Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez elkényeztetés?

Szerintetek ez elkényeztetés?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista lány vagyok.

Vidéken élek a szüleimmel, még ők tartanak el.

A gyerekkorom miatt és amiatt, hogy még a szüleim tartanak el, sokan mondták már, hogy "jaj, neked milyen könnyű volt, mindened megvolt, most sincs semmire gondod" és ehhez hasonlókat, ami nagyon bánt engem.

Mindig is jól éltünk, jobban, mint az átlag, vagyis a kívülállók ezt látják. A szüleim nagyon sokat dolgoznak, nem dohányoznak, nem isznak, soha nem szórták el semmire a pénzt, ezért kisgyerek korom óta megengedhettük magunknak, hogy minden nyáron külföldön nyaraljunk 1-2 hetet. Szinte csak ennyit voltam kettesben a szüleimmel. A nyár további részét az utcabeli többi gyerekkel töltöttem. szóval a nyaraláson kívül nem nagyon mentünk sehova a szüleimmel. Soha nem volt saját tévém, dvd-m vagy hasonló dolgom. Nem vettünk soha márkás ruhákat. Mobiltelefont is csak azért kaptam, mert Bp-re kezdtem suliba járni. Számítógépem is nyolcadikos korom óta ugyan az.

Autónk se egy csúcs modell, lassan 10 éves opel. Ha a szüleimnek összejön több spórolt pénze, akkor azt a házra vagy a kertre költik.

Mégis nagyon sokan irigykednek a faluban. És rám is az egyetemen vagy előtte a középiskolában. Mint már mondtam, azért mert "nekem mindenem megvan és a szüleim eltartanak".

Ez tényleg elkényeztetés, vagy ez lenne (ehhez hasonló) az ideális? Tényleg ennyire gáz, hogy a szüleim "nyakán" élek 21 évesen, mert nem vagyok rászorulva, hogy dolgozzak, és mert a szüleim azt mondták, hogy inkább tanuljak, szerezzek jó szakmát és addig eltartanak, hogy utána könnyebben kezdhessek saját életet? Ez elkényeztetés vagy helyes gondolkodás?

Tudom, hogy ezt nem mindenki teheti meg, van akinek muszáj érettségi után rögtön dolgoznia, mert a szüleinek annyira nincs pénze... de én úgy látom, hogy az ilyen szülők cigiznek el havonta több 10 ezer forintot vagy éppen isszák el a fizetésük felét...

Bocsi, ha hosszú lett....


2010. aug. 24. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszolút nem elkényeztetés.
2010. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM AZ! Velem totál ugyanez a helyzet, csak pár évvel idősebb vagyok Nálad. Mondjuk volt már jövedelmem az elmúlt pár évben, de nem abból éltem, hanem sulit fizettem belőle.


Ez lenne a jó, az ideális. Sajnos mégsincs így. Néha nekem is lelkiismeret-furdalásom van emiatt. De attól, hogy az van, még nem segítesz/segítek másoknak, akik rosszabbul élnek.


Ha gondolod, és van kedved hozzá, meg persze ha belefér az egyetem mellett, keress valami munkát -- ha attól kicsit jobban érzed magad. Ártani nem ártasz vele... a munkatapasztalat mindig jól jön.


Egyébként qrvára utálom én is az olyan embereket, akik beszólnak ránk (kamaszkoromban sok ilyen volt), mert anyagilag nem állunk rosszul. Miért kell rögtön azt feltételezni, hogy tisztességtelen úton jutottak pénzhez a szüleim? Igenis megdolgoztak érte keményen, tisztességesen, és most sem szórják f*szságokra.


És nekem sem volt kocsim 18 évesen, nem tömték a zsebem folyton lóvéval...

2010. aug. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyetem mellett sajnos nincs időm dolgozni:S bejárós vagyok, most rengeteg lyukas órám lesz, nyelvtanfolyamra is fogok járni, emellett már nem tudok dolgozni is. (5-6-kor kelek és 8-re érek haza)


tényleg nagyon bánt, hogy azt gondolják, hogy elkényeztetett vagyok:S csak az alapján, hogy szép a házunk meg a kertünk, el tudunk menni nyaralni és nem dolgozok egyetem mellett.

2010. aug. 24. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Igen, ilyen zsúfolt életmód mellett tényleg nem férne bele a munka. Akkor meg hagyd, mármint próbáld figyelmen kívül hagyni a beszólogatókat. Tudd, hogy nincs igazuk. Tudom, hogy nehéz...
2010. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem elkényeztetés. Egy szülő számára teljesen természetes, hogy amíg futja rá anyagilag, segítse a gyermekét, hiszen mikor megszülte, felvállalta a felelősséget a boldogságodért is.

Nem szabad másokkal törődni, nem bűn, hogy nektek lehetőségetek nyílt erre, még csak lelkiismeret furdalásod se legyen, hisz ez egy szülő feladata, nekik nem teher, hanem öröm, ha látják, hogy olyat tanulsz, amit élvezel.

2010. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!