Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy a magyarok...

Tényleg igaz, hogy a magyarok sokat panaszkodnak?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már,hogy a magyarok csak panaszkodni tudnak.Nem értettem egyet evvel,mert személyes véleményem,hogy ugyanannyira tudnak az angolok,németek és a franciák is panaszkodni..De nemrég én is azt tapasztaltam,hogy lehet,hogy mégis van ebben valami,hogy állandóan panaszkodunk..

Nemrég otthon voltam 2 hetet nyaralni.(külföldön élek)

A 2 hét alatt igyekeztem jobban kinyitnia szemem,és megfigyelni a változást ami otthon van.

Meglepetésemre akárhová mentem csak azt láttam,hogy mennyi mindent összevásárolnak az emberek,és mennyire "jó dolguk" van" Nem akarok senkit megsérteni vagy bántani,de számomra igencsak meglepő volt pár dolog.

PL: Én itt kint TESCO-ban is vásárolok,de még így is igyekszem a legolcsóbban megúszni a vásárlást.Otthon csak azt láttam,hogy szinte mindenkinek tele volt pakolva a nagy bevásárló kocsija.Volt,hogy előttem vásárló hölgy 6-7 doboz cigit vett(ami elég drága)Akárhová mentünk vendégségbe a rokonokhoz,szinte mindegyik csak panaszkodott,hogy milyen nehezen élnek,de a legdrágább mobilt telefont vagy a legdrágább cikkeket vették meg.Mondjuk én például Wc papírból csak 50 pennys egyszerű sima fehéret veszem meg,hiszen úgyis csak lehúzom a wc-én.Az egyik rokonom meg szagos,virágmintás legdrágább wc papírt veszi..Vagy a legdrágább illatosítót.vagy a legdrágább nyomtatót,mert ez jobb...Igaz semmi közöm hozzá,és nem is szóltam hiszen nekem 8 ki mire költi a pénzét,csak azt nem értem,hogy akkor miért kell sírni,hogy hó végére nem marad pénz?

Tudom,hogy van aki nagyon spórol,és még így sem jön ki.Azoktól előre is elnézést kérek ha sértő lenne amit eddig írtam,de nem rájuk gondoltam..Tudom,hogy nagyon nehéz lehet nekik,és minden tiszteletem az övék mert így is talpon tudnak maradni..De tapasztalatom szerint nem is ők szoktak nagyon sírni,panaszkodni,hanem azok akik a külvilág szemében nem is élnek olyan rosszul..(mert ugye csak a luxus,és jó dolgokat látja az ember)

A testvérem például nagyon jól él.Anyagilag is komoly összegeket visz haza,és ha lehet mondani akkor ők a "felsőbb rétegbe" tartoznak.De még ők is csak szidják a rendszert,és panaszkodnak..

Sok helyre elmentünk a nyaralásunk során.Sokszor éttermekben ettünk,és azt vettem észre,hogy több magyar étkezett mint külföldi,és a szemük sem rebbent 6-10000 forintos számlán..A Balatonon is csak a jólétet lehetett látni..

A boltokban ezer nagyon jó kínálat szinte minden termékből(otthon sokkal több és jobb dolgokat lehet kapni mint itt kint) Szóval én a 2 hét alatt nem azt láttam,tapasztaltam,hogy milyen szegény lett az ország gazdaságilag,és milyen nehezen élnek az emberek..

De most tényleg csak panaszkodunk mi magyarok vagy tényleg ennyire rossz a helyzet??

Valaki mondja már el,hogy akik látogatóba jönnek haza azok miért az élet jó oldalát látja csak?Hozzá kell tennem,hogy pár napot Pesten töltöttem( hivatalos ügyben),és sokszor jártam én is Tesco-ba LIdl-be vásárolni..A meglátásom,hogy imádnak mindent megvenni és jól megpakolni a kocsit..


2010. szept. 6. 12:06
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

13:34 vagyok


most olvastam el végig a kiírásod.

erre a kocsi megpakolásra reagálnék: amióta válság van, azóta élelmiszerből több fogy. ez látszólagosan ellentét, úgy tűnik, mintha jobban élnénk. de valójában ez egy pótcselekvés, pótlék: mert nem megyünk, moziba, külföldre; megszorítjuk egy kicsit a nadrágszíjat és egy kicsit a kajában eleresztjük magunkat, mintegy "szórakozás" gyanánt. ugyanez a magyarázat a cigire is, ha megfigyeled a szegényebb rétegekben sokkal több a dohányos. most ezt csak általánosságban írtam és én is újságban olvasta, hogy ez a tapasztalat.

de ugyanakkor van abban valami, hogy szeretünk pazarolni, tovább nyújtózkodni a takarónknál, aztán meg sírni. ezt most nem tudom, hogy magyar jellegzetesség, vagy máshol is van így.

