Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért akkora probléma, ha a...

Miért akkora probléma, ha a főiskolás gyerek nem dolgozik iskola mellett?

Figyelt kérdés

Megnéztem az órarendemet, 100%, hogy nincs az a munkáltató, aki felvenne (feketén ki akar dolgozni?), mert olyan össze vissza járnék dolgozni.

Irigylem azokat, akiknek nem gond, ha nem járnak be órára.


Nekem az iskola fontosabb, minthogy egy munka miatt (amit nem biztos, hogy akár 1 évig is tudnék csinálni) megbukjak 1-2 vizsgán, vagy átmenjek fizetősre.


Tudom, lesz itt olyan, aki suli mellett dolgozott, de én 20 évesen nem akarok 4-5 évig csak tanulni meg dolgozni, hogy ne legyen időm se a páromra, se a barátaimra és semmire.


2010. szept. 3. 15:44
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan munkát csinálok ahol kiadják és én döntöm el mikor. Pl helyi hivatalnak a leveleit beborítékolni és kihordani. Este itthon beborítékolom suli előtt és után kiosztom. A KSH-nál is dolgozok ha van munka össze kellett legutóbb írni kinek milyen állata van volt rá egy hónap ha volt időm csináltam. Legutóbb kopogtatócédulákat boritékoltam és hordtam ki. Vállalok korrepetálást itt felénk általában 2000 egy óra én 1000ért adom igy mindig van jelentkező. Ilyenek mindig akadnak és én is sokat tanulok ebbe a félévbe 15 tárgyam lesz és nekem a péntek se szabad.
2010. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
30%

Jaj, nem kell a duma, hogy a suli rovására megy meg ilyenek. Nem hiszem el, hogy végigtanulod a félévet és minden órára bejársz.

Én is voltam egyetemista.

2010. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
83%
En nem ertem, hogy miert tetted fel a kerdest. Ha nem akarsz dolgozni, nem dolgozol. Ha ezt megteheted, miert baj? Normalis ember nem fog ilyenert leszolni. En 3 szakot vegeztem egyszerre, nem volt idom dolgozni mellette. Senki soha az eletben nem szolt meg ezert. Tegy ugy, ahogy neked jo. Ez nem kerdes volt. Ha nem akarsz dolgozni suli mellett, ne dolgozz. Ilyen egyszeru.
2010. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
73%

Az biztos, hogy nulla munkatapasztalattal friss diplomásként esélyed sem lesz munkát kapni. Mit is mondanál egy állásinterjún, mit csinálál a borzasztó megeröltető fősuli mellett? "Hát, a párommal voltam, meg a barátaimmal." Te felvennél egy ilyen emert? Mert én nem, ha mellette van egy olyan ember, aki legalább gyakornokoskodott valamit, vagy hétvégente, illetve részmunkaidőben dolgozott.

Nem biztos, hogy képes lennél akár egy évig is dolgozni? Akkor hogyan fogsz dolgozni diploma után negyven évet, egy idő után háztartás, család, gyerek mellett? Vagy arra sem lesz időd?

2010. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
61%

Miért akkora probléma, ha a főiskolás gyerek nem tanul iskola mellett?


Mert lehet meg fogsz bukni:D


Mellesleg szerintem egyáltalán nem gáz, ki mondta h az? ha megteheted minek mennél el? itt van egyik csaj ismerősöm most kapott lakást, meg havonta utalnak neki vagy 100000-ret.

minek menne el napi 3000 ft-ért dolgozni? főleg h azért ment oda h tanuljon.

