amulsz hogy hogy a frtancba voltal kepes azt a marha divatot kovetni???

Nem vagytok semmivel se kulonlegesebbek, csak eretlenek.

2020. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok.


Egyébként akik be akarják tiltatni, ők kettő kategóriába tartoznak:


1) Van az a jó magyaros beiltós gondolkodás, miszerint "Rend kell hogy legyen! És ezt úgy érem el, hogy ami nekem nem szórakoztató, azt be kell tiltani!"

Erre azt mondom, hogy akkor ennyi erővel be lehetne tiltani a boomer generáció által fogyasztott idiótaságokat is, például a kereskedelmi TV-ket meg a bulvárlapokat.


2) A TikTok egy kínai app és érkeztek hírek affelől, hogy adatbiztonsági szempontból aggályos a működése. Hogy ez mennyire hiteles, arról fogalmam sincs.

2020. dec. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

"megvolt minden generacionak a maga 'tiktokja"


Itt azért ettől többről van szó. A Tiktok egy korszellemet képvisel, ami valószinüleg akkor is meg fog minket határozni, ha idősebbek leszünk.

2020. dec. 15. 11:45
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a dzsipó csaj a kültelki szakiskolája slózijában a tükör előtt pucsít miközben kacsaszájat formáz (a magyar tiktok vidik úgy negyede erről szól), az miféle "korszellemet" képvisel?
2020. dec. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!