2010. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
84%

Hát az biztos, hogy van egy fajta panaszkultúra itthon, bár nem mindenkire jellemző. Ráadásul ez nem gazdasági helyzet függő, hiszen nem is arányos a pénztárcával.


Amúgy 2 érdekes típusú nagyon panaszkodós ember van. Van a klasszikus pesszimista, akinek igazából a panaszkodás okozza az örömet, ha szerencse éri, akkor is próbál valamire panaszkodni, mert lételeme. A másik pedig a panaszkodva dicsekvő újgazdag, na ő még viccesebb tud lenni.

2010. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
A kocsi felpakolásoknál azért érdemes megfigyelni, hogy nem kevesen ipari mennyiséget vesznek egyes termékekből...Talán szállodájuk van..
2010. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
lehet azért vesznek ipari adagot mert havi 1x van pénz... én tudom h nem tudom beosztani, ezért tejet vizet szörpöt husit krumplit tésztát konzervet zacskóskaját amit el tudok rakni betankolok hó elején. adóvisszatérítéskor vegyiárut tartalékolok meg kaját szintén.
2010. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 orsybaba88 ***** válasza:
100%

ez szerintem egy tipikus magyar mentalitás, hogy valamiért nem tudják azt mondani:

hogy vagy?

kösz, jól!!


az emberek még akkor is panaszkodnak, ha nincs semmi gondjuk. lehet, h unalomból, vagy azért h ne lógjanak ki a sorból. aki panaszkodik, az több figyelmet kap, foglalkoznak vele a többiek, mert sajnálják.

én vidéki vagyok és itt meg pláne az terjedt el, h nehogy má' mariska néni megtudja h mennyi forintunk van a bankban!!

egyébként nem mindenki engedhet meg magának márkás termékeket, szerencsés rokonaid vannak.

2010. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Elolvastam amit eddig írtatok.Igen érdekes 1-2 hozzászólás abból a szemszögből is.

Valaki megjegyezte,hogy az angolok meg az időjárásra panaszkodnak.Bizony igaza van..Ha bele gondolok én is mindig arra panaszkodom..Mint írtam a tapasztalatomat amit láttam nemcsak a Balatonon szereztem hanem Budapesten is(ott van az otthonom)Tudom,és láttam,hogy emelkedtek az árak(nem is keveset) de ez a jelenség Angliában is van.Itt kint is emelkedtek az árak,és a fizetés nem..De valahogy mégis ésszerűen vásárolgatunk..Lehet,hogy sok olyan esettel találkoztam,ahol az illető emberke éppen a havi nagy bevásárlását intézte,és én csak annyit vettem ki belőle,hogy "tele van a bevásárlókocsi"..

De a panaszkodás ami egy kicsit zavart.Mondok példát.

Rokonságnál megy a panasz a nehéz életre,a pénztelenségre,és arról,hogy nincs munka..

Persze hozzáteszik,hogy "Jó nektek,mert ti biztos tök jól éltek,és nincs semmi gondotok"

Először próbáltam elmondani,hogy itt sem olyan könnyű,itt is van munkanélküliség,de szerintük csak nagyzolunk,és nem akarjuk elmondani,hogy igenis jobb kint..Azóta inkább csak bólogatok,és nem mondok,nem panaszkodok semmit.Ha megkérdezik hogy vagytok? Akkor a válasz: Köszike,jól megvagyunk,éldegélünk..Persze azt sem mondom,hogy ugyan miért panaszkodnak amikor szemmel láthatóan több mindent engedhetnek meg maguknak mint mi akik külföldön élünk..Én is az autót tudom példaként felhozni..Míg nekünk több mint 10 éves autónk van van addig szinte minden rokonnak fiatalabb és milliós kocsi van..

Mint írtam az angolok is tudnak panaszkodni,de nem jellemző rájuk..Panaszkodnak ha eléggé ismernek már,és éppen a témába vág amiről szó van..A 2 hetes nyaralás alkalmával volt olyan eset is,hogy ültem a vonaton,és egy idegen hölgy aki velem szemben ült,pár mondat után már ontotta is a panaszt..Pedig azt se tudta ki vagyok..(hozzáteszem,hogy egy szóval sem mondtam,hogy csak nyaralni vagyok otthon)De ugyanezt a helyzetet átéltem az önkormányzatnál amikor vártam vagy a bankban is...

