Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy a magyarok...

Tényleg igaz, hogy a magyarok sokat panaszkodnak?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már,hogy a magyarok csak panaszkodni tudnak.Nem értettem egyet evvel,mert személyes véleményem,hogy ugyanannyira tudnak az angolok,németek és a franciák is panaszkodni..De nemrég én is azt tapasztaltam,hogy lehet,hogy mégis van ebben valami,hogy állandóan panaszkodunk..

Nemrég otthon voltam 2 hetet nyaralni.(külföldön élek)

A 2 hét alatt igyekeztem jobban kinyitnia szemem,és megfigyelni a változást ami otthon van.

Meglepetésemre akárhová mentem csak azt láttam,hogy mennyi mindent összevásárolnak az emberek,és mennyire "jó dolguk" van" Nem akarok senkit megsérteni vagy bántani,de számomra igencsak meglepő volt pár dolog.

PL: Én itt kint TESCO-ban is vásárolok,de még így is igyekszem a legolcsóbban megúszni a vásárlást.Otthon csak azt láttam,hogy szinte mindenkinek tele volt pakolva a nagy bevásárló kocsija.Volt,hogy előttem vásárló hölgy 6-7 doboz cigit vett(ami elég drága)Akárhová mentünk vendégségbe a rokonokhoz,szinte mindegyik csak panaszkodott,hogy milyen nehezen élnek,de a legdrágább mobilt telefont vagy a legdrágább cikkeket vették meg.Mondjuk én például Wc papírból csak 50 pennys egyszerű sima fehéret veszem meg,hiszen úgyis csak lehúzom a wc-én.Az egyik rokonom meg szagos,virágmintás legdrágább wc papírt veszi..Vagy a legdrágább illatosítót.vagy a legdrágább nyomtatót,mert ez jobb...Igaz semmi közöm hozzá,és nem is szóltam hiszen nekem 8 ki mire költi a pénzét,csak azt nem értem,hogy akkor miért kell sírni,hogy hó végére nem marad pénz?

Tudom,hogy van aki nagyon spórol,és még így sem jön ki.Azoktól előre is elnézést kérek ha sértő lenne amit eddig írtam,de nem rájuk gondoltam..Tudom,hogy nagyon nehéz lehet nekik,és minden tiszteletem az övék mert így is talpon tudnak maradni..De tapasztalatom szerint nem is ők szoktak nagyon sírni,panaszkodni,hanem azok akik a külvilág szemében nem is élnek olyan rosszul..(mert ugye csak a luxus,és jó dolgokat látja az ember)

A testvérem például nagyon jól él.Anyagilag is komoly összegeket visz haza,és ha lehet mondani akkor ők a "felsőbb rétegbe" tartoznak.De még ők is csak szidják a rendszert,és panaszkodnak..

Sok helyre elmentünk a nyaralásunk során.Sokszor éttermekben ettünk,és azt vettem észre,hogy több magyar étkezett mint külföldi,és a szemük sem rebbent 6-10000 forintos számlán..A Balatonon is csak a jólétet lehetett látni..

A boltokban ezer nagyon jó kínálat szinte minden termékből(otthon sokkal több és jobb dolgokat lehet kapni mint itt kint) Szóval én a 2 hét alatt nem azt láttam,tapasztaltam,hogy milyen szegény lett az ország gazdaságilag,és milyen nehezen élnek az emberek..

De most tényleg csak panaszkodunk mi magyarok vagy tényleg ennyire rossz a helyzet??

Valaki mondja már el,hogy akik látogatóba jönnek haza azok miért az élet jó oldalát látja csak?Hozzá kell tennem,hogy pár napot Pesten töltöttem( hivatalos ügyben),és sokszor jártam én is Tesco-ba LIdl-be vásárolni..A meglátásom,hogy imádnak mindent megvenni és jól megpakolni a kocsit..


2010. szept. 6. 12:06
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy láttad. Csak szeretnek panaszkodni. Én mondjuk inkább azt gondolom, hogy van egy réteg, akiket nem látunk a nyaralóhelyen és a boltban sem, mert nincs pénzük, ők egyre szegényebbek, de ők nem is panaszkodnak annyira. Vidéki falvakban lehet őket megtalálni. A panaszkodósak nem igazán szegények.
2010. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
98%

Nah, a végén még kiderül nincs is gazdasági válság Magyarországon...

Amúgy a magyar emberek többsége pesszimista,ezért panaszkopdnak sokat,mert nekik semmi sem jó!Ez magyar mentalitás... Én csak a devizahiteleseket sajnálom,ők sajnos nagyon megszivták!

2010. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Még kiderül, hogy a magyaros panaszkodás = az irigység a hajtóerejük.

A sz@rból is képesek várat építeni...:)

2010. szept. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezx nivo, presztizs kerdes, hogy sz.art nem veszunk, megha kolocsonre is.

Megnezve a "regi" rendszert, es az 'ujat. A regiben nem sporoltak, minden evben nyaraltak, mert ugy sem telt volna masra semmire. Kis allami lakbert fizettek.

Az uj, es kinti allapot az, hogy most mindannyian teglaba es betonba rakjak a penzuket.

Nem hiszem, hogy tobbet megtud egy altalanos ember engedi most M.O.-n, mint azelott. A kulonbseg az, hogy most mar van hitel kartya Magyarorszagon is.

2010. szept. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
97%
Hát igen. És azt vettem észre, hogy sokszor oké szegény, de a büdösbagót szívja, a piát issza, pedig, ha nem tenné talán nem otthon kéne üldögélnie munka után hanem elmehetne a nyárból 1 hétre nyaralni. És nem szakadt cipőben járna. Meg azt bírom mikor párom rokona jön és miden NIKE-ból áll. Már lassan a hajára is pipát fest, miden ruháján ez van. De azé nincs lóvé se erre, se arra. Én sem értem ezt a felfogást amúgy, hogy fele annyiért is meg lehet kapni ugyanazt a minőséget (ha mégse akar xar 1000 ft-os cipőt venni, mert ha valakinek sokat kell gyalogolnia biz hamar elszakad), de minek veszi meg 20-ért? És minek szívja napi 2 dobozzal? Ezért jár túlórázni? Gratula!
2010. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Sok igazság van abban amit leírtál...
2010. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

"kulonbseg az, hogy most mar van hitel kartya Magyarorszagon is."


Jah,meg hitelcsapda is..,abból meg adósságspirál!

2010. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
90%
Van egy angol mondás: soha ne kérdezd meg egy magyartól, hogy van, mert tényleg elmeséli :D
2010. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:18 kiegészíteném: magának!

És itt a gond.

A presztízs termékek azoknak,akik mindig is általános jólétben éltek nyugaton nem jelentenek annyit, mint nálunk, egyszerűen nem fontos, már a wc-illatósítóig lebontva...

2010. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Kevesen gondolkodnak felelősségteljesen, megy a költekezés hitelből. És attól még, hogy sokan teli kosarakkal mászkálnak, van probléma, nem is kevés. Itt csak az tud jól élni, aki lop, csal, hazudik. A többieknek marad a spórolás.
2010. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!