Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idősebbeknek mi bajuk van...

Az idősebbeknek mi bajuk van a Tiktokkal?

Figyelt kérdés

Egy csomóan szapulják a Tiktokot, jellemzően a 25-30 felettiek, hogy mennyire gagyi, buta stb oldal, amit be kéne tiltani, de szerintem meg rengeteg rajta a kreatív tartalom is, és egy csomó tehetséges fiatalnak legetőséget ad a kibontakozásra.


Ez ugyanolyan, mint hogy YouTube-n attól hogy Molnár Krisztián részegen egy szál alsógatyában fetreng, még ott van nagyon sok érdemi tartalmat gyártó feltöltő is.


A másik meg az, hogy van egy nyelv, amit egyszerűen csak a 20-25 alattiak beszélnek! Én legalábbis azt veszem észre, hogy az idősebbek közül sokan csak azért nem bírják a TikTok-ot, mert nem értik a mai tinédzserek világát, így értékelni sem tudják azt, ami a mi szemünkben értékes, ezért csak szapulni tudnak mindent, amit a 20-25 alattiak csinálnak.


Ti ezt hogy látjátok? 17/F.



2020. dec. 15. 11:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem adtál választ arra, hogy mit nem értünk, milyen különleges világba nem vagyunk mi beavatva.. (kérdem ezt 17 évesen).
2020. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen én már sajnos ilyen 27 éves "boomer" vagyok.
2020. dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

"A Tiktok egy korszellemet képvisel, ami valószinüleg akkor is meg fog minket határozni, ha idősebbek leszünk."


Az emo osztálytársaim is ezt mondták 15 éve.

2020. dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom neked, mi baj a TikTok-al:


1. A TikTok elhiteti a fiatalokkal azt, hogy sztárok, azért, mert nagy követő táborral rendelkeznek. A fiatal azt hiszi, hogy "elért valamit" az életben. Ami természetesen nem igaz, hiszen az iskolai végzettségük alapján krumplit süthetnek a mekiben, ami azért nem egy álomkarrier.


2. A TikTok-on nincs kreativitás. Tátogni a zenére és bohóckodni a kamerába - ez nem kreatív dolog. Aki kreatív, az egyéként sem a TikTok-on fogja megélni azt. Az apklikáció készítői azok voltak, mert kitalálták ezt, amivel pénzt kereshetnek. De a felhasználók csak kreatívnak hiszik magukat.


3. Az alkalmazáson lényegében ugyanaz a tömegpszichológia van, ami a média alapja: botrányos tartalmat gyártani, ami vonzza az embereket. Ebbe csöppentek bele a tinik, így hamarabb kezdenek el hülyülni.


4. Botrányosnak tartom, hogy tinédzser lányok erotikus tartalmat osztanak meg magukról, és a TikTok-nak "hála", már igen fiatalon megtanulják, hogyan lehetnek népszerűek/hogy kereshetnek pénzt a testükkel. Túlzás nélkül mondom, hogy lényegében prostituáltakat nevel ki az alkalmazás.


Végezetül még valami: hagyjuk már ezt a Pauk Street-es "bölcsességet" a mai fiatalokról.


Ugyanolyanok voltunk mi is, mint ti. A különbség csak annyi volt, hogy amit ti nyilvánosan csináltok, azt mi inkább titokban csináltuk. Magyarul bennünk még volt tartás.


A" TikTok tinikben" viszont már nincs.

2020. dec. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

7-nek igaza van.

Nálunk anno az MSN ment ennyire, meg a MyVip. 😁

Ha felnőttök, elkezdtek dolgozni, ezek a dolgok jelentéktelenné válnak. Hiába érzed úgy, hogy ez most korszellemet képvisel.

Persze, vannak örök gyerekek, akik 50+-osan is tolják, ami nem gond! Hobbi. Csak felesleges többet beleképzelni, mint ami. Az élet odakint kezdődik.

2020. dec. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

"A másik meg az, hogy van egy nyelv, amit egyszerűen csak a 20-25 alattiak beszélnek"


Nem, nincs ilyen, csak szeretnéd azt hinni.


Nálunk, a 2000-es években még tényleg volt, ezt bizonyítja az is, hogy ha jól emlékszem, a Fókusz riportot csinált belőle.


Egy 2009-es Windows Live Messenger beszélgetést, az akkori szófordulatok miatt, a mai "TikTok tini" meg sem értene teljesen.


Én viszont nagyon jól értem a mai tiniket, azokat az elcsépelt összetett szavakat, amiket kitáltak. Mi kitaltunk egy nyelvet, de ti csak eltontjátok a nyelvet. Inkább maradnátok csöndben.

2020. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem sok kreatív tartalmat véltem felfedezni a Tik-tokon. Annál több magamutogató kis spinét, aki kiteszi mindenét. Amire egyrészt semmi szükség, másrészt legalább a pasiknak van mire csorgatni a nyálukat. Na arra pont megfelelő. F
2020. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
28%

Előző


Inkább a pedodiloknak.

2020. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
28%
Pedofil
2020. dec. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hidd el, egyszer te is leszel olyan "idős", amikor azt mondod "Ezek a mai fiatalok!" 😁
2020. dec. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!