Ezért is gondoltam azt,hogy mi magyarok ha kell ha nem panaszkodunk..Pedig vannak az életnek szép dolgai is,és vannak helyek ahová akár ingyen is el lehet menni,és lehet pihenni,élvezni..De ez nem jó..Hiszen itt is olvasva mindenki luxus nyaralásra,külföldi utazásokra vágyik..Evvel nincs is gond,ha nem hitelből intézi az ember,és utána nem veszíti el a házát miatta..

Mi például 3 napos kék túrán is részt vettünk ami tényleg nem került pénzbe de csodaszép emlékekkel tértünk vissza..

2010. szept. 6. 14:57
 27/47 anonim ***** válasza:
100%

Fu hát ez... ezért vágyom én városi életre? Legalábbis falukon nem tapasztaltam ilyeneket, néhány kivételtől eltekintve amire megvan az esély 15 év alatt.


Válaszolni akartam de már mindent leírtak itt páran, úgyhogy nekem nem kell. A többiek meg panaszkodtak:D

2010. szept. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
En is kulfoldon elek es mar tobb orszagban is eltem. Abszolut azt tapasztalom, hogy Magyarorszagon az emberek tobbet panaszkodnak (nemcsak anyagiak tekinteteben) es tenyleg ugyanugy vasarolnak (nem alapveto dolgokra gondolok csak), itt meg az emberek az utolso petakot is megnezik, annyira sporolnak, pedig lenne mibol kolteni. De amugy is jellemzo a szegeny emberre, hogy plazmatv-re, cigire meg a legujabb hifire telik, csak a szamlakra nem (tisztelet a kivetelnek). A leggazdagabbak szoktak a legtobbet panaszkodni meg azok, akik nem takarekoskodnak es mast hibaztatnak a szegenyseguk miatt. Szerintem az emberek ebben nottek fel, ezt szoktak meg. Nyilvan van, akinek onhibajan kivul nehez a sorsa, de a legtobbek ok nelkul panaszkodnak. Nekem is a leggazdagabb milliardos rokonom szidja a politikusokat meg panaszkodik, hogy hogy lehet annyibol elni, amennyi nekik van (csak 2 hazuk es egy nyaralojuk van, 3 kocsi meg rengeteg penz). Kulfoldon sem el az atlag sokkal jobban ennel, szoval nem tudom, hogy miert kell panaszkodni...egyesek azt hiszik, hogy kulfoldon a csapbol is a penz folyik, megsem mennek megnezni maguknak.
2010. szept. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
azt nem tudom, hogy honnan vetted ki az írásokból, hogy luxusnyaralásra vágynánk... én pl. egyáltalán nem. ezen a nyáron 3 napot nyaraltam belföldön, mert gyűjtögetünk, hogy mire jön a babánk, meglegyen a kelengyére és családi autóra való
2010. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel életbiztonságra vágyom, nem luxusnyaralásokra. Olyasmire, amit gyerekként élvezhettem a szocializmus alatt. Sportolhattam, nyaralhattam, kirándulhattam, és soha nem volt gond a kaja, lakhatás se, a szüleim egész életükben dolgozhattak, pár év munka után lakást, kocsit vehettek, és használni is volt pénzünk.


Ma meg? Nekem például egyetemi végzettségem van, szóval úgy gondolom, megtettem mindent annak érdekében, hogy ne kelljen egész életemben nyomorognom, de asziszed, felvesznek valahova? Vissza se írnak... Ha nem lennének a szüleim, már a híd alatt lakhatnék, egy szar Bkv-bérletre se futja. Pedig nekem még hiteleim sincsenek. Azért gondoltam én is, hogy valami kulimunkára ki kéne menni Angliába (ott legalább azt is megfizetik), addig meg kiadnám a lakásomat, hogy az ottani lakhatást fedezze.


Na, jól kipanaszkodtam én is magam, pont a megfelelő topicban, de mit csináljak, ha egyszer ez az igazság? :> Mondom, gyerekfejjel éltem a szockóban, láttam, hogy akkor hogy éltünk, meg most hogy élünk, szóval van összehasonlítási alapom...

2010. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!