Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy a magyarok...

Tényleg igaz, hogy a magyarok sokat panaszkodnak?

Figyelt kérdés

Sokszor hallottam már,hogy a magyarok csak panaszkodni tudnak.Nem értettem egyet evvel,mert személyes véleményem,hogy ugyanannyira tudnak az angolok,németek és a franciák is panaszkodni..De nemrég én is azt tapasztaltam,hogy lehet,hogy mégis van ebben valami,hogy állandóan panaszkodunk..

Nemrég otthon voltam 2 hetet nyaralni.(külföldön élek)

A 2 hét alatt igyekeztem jobban kinyitnia szemem,és megfigyelni a változást ami otthon van.

Meglepetésemre akárhová mentem csak azt láttam,hogy mennyi mindent összevásárolnak az emberek,és mennyire "jó dolguk" van" Nem akarok senkit megsérteni vagy bántani,de számomra igencsak meglepő volt pár dolog.

PL: Én itt kint TESCO-ban is vásárolok,de még így is igyekszem a legolcsóbban megúszni a vásárlást.Otthon csak azt láttam,hogy szinte mindenkinek tele volt pakolva a nagy bevásárló kocsija.Volt,hogy előttem vásárló hölgy 6-7 doboz cigit vett(ami elég drága)Akárhová mentünk vendégségbe a rokonokhoz,szinte mindegyik csak panaszkodott,hogy milyen nehezen élnek,de a legdrágább mobilt telefont vagy a legdrágább cikkeket vették meg.Mondjuk én például Wc papírból csak 50 pennys egyszerű sima fehéret veszem meg,hiszen úgyis csak lehúzom a wc-én.Az egyik rokonom meg szagos,virágmintás legdrágább wc papírt veszi..Vagy a legdrágább illatosítót.vagy a legdrágább nyomtatót,mert ez jobb...Igaz semmi közöm hozzá,és nem is szóltam hiszen nekem 8 ki mire költi a pénzét,csak azt nem értem,hogy akkor miért kell sírni,hogy hó végére nem marad pénz?

Tudom,hogy van aki nagyon spórol,és még így sem jön ki.Azoktól előre is elnézést kérek ha sértő lenne amit eddig írtam,de nem rájuk gondoltam..Tudom,hogy nagyon nehéz lehet nekik,és minden tiszteletem az övék mert így is talpon tudnak maradni..De tapasztalatom szerint nem is ők szoktak nagyon sírni,panaszkodni,hanem azok akik a külvilág szemében nem is élnek olyan rosszul..(mert ugye csak a luxus,és jó dolgokat látja az ember)

A testvérem például nagyon jól él.Anyagilag is komoly összegeket visz haza,és ha lehet mondani akkor ők a "felsőbb rétegbe" tartoznak.De még ők is csak szidják a rendszert,és panaszkodnak..

Sok helyre elmentünk a nyaralásunk során.Sokszor éttermekben ettünk,és azt vettem észre,hogy több magyar étkezett mint külföldi,és a szemük sem rebbent 6-10000 forintos számlán..A Balatonon is csak a jólétet lehetett látni..

A boltokban ezer nagyon jó kínálat szinte minden termékből(otthon sokkal több és jobb dolgokat lehet kapni mint itt kint) Szóval én a 2 hét alatt nem azt láttam,tapasztaltam,hogy milyen szegény lett az ország gazdaságilag,és milyen nehezen élnek az emberek..

De most tényleg csak panaszkodunk mi magyarok vagy tényleg ennyire rossz a helyzet??

Valaki mondja már el,hogy akik látogatóba jönnek haza azok miért az élet jó oldalát látja csak?Hozzá kell tennem,hogy pár napot Pesten töltöttem( hivatalos ügyben),és sokszor jártam én is Tesco-ba LIdl-be vásárolni..A meglátásom,hogy imádnak mindent megvenni és jól megpakolni a kocsit..


2010. szept. 6. 12:06
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Azt majd még meglátjuk :>

Pont azért nem mentem még ki, mert kötődöm a hazámhoz, és itt szeretnék tervezni. Az új kormány eltörölte az államigazgatási létszámstopot, na ez már legalább valami, most ilyen helyekre próbálkozom. Hátha összejön.

2010. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

ma 15:20-nak

A luxusa utazásokat,nyaralásokat nem itt ezen a kérdésnél hanem a GY.K összes eddig írt kérdéseinél,válaszoknál olvastam/olvasom..

(hogy itt ezen a fórumon milyen sokan mennek Amerikába)

Aki arról írt,hogy inkább Angliába jönne dolgozni annak sok sikert kívánok,de egy óvatos figyelmeztetést is..Itt kint sem olyan könnyű a végzettséghez megfelelő állást találni.Itt kint van pár olyan barátom akik egyetemi végzettséggel (valaki mérnökként) mellettem dolgozott szalag munkásként..Bizony ott se voltunk mások csak a "keleti bevándorló vendégmunkások" Igaz 1000 fontot megkaptuk havi fizetésként,de a belünket kidolgoztuk,és a lakbér bizony nagyon drága(én például sok magyarral együtt már rég ott hagytam ezt a munkát)

Szóval kint sem jobb,csak tudni kell alkalmazkodni..

Az iskolai végzettséget szándékosan nem emeltem ki,mert nem az volt a kérdésem,hogy ma fontos-e,hogy legyen valakinek diplomája vagy sem..Nekem erről is megvan a kis véleményem,bár lehet,hogy sokan nem is értenének velem egyet..Csak annyit teszek hozzá,hogy én is a szocializmusban nőttem fel,és bizony akkor teljesen más világ volt,más igényekkel.Akkor még a diploma jelentett valamit.Vagy ahogy mostanában mondom akkor még ha azt hallottuk,hogy valaki diplomás akkor a válaszunk ez volt."AAAAA ez igen! Milyen okos ember lehet,hiszen DIPLOMÁJA VAN!!!" A mai világban a diplomának a varázsa is letűnt hiszen ma már bárkinek lehet.(még olyannak is aki épphogy leérettségizett)

Bevallom nekem nincs diplomám,de boldogulok nélküle is..

(amikor én voltam tanuló a szüleim nem engedhették meg maguknak,hogy fizessék a tanulmányaimat így ha akartam volna se tudtam volna menni,hiszen dolgoznom kellett)

De visszatérve a kérdésemre akkor mi magyarok igencsak sokat és talán örömmel is panaszkodunk más népekhez képest...

2010. szept. 6. 17:00
 43/47 anonim ***** válasza:

"Itt kint sem olyan könnyű a végzettséghez megfelelő állást találni"


Eszembe se jutott, hogy a végzettségemnek megfelelő munkát keressek külföldön. Nem is tehetném, hiszen jogász vagyok, magyar jogot tanultam elsősorban, Angliában meg teljesen más jogrendszer van (common law).


Egyszerűen csak az motoszkál a fejemben, hogy ha itt végképp nincs semmi, akkor kimegyek oda telefont, vagy hűtőszekrényt összeszerelni szalag mellé egy időre. Addig meg kiadom a lakásomat, hogy az ottani magasabb munkabér ne menjen el teljesen a nyilván jóval magasabb albérletre.


Ugyanezt megtehetném itthon is, de itthon 60ezer forint nettót fizetnek ilyesmiért, nem pedig 1000 fontot. Már feltéve, hogy egyáltalán kifizetnek, mert a legtöbb kedves vállalkozó még arra se hajlandó, hogy egyáltalán bejelentsen, és így legyen társadalombiztosításom, meg menjen valami szolgálati idő a nyugdíjba...


Viszont én nem is akarok milliókat keresni, csak azt szeretném, hogy valahogy ki tudjam fizetni a kaját meg a számlákat, és nyugiban tudjak élni itthon. Ezzel próbálkozom jelenleg, de ha nincs más, akkor ez a B terv, mert ha már mindenképp ilyen munkát kell végeznem, akkor nem mindegy, hogy fillérekért, vagy többért, mint amennyit itthon a szakmámban kereshetnék kezdőként.

2010. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, értelek, kérdező. Én ugyan itthon élek, de én is csak pislogok, hogy mindenki dönget a csurig pakolt bevásárlókocsival, holott elvileg durva válság van, és tartunk afelé, mint Görögország, hogy teljesen tönkremegyünk.

Sokan hitelekből élnek, mert nagyzási kényszerük van.

2010. szept. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Páromék elég tehetősek, mégis cak panaszkodni hallom őket... (persze párom nem, nekem nem kellene egy ilyen ember)

Az apja egy igazi hisztigép, pedig 55 éves diplomás "férfi"... Saját hatalmas ház, 2 kocsi, szauna, minden fincsiség (önerőből), ő meg csak nyomja, hogy jaj, de szar dolga van... Szánalmas... főleg azért, mert én szegény vagyok, beteg is (gyógyíthatatlan), mégis nekem panaszkodik...

2010. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Utolsó:ez van mikor már jódolgában nem tudja mit csináljon az ember..,hát neki kezd panaszkodni..,ez is tipikus magyar mentalitás!Engem melóhelyen a takaritónő készitett ki az állandó panaszkodásával,mondjuk ő nem is volt tehetős...
2010. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Már kutatások is bizonyítják, hogy Magyarország a legpesszimistább állam, pedig ugye hol vagyunk mi a szegény országoktól. Azt én is szoktam figyelni hogy pl. Tesco-ban minden nap tömve vannak a kocsik, pedig hát ha az ember egy hónapra, vagy pár hétre előre bevásárol (tejet, tartós élelmiszereket), nem kell többet mennie. Legalább a nagy tételben vásárolást átvettük a nyugattól,(ugye ott vasárnap nincsenek is nyitva a boltok). Nálunk meg ünnepek előtt, 10méteres sorok állnak, és mindent felvásárolnak mert éhen akarnak veszni.

És ilyenkor, csoki, kóla, rágcsálni való, pia, előkelő helyet foglal el a kosárban (pedig ugye nincs pénzük sehová sem menni, otthon maradnak és teleeszik magukat).

Nagyon sokan azért vesznek meg valamit, mert olcsó és a hülyének is megéri, pedig nincs rá szüksége, a márkás dolgok pedig a magyarok sznobsága miatt kell, régi lelakott lakás, ósdi bútorok, de plazma tévé a csoki, csipsz, mert ez kell a népnek (kenyér és cirkusz)

Azért nem voltak 20éve nyaralni, mert szabályszerűen eleszik és elfüstölik a pénzüket, aki meg inkább nyaralásra gyűjt és el is megy, arra meg irigyek, és hogy ő megteheti, jó neki. Nem gondolnak a jövőre, csak felveszik a hitelt hülyeségekre, mert nem tudnak spórolni, mert ugye nem tanultak meg a pénzzel bánni, és ezért a rendszert hibáztatják. Mi talán ez év elejétől, nem élünk már olyan jól, eddig egyre magasabbra kerültünk kis alkásból, nagyobba, nyaralások külföldön, szép berendezés, új autó, és egyik sem hitelre, mert tudunk spórolni, nem dohányzik senki, és nem szórjuk hülyeségekre a pénzünket. Válság már csak nálunk van,(na meg a görögöknél) Bécsben és Krakkóban abszolút nem érezhető. De sajnos nekem is frank alapú lakáshitelem van, de majd megoldjuk, hiszen ha panaszkodok nem lesz több pénz a számlámon.

Szerintem a legtöbb magyar ember nem is érdemli meg ezt a szép országot, ki kéne csapni egy évre őket valami nagyon szegény helyre és rájönnének milyen jó körülmények között is éltek.84-es vagyok így én is éltem a szocializmusban,de szerintem most sokkal jobban élünk. (mármint a családom)

2010. szept. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!