Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy a magyarok...

Tényleg igaz, hogy a magyarok sokat panaszkodnak?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már,hogy a magyarok csak panaszkodni tudnak.Nem értettem egyet evvel,mert személyes véleményem,hogy ugyanannyira tudnak az angolok,németek és a franciák is panaszkodni..De nemrég én is azt tapasztaltam,hogy lehet,hogy mégis van ebben valami,hogy állandóan panaszkodunk..

Nemrég otthon voltam 2 hetet nyaralni.(külföldön élek)

A 2 hét alatt igyekeztem jobban kinyitnia szemem,és megfigyelni a változást ami otthon van.

Meglepetésemre akárhová mentem csak azt láttam,hogy mennyi mindent összevásárolnak az emberek,és mennyire "jó dolguk" van" Nem akarok senkit megsérteni vagy bántani,de számomra igencsak meglepő volt pár dolog.

PL: Én itt kint TESCO-ban is vásárolok,de még így is igyekszem a legolcsóbban megúszni a vásárlást.Otthon csak azt láttam,hogy szinte mindenkinek tele volt pakolva a nagy bevásárló kocsija.Volt,hogy előttem vásárló hölgy 6-7 doboz cigit vett(ami elég drága)Akárhová mentünk vendégségbe a rokonokhoz,szinte mindegyik csak panaszkodott,hogy milyen nehezen élnek,de a legdrágább mobilt telefont vagy a legdrágább cikkeket vették meg.Mondjuk én például Wc papírból csak 50 pennys egyszerű sima fehéret veszem meg,hiszen úgyis csak lehúzom a wc-én.Az egyik rokonom meg szagos,virágmintás legdrágább wc papírt veszi..Vagy a legdrágább illatosítót.vagy a legdrágább nyomtatót,mert ez jobb...Igaz semmi közöm hozzá,és nem is szóltam hiszen nekem 8 ki mire költi a pénzét,csak azt nem értem,hogy akkor miért kell sírni,hogy hó végére nem marad pénz?

Tudom,hogy van aki nagyon spórol,és még így sem jön ki.Azoktól előre is elnézést kérek ha sértő lenne amit eddig írtam,de nem rájuk gondoltam..Tudom,hogy nagyon nehéz lehet nekik,és minden tiszteletem az övék mert így is talpon tudnak maradni..De tapasztalatom szerint nem is ők szoktak nagyon sírni,panaszkodni,hanem azok akik a külvilág szemében nem is élnek olyan rosszul..(mert ugye csak a luxus,és jó dolgokat látja az ember)

A testvérem például nagyon jól él.Anyagilag is komoly összegeket visz haza,és ha lehet mondani akkor ők a "felsőbb rétegbe" tartoznak.De még ők is csak szidják a rendszert,és panaszkodnak..

Sok helyre elmentünk a nyaralásunk során.Sokszor éttermekben ettünk,és azt vettem észre,hogy több magyar étkezett mint külföldi,és a szemük sem rebbent 6-10000 forintos számlán..A Balatonon is csak a jólétet lehetett látni..

A boltokban ezer nagyon jó kínálat szinte minden termékből(otthon sokkal több és jobb dolgokat lehet kapni mint itt kint) Szóval én a 2 hét alatt nem azt láttam,tapasztaltam,hogy milyen szegény lett az ország gazdaságilag,és milyen nehezen élnek az emberek..

De most tényleg csak panaszkodunk mi magyarok vagy tényleg ennyire rossz a helyzet??

Valaki mondja már el,hogy akik látogatóba jönnek haza azok miért az élet jó oldalát látja csak?Hozzá kell tennem,hogy pár napot Pesten töltöttem( hivatalos ügyben),és sokszor jártam én is Tesco-ba LIdl-be vásárolni..A meglátásom,hogy imádnak mindent megvenni és jól megpakolni a kocsit..


2010. szept. 6. 12:06
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
74%

hát én a saját példámat látom szoktam nyafogni h le vagyok égve, de:

olyan családban nőttem fel h mindent megkaptam amit kértem kajából is legjobbat gyönyörű lakás stb. önállósodtam sz.r fizetéssel viszont van amiből nem adok alább, nem vagyok márkafüggő de szeretem a szép cuccokat, szépíteni a lakást, és meg-megengedek finom sajtot v ilyesmi. egyszerűen mert csak azért mert szarul állok vannak igényeim. és ha már megszakadok a melóban megérdemlem azt a hó elején megvásárolt 10doboz cigit amit általában be is osztok. már nem eve-t veszek de azért prilukival sem fullasztom magam. és van jópár dolog amiben szükséges a jó minőség, pl mosószer...

2010. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Örülök,hogy összetalálkoztam egy ilyen kérdéssel.

Ezen gyakran gondolkodom,és teljes mértékben igaz,amit írsz.Azt gondolom,(lehet,hogy kissé különösen fog hangzani)hogy a magyar ember nem csak,hogy pesszimista,és állandóan panaszkodik,de gyakran nem találja fel magát,nem tud ellazulni,illetve azt se tudja,hogy az miben áll,hogyan tudja elérni.Ezért ösztönösen,vagy kényszeresen (ezt nem tudom eldönteni),de a drágább,ill. jobb minőségű termékek összevásárolgatásával(ill.általában a vásárlással)tölti el az idejét,(ezért megy el a pénz hónap közepéig is akár)mert egyszerűen ez számára a hobbi,a kikapcsolódás.

Sokaknál - néha magamnál is - észreveszem,hogyha nincs semmi dolgom,vagy nincs kedves azokhoz a tevékenységekhez,amiket szoktam csinálni,(Pl az olvasástól néha elfáradnak már a szemeim)akkor indulok vásárolni,vagy étterembe.

