Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idő múlásával kikopnak a...

Az idő múlásával kikopnak a színek a világból?

Figyelt kérdés

Elmehetek ugyanazokra a helyekre, ahova a szép emlékek kötnek. Látszólag semmi sem változott. A fák, a lámpák fénye, az autók. Minden olyan harmonikus, ahogy akkor volt. De hiába, nem vagyok a része többé. Ahogy leperegnek a szemem előtt azok a perceknek tűnő boldog hónapok, olyan érzés, mintha karácsonykor félig megfagyva bámulnék be az ablakon egy boldog családra, ahogy a meleg kandalló körül ünnepelnek. Annyira vágyom ott lenni közöttük, hogy el nem tudom mondani, mégsem kopogok. Túl szép, hogy megzavarjam. Még a deres leheletem sem hagy nyomot az ablakon. A könnyeim is megfagynak, mielőtt lehullhatnának, hogy ott hagyjam őket, mint egy jelet.


Semmi nem jelent már semmit. Csak felesleges, értelmetlen. Miért nem kerestem akkor és találtam meg mégis mindent, amire szükségem volt? Miért nem tudtam, hogy mennyire boldog vagyok? Mintha meg sem történt volna, csak álmodtam, aztán felébredtem ebbe a valóságba. Azt hittem, ez csak egy kis hiba a rendszerben, pedig a hiba a szépség volt. Nincs itt helye.


Az emlékfoszlányokat szálakra bontja az idő. Elválik egymástól, amit az érzékszerveimmel fogadtam be és ami az elmémet töltötte meg. Nincs többé az életérzés. Mintha fekete-fehér effektus került volna a szememre. Semmit nem lehet megismételni, amit egyszer már átéltünk.


Gyerekkorunkban a legtöbben még elhittük, hogy amit a képernyőn látunk, az valódi. Felnőve egyre inkább technikai kérdéssé válik az egész. Egy mesterséges konstrukció. Ami attól még lehet jó, de valódi soha. Talán ezért keresünk egyre átütőbb erejű alkotásokat, hogy végre érezni tudjunk újra. Ahogy régen minden nap. Már defibrillálni kell a szívet, hogy késleltessük az elhalását. És még így sem ér semmit az egész. Csak egy-egy villanás, egy színtelen képzavar üt át az alkonyon, aztán semmi.


Nincs hova menekülni.



2022. jún. 11. 23:59
1 2
 1/15 anonim válasza:
69%
Nem értem a kérdést.
2022. jún. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
84%
same 1
2022. jún. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%
Csak jelentsétek. A kérdésből nem derül ki mi a kérdés.
2022. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nagyon erős, irodalmi igényű fogalmazás, kifejezetten tetszik! Az itteni kérdések zöme már amúgy sem igazi kérdés, csak közszemlére tett lelki munka, ez legalább színvonalas. (Igaz én vagy művészetek, vagy mentális egészség kategóriába írtam volna - a művészetek kategóriában megírják, hogy szár, a mentális egészség kategóriában pedig rád sütik a depressziót.)
2022. jún. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
15%
Mi ez az elvont marhaság?
2022. jún. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz valami még lehangolóbbat hallani: egy évtized múlva erre az időszakodra is viszonylag nosztalgikusan fogsz visszagondolni. A memóriád kitörli ezt az üresség érzést, és csak a mindennapok kellemes monotonitása marad meg. Kevés kivétellel szinte mindig a jelenben vagy a legboldogtalanabb, a jövőtől tartasz, és visszavágysz a múltba.

Tökmindegy hogy 10 éves vagy, 30 éves vagy, vagy 60.

2022. jún. 12. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
79%
Ez a kérdés sokkal színvonalasabb az átlagnál, mégis ezzel van a bajuk, nem az ezredik trollkérdéssel. Szomorú.
2022. jún. 12. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
21%
Ez is troll kérdés.
2022. jún. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Tetszett az irodalmi stilus! De a kerdest magat en sem ertem.
2022. jún. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Depressziós vagy, én annyira megértem és átérzem amit írtál,nagyon tetszik
2022. jún. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!