2010. szept. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
51%
Most olvasom, baranyai vagy... Én is. Érdekes módon nekem sikerült diákmunkát vállalni egyetem mellett, voltam gyakornok, tanítottam nyelvet kötetlen munkaidőben, csináltam párhuzamosan két sulit és másoddiplomát is munka mellett, család mellett, mégpedig Pécsen, nem is Pesten. Van itt munka, csak meg kell fogni. Ott kezdődik a baj, ha azt mondod, hogy "dehát nekem így meg úgy nem jó ez". Kifogásokat gyártani könnyű, amiért nem vagy képes dolgozni. Aztán koppansz, mikor sehová sem kellesz majd diploma után...
2010. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

én éjszakás leszek hétfőn kipróbálom első tanítási nap után egyetemen:PP elsős vagyok de ha kell a pénz kell a pénz

muszáj lesz dolgozni

hétvégén meg tanulok és barátaimmal leszek meg hétköznap is

aludni nem kell:D

2010. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

16:07


Tudod, miért akkora probléma az, ha lustaságból nem dolgozik, mert "megteheti"? Azért, mert nem lesz munkatapasztalata. Ha pedig nincs munkatapasztalatod, elkapáltad magad a munkaerőpiacon. A diplomád ugyanis semmit sem ér magában. A munkáltatót nem fogja érdekelni, hogy egy másodéves szemináriuma hányas lett, az fogja érdekelni, hogy az illeltő képes-e elvégezni az adott munkát, mert megszerezte ehhez a kellő tapasztalatot. Azt pedig nem adja meg az egyetem, csak a munka.


Ha te is jöttél az ismerősöddel, én is jövök az én egykori csopoorttársammal: gazdag szülők kislánya, saját lakást kapott, mikor elkezdte az egyetemet, nála is megvolt az utalgatás, amiből királynő módjára megélt (buli hetente többször, kaja étteremben, drága ruhák, sminkek, parfümök...). Ehhez képest a csaj volt olyan belátó, hogy harmadévesen elment egy irodába gyakornoknak, és ingyen dolgozott napi négy-hat órát. Van két év munkatapasztalata, diploma után azonnal kapott állást, nem másért, mint a tapasztalata miatt. Így is lehet csinálni. Meg lehet hebegni-habogni is az állásinterjún, hogy "hát, éltem az egyetemisták életét: buliztam, pasiztam, arátokkal találkoztam". Vajon kit fognak előbb felvenni?

2010. szept. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Én minden órára bejártam (ami nem ütközött másik tárgyból vizsgával vagy fontos gyakorlattal), de nekünk szellős volt az órarendünk, lehetett mellette dolgozni.
2010. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
69%

A tanulás az első. Majd, ha már szakosodsz, és olyanokat tanulsz, amik érdekelnek, akkor tudsz talán dolgozni. Egyébként én úgy dolgoztam egyetem mellett, hogy: alkalomadtán hétévig munka (szünetekben, pl. karácsonyi, húsvéti), nyári munka, teljes gőzzel mehet. Vagy: korrepetálsz alsóbb éveseket (amiből jó vagy)- ezt én nem csináltam. Legjobb: ha nem dolgozol, és jól tanulsz, úgyis kapsz tanulmányi ösztöndíjat (nekem 3,5 átlagra is ment, mert nehéz egyetemen voltam, igaz, nem sok volt a pénz). Ha koliban laksz, dolgozhatsz a hétvégi bulikban csaposként, hostessként, zenei berendezés-hurcoló erőemberként (attól függ, fiú vagy lány vagy). És a legeslegjobb: a szakirányon a kötelező tervezési feladat mellett, ha elég szorgalmas vagy, és a konzulenseddel jóban vagy, adnak tanszéki munkát hallgatói szerződéssel, gyakorlat, tudomány, TDK, diploma, lóvé egyben. (Persze ezek nem lesznek soha a minimálbérnél nagyobb összegek.) Aztán majd szintén felsőévekben pályázhatsz különböző tudományos ösztöndíjakra, pl. diplomaterv pályázat, nálunk a kari első 3 TDK díjakkal pénz is jár, vagy kell kutatnod a tanszéken egy adott témában egy adott cégnek, vagy tudományos szervezetnek, meg kell írni jelentésben vagy publikálni, és ő meg ezért ad neked pénzt. Ha pedig rosszak az anyagi körülményeitek, akkor szociális ösztönfódíjat is kaphatsz. Csak az egy főre esőnek elég kicsinek kell lennie (30-40 ezer alatt), vagy kell lennie min. 2 kiskorú testvérednek, vagy súlyos betegnek vagy családban gondozott nagyszülőnek.

De a tanulás a legfontosabb! Ezek mellett menni fog!

2010. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!