Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent a skinhead? és...

Mit jelent a skinhead? és azok hogy viselkednek, mit hordanak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 22. 18:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Szépen tudsz másolni szkinhednyócvannyóctizennégy [link]
2013. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
73%

Figyelj,Skinhead-ként csak jobban tudom mindegyik válaszadónál...

a Skinhead-ek egy olyan szubkultúra,akik nem csak a romákat,hanem a homoszexuálisokat,sárgákat,feketéket,kreolokat utálják,surranót hordanak,rockerek,hungaristák,kopaszra borotválják a fejüket,és egy hihetetlenül összetartó bagázs,akik nem hagyják a másikat a szarban,imádják Magyarországot,harcolnak a Trianoni "béke"szerződés megsemmisítéséért,vissza akarják kapni a történelmi Magyarországot,és igencsak okosak...

viseletük:- kopasz fej

- rock zenekaros póló/pulcsi

- lánc/nadrágtartó

- farmernadrág

- acélbetétes surranó

viselkedésük: bárkit megvernek az utcán,suliba,akárhol,aki nem tetszik nekik,és az nem 1v1 lesz,hanem 1v6/7...

tehát én úgy gondolom vigyázz velük...

2017. ápr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 KerdezekEsKesz:D válasza:
Páran írták hogy a skinheadek szeretik a magyarságot, ez nem teljesen igaz, a magyar skinheadek szeretik a magyarságot, de nem csak Magyarországon vannak skinheadek, akikre ti gondoltok azok Hungaristák.
2019. márc. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

A Skinheadek ugyanúgy vuselkednek, mint az átlagos emberek, nincs semmi különös bennük. Nem minden Skinhead fajgyűlölő, szóval, hogy a Skinheadek cigányellenesek az egy tévhit..

Mit hordanak?? Én általában egy sima pólót, vagy galléros pólót, vagy inget. Terepmintás nadrágot, vagy farmert(kék, fekete), és bakancs, azt gondolom nem kell magyarázni.

(Amugy jókat szoktam nevetni, hogy miket raknak fel netre a Skinhead mozgalomról, meg a mai beállítottságról. Nekem azt mondták, hogy hülyeség van a neten, ne higyjen senki abban ami fent van, amint az igazi Old School Skinheadek mondanak, az az igaz, nem amit a Wikipédia.)

2019. márc. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Demoszthenesz351 válasza:

Igazából a fogalmatlanság ami csodálattal tud eltölteni.


Azon még sikerül felül emelkednem amikor a szubkultúrától teljesen távol állók, bizonyára segítő szándékkal leírják a gondolataikat, de azok akik magukat skinheadnek vallják és mégsincsenek tisztában saját identitásuk forrásával...

Nem tudom, hogy ez ijesztő vagy vagy a legnagyobb poén amivel karikatúrát rajzolnak magukról.


Na de, nem csak fikázni vagyok itt. :D


Tehát, szerencsére elég jó az erről szóló wiki oldal:

[link]


Illetve a BBC-nek is van egy elég hiteles dokuja a skinheadekről (magyar felirattal):

https://www.youtube.com/watch?v=uv2Jpwp-MxI


Ha bárki elolvassa és megnézni a linken talált tartalmakat, akkor kb megérti, hogy mi is a skinheadség.


És ne kezdjük el a források hitelességének ok nélküli kritizálását, mert teljesen alaptalan.

Attól mert apu, keresztapa, idősebb tesó, felsős haver vagy a szomszéd fiú mást mondott még nem lesz igaza.


Aranyszabály az egész életre, hogy nem az az információ az igaz amit előbb látsz, hallasz, olvasol hanem az, amelyik igaz ;).


Így elmondható, hogy Magyarországon csak a politikai értelemben vett szélső jobbos (sok értelemben neonáci és/vagy hungarista) skinheadek vetették meg a lábukat a 80-as években, magának a szubkultúrának ennél sokkal régebbi és szerteágazóbb története van, mintsem kopasz fej, rasszizmus és rockