Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az idő múlásával kikopnak a...

Az idő múlásával kikopnak a színek a világból?

Figyelt kérdés

Elmehetek ugyanazokra a helyekre, ahova a szép emlékek kötnek. Látszólag semmi sem változott. A fák, a lámpák fénye, az autók. Minden olyan harmonikus, ahogy akkor volt. De hiába, nem vagyok a része többé. Ahogy leperegnek a szemem előtt azok a perceknek tűnő boldog hónapok, olyan érzés, mintha karácsonykor félig megfagyva bámulnék be az ablakon egy boldog családra, ahogy a meleg kandalló körül ünnepelnek. Annyira vágyom ott lenni közöttük, hogy el nem tudom mondani, mégsem kopogok. Túl szép, hogy megzavarjam. Még a deres leheletem sem hagy nyomot az ablakon. A könnyeim is megfagynak, mielőtt lehullhatnának, hogy ott hagyjam őket, mint egy jelet.


Semmi nem jelent már semmit. Csak felesleges, értelmetlen. Miért nem kerestem akkor és találtam meg mégis mindent, amire szükségem volt? Miért nem tudtam, hogy mennyire boldog vagyok? Mintha meg sem történt volna, csak álmodtam, aztán felébredtem ebbe a valóságba. Azt hittem, ez csak egy kis hiba a rendszerben, pedig a hiba a szépség volt. Nincs itt helye.


Az emlékfoszlányokat szálakra bontja az idő. Elválik egymástól, amit az érzékszerveimmel fogadtam be és ami az elmémet töltötte meg. Nincs többé az életérzés. Mintha fekete-fehér effektus került volna a szememre. Semmit nem lehet megismételni, amit egyszer már átéltünk.


Gyerekkorunkban a legtöbben még elhittük, hogy amit a képernyőn látunk, az valódi. Felnőve egyre inkább technikai kérdéssé válik az egész. Egy mesterséges konstrukció. Ami attól még lehet jó, de valódi soha. Talán ezért keresünk egyre átütőbb erejű alkotásokat, hogy végre érezni tudjunk újra. Ahogy régen minden nap. Már defibrillálni kell a szívet, hogy késleltessük az elhalását. És még így sem ér semmit az egész. Csak egy-egy villanás, egy színtelen képzavar üt át az alkonyon, aztán semmi.


Nincs hova menekülni.



2022. jún. 11. 23:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen normális és intelligens kérdés!! Kicsit művészi, de nagyon jó.


Nem a színek kopnak meg, hanem az idő elhalvanyitja az emlékeket. Halistennek a rosszat is, nemcsak a jót.


De! Ezzel nincs vége a világnak és a színeknek. Neked kell róla gondoskodni, hogy mindig "színek" (jó érzések) vegyenek körül.


Az életben ugyanis csak a változás állandó.

2022. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ez egy regény vagy novella bevezetése, amit a kérdezö írna. A stílusa jó, szerintem kicsit túl irodalmi, mesterkélt, de még mindig ezerszer jobb, mint az átlag kérdések
2022. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem a világ változott meg, csak megörgedtél.
2022. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem az érzést. Nemcsak a világ változik, mi is benne. Pár éve a felújított FSZEK főkönyvtárban volt ilyen élményem. Két ünnep között volt pár forrásra szükségem. Huszonöt éve, hallgatóként néha jártam oda. Bántott, hogy átépítették. Nem tetszett, hogy a kedves, mindenkihez jó szót szóló ruhatáros nénik helyett automata ruhatár van. Zavart az ismeretlen automata kapu, amelyhez a könyvtárjegyet érinteni kellett. Rosszul esett, hogy nincs már a büfében kolbászkrémes szendvics, melyet carnivorous koromban úgy szerettem. Nehéz volt működtetni a fénymásolót, lassan haladtam. Egy könyv miatt ki kellett mennem Kőbányára, a Szent László térre, mert az egész FSZEK hálózatban ott volt példány. Hideg, telies utam volt a busszal, át a kínai négyesen. Lehangolt a néma, üres táj. Magam valaha a Patakyban kezdtem a pályám, akkor, 1999-ben. Itt több jó élmény ért, miután odaértem, bár sok minden változott. Zavart a beiratkozás, gyorsan felmarkoltam a könyvet. A büfében volt anno az a fém koktélos palackban árult Charleston Follies likőr. Mindig venni akartam, de vagy pénzem, vagy kedvem nem volt. Ittam valami mást a régi emlékekre, a legdrágábból, whiskyt. Közben kint sötét lett, alig találtam meg a visszafelé vivő buszmegállót. Öröm volt hazatérni, és három nap alatt megírni a könyvfejezet rám eső részét.
2022. jún. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
négyesen=negyeden - elnézést, a telefon “beleokoskodott”, és nem vettem észre.
2022. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!