Persze,vannak más szórakozási lehetőségek,de sokat közülük nem lehet napi szinten élvezni.(pl a színház-és mozijegyek is elég drágák ehhez)

A vásárlás viszont könnyen elérhető tevékenység,és bármikor bele lehet kezdeni,ill.abba lehet hagyni,szerintem erről van szó.


(Mellékesen még leírnám,hogy szerintem a magyar ember nem csak az árakról panaszkodik,hanem szinte mindenről. :))

2010. szept. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

Az angolok meg az időjárásra panaszkodnak folyton, az jobb?


Egyébként Balatonon, meg ilyen helyeken jóhogy nem látsz csórókat. Én pár éve voltam utoljára nyaralni, de már akkor is inkább Horvátba meg Görögbe mentem, mert kb. ugyanannyiból jött ki, mint a Balaton, azt meg már úgyis láttam kiskoromban, mikor még SZOT-beutalóval mehettem a szüleimmel.


Úgy általában van igazság abban, amit írsz, van egy hülye, impulzív réteg, amelyik egyszerűen nem tud előre gondolkodni, csak azt látja, hogy most nincs pénz és kéne, ezért hitelt vesz fel, azt meg leszarja, hogy holnap mi lesz.

De ugyanakkor az is igaz, hogy nagyon nehéz megélni itthon, ezekből a fizetésekből, már ha egyáltalán kapsz munkát. És csak évről évre rosszabb, az árak folyamatosan emelkednek, a közüzemi díjak is, a bérek pedig inkább még csak csökkennek.


Ezt leszámítva, van egy olyan réteg is, amelyik megengedheti magának mindennap a teli bevásárlókocsikat, de vannak olyanok is sokan, akik egyszerre vesznek meg mindent, aztán egy hétig nem mennek boltba.

2010. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
82%

Elválasztanám az esztelen pazarlást a minőség iránti igénnyel. Nem mindig az jár jól, aki mindenből az olcsó teszkósat veszi, mert azok olyanok is. Én igen kevés dolgot tartok jónak a teszkós termékek közül, legyen az akár élelmiszer vagy műszaki cikk. Ami ott olcsó, az biztos, hogy vacak. Szóval ha valaki a drágább WC papírt választja, annak lehet, hogy nem felel meg a kartonpapír simaságú hulladék, amit olcsóbban adnak. Műszaki cikkeknél alap, hogy minőségi márkát vegyünk(nem minőségi nevűt), mert annak ki kell tartania évekig. Lehet, hogy féláron megveszed a teszkós gyümölcscentrifugát, de ki is fog dögleni elég hamar.

Szóval ezt a kettőt elválasztanám.

Ami viszont tény: ahogy a magyarok elkezdenek öregedni, úgy megy el hirtelen az életkedvük, és bebeszélik maguknak a betegséget. Tulajdonképpen a nyugdíjas 65 éves korától eldönti, hogy ő meg fog halni, és eszerint is él, begubózva.

A németeknél annyi öreget látni társas kirándulásokon, és kicsattannak az egészségtől. Túráznak, hegyet másznak, élnek. Nálunk valahogy az öregséggel megjelenik a "Jaj de szar nekem" állapot.

Ha a magyarnak általános baja van, akkor szeret panaszkodni másnak, de nem tesz lépéseket az ügy megoldására, inkább megvárja, hogy mások lépjenek helyette. Pl ha a tömegközlekedési eszközön 1 részeg ember balhézik, akkor mindenki elfordul, arrébb megy, lesüti a szemét, mereven áll, nehogy tennie kelljen valamit. Pedig csak annyi kellene, hogy 4-5 ember odamegy, leteszik az illetőt a járműről, és kész.

Persze ha az illető már leszállt, akkor már megy a panaszkodás, hogy így meg úgy viselkedett az illető...

Na ezek a tipikusabbak nálunk.

2010. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
a nyugdíjas példát nem éreztem helyesnek, mert akiket én ismerek nyugdíjasokat (van egypár, köztük dolgozom) arra van pénzük h éhenhaljanak.habár tudom h kint sincs kolbászból a kerítés, de azért jobb a helyzet.
2010. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
A mi nyugdíjasainknak talán Afrikába kéne költözniük másodvirágzásukhoz a magyar nyugdíjból!:)
2010. szept. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%
És nem utolsó sorban mindenki milliós kocsival rohangál, mást már nem is látni. Pl.nekem egy régebbi kis autóm van, mert rohangálni ide-oda az is megteszi. Minek vállaljak be ezért több milliót? Szerintem Magyarországon az emberek ezt is presztízs kérdésnek fogják fel. Ami undorító számomra. Közben meg a törlesztőre sincs pénzük (ezt csak azért merem állítani, mert a párom követelésbehajtó egy bank lízingcégénél, és amiket az emberek mondanak...leesne az állatok :-D, persze tisztelet a kivételnek.) de a volánnál feszítenek mellettem a pirosnál. :-D
2010. szept. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

"amiket az emberek mondanak...leesne az állatok "


Hehe,ha kifogás kell abból mindig leleményessek a magyarok!:D

2010. szept. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
ez is egy olyan sztereotípia, mint más népekről is van. általában nem igazak. meg azt is mondják, hogy mogorvák vagyunk. nem igaz, szerintem csak őszintén mutatjuk az érzelmeinket, legalább a mosolyunk őszinte és a bánatunk is. jobb, mint egy állandóan mosolygó álarc
2010. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
Meg külföldiektől azt is hallani,hogy búskomorak vagyunk...! Hát nem tudom....,éljen ilyen "magas" szinvonalon mint Magyarország többsége..,lefagyna rögtön a mosoly az arcáról!!
2010. szept. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!