Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idősebbeknek mi bajuk van...

Az idősebbeknek mi bajuk van a Tiktokkal?

Figyelt kérdés

Egy csomóan szapulják a Tiktokot, jellemzően a 25-30 felettiek, hogy mennyire gagyi, buta stb oldal, amit be kéne tiltani, de szerintem meg rengeteg rajta a kreatív tartalom is, és egy csomó tehetséges fiatalnak legetőséget ad a kibontakozásra.


Ez ugyanolyan, mint hogy YouTube-n attól hogy Molnár Krisztián részegen egy szál alsógatyában fetreng, még ott van nagyon sok érdemi tartalmat gyártó feltöltő is.


A másik meg az, hogy van egy nyelv, amit egyszerűen csak a 20-25 alattiak beszélnek! Én legalábbis azt veszem észre, hogy az idősebbek közül sokan csak azért nem bírják a TikTok-ot, mert nem értik a mai tinédzserek világát, így értékelni sem tudják azt, ami a mi szemünkben értékes, ezért csak szapulni tudnak mindent, amit a 20-25 alattiak csinálnak.


Ti ezt hogy látjátok? 17/F.



2020. dec. 15. 11:01
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

#20


Lehet, hogy a "mai fiatalok" közül többen, hamarabb meg fogják elni a generáció váltást.


Elég sok a tinédzser kori terhesseg, szóval aki most a tinik nagy képviselőnek hiszi magát, abból lehet, hogy 3-4 év múlva szülő lesz.

2020. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Ezt a korszellemet vagy nyelvet elég nehéz elmagyarázni, ezt igazából érezni kell, ennek hulláma, lüktetése van. De ha nagyvonalakban körül kell írnom: az érzelmeid és a személyiséged nyílt felvállalása kreatív, de mégis egyszerű módon, amikor bátran a világ elé tárod magad, hogy "tessék, itt vagyok, ilyen vagyok, minden hülyegyerekségemmel együtt vállalom magam, akinek nem tetszik kapja be és ennyi, semmi több!". És ez nem kis dolog, ehhez bátorság kell és kreativitás, főleg ha úgy csinálod, hogy az mások számára szórakoztató. Ez egy feeling, egy életérzés, amiben benne van az egyéni függetlenség, a tudat és az érzelmek, érzékek felszabadulása mindenféle társadalmi korlát alól.


A 17 éves válaszoló meg gondolom valami korvavén, besavanyodott bölcsészpalánta, aki valami úri magániskolába jár a molyszagú haverjaival. Mindenki érzi ezt a korszellemet, aki 20 alatti és legalább minimálisan követi a mainstream-et.

2020. dec. 15. 12:25
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj, majd kinövitek. :)
2020. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha elsore nem fogtad volna fel, akkor megismetlem: mi ezen mar tulestunk, es lofaxxxx sem maradt meg az akkori nagy hullambol meg luktetesbol. A trapezgatyas, rozsaszin sundisznofeju, breakdances okostojasok is azt hittek hogy megvaltottak a vilagot. Ja megse.

Kamasz vagy, az a dolgod hogy lazadj. Csak fogadd el hogy 10-15 ev mulva te fogsz rohogni sajat magadon.

2020. dec. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

"tessék, itt vagyok, ilyen vagyok, minden hülyegyerekségemmel együtt vállalom magam, akinek nem tetszik kapja be és ennyi, semmi több!"


Bocsánat, hogy kiábrándítalak, de ez nem mai korszellem, hanem egy már a születésed előtt is elcsépelt közhely. A TikTok valóban új dolog ehhez.

2020. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

"tessék, itt vagyok, ilyen vagyok, minden hülyegyerekségemmel együtt vállalom magam, akinek nem tetszik kapja be és ennyi, semmi több"


Van egy rossz hírem kérdező, szerintem már 1979-ben is az első magyar kamasz punk banda is pont ugyan ezt gondolta magáról. :D

2020. dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nincs semmiféle korszellem!


Ha 10 évvel ezelőtt lett volna TikTok akkor is használták volna, mert buták mindig voltak.


Tudom, hogy tiniként te most nagyon különlegesnek érzed magad. De majd pár év múlva rájössz, hogy a te generációd is csak egy volt, a sok kamasz generáció közül. Mivel tömegesen semmi értelmes dolgot nem raktok le az asztalra, ezért nem is fog rátok emlékezni senki.


"tessék, itt vagyok, ilyen vagyok, minden hülyegyerekségemmel együtt vállalom magam, akinek nem tetszik kapja be és ennyi, semmi több!"


Ezt a felfogást NEM TI TALÁLTÁTOK KI!


A 80-as években az NWA terjesztette el ezt a fajta nemtörődöm stílust globális szinten. :) Ők voltak azok, akik kiálltak az emberek elé vállalva magukat, és meghatározták egy generáció életet. Mondjuk ők nem tinik voltak, hanem fiatal felnőttek. Ki is neveztek őket "a világ legveszélyesebb bandájának".


Semmi egyedi nincs a TikTok-ban. Lázadó kamaszok/fiatal felnőttek mindig voltak. Ami egyedi, az az, hogy hamarabb terjed a hülyeség. De az is csak azért van, mert a TikTok az internetre van kötve. Amúgy a kutyát nem érdekelné.

2020. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Javítom egy kicsit magam, mert már én is hülyeséget írok:


Az NWA-t már a 60-as, 70-es években is megelőztek a lázadassal mások.

2020. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Molnár Krisztiánnal akkor mi bajod van? Ő is csak bátran a világ elé tárja magát. xD
2020. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Milyen nyelvről írsz? Nem is beszélnek rajta, csak vergődnek, mint egy magatartászavaros óvodás.


Anno azt hittem, hogy a mi van a táskámban-os vlogoknál nincs lejjebb, de azokban legalább még minimálisan törekedtek arra, hogy emberi nyelven közöljenek valamit (ha még az egy jelentéktelen bullshit is).

2020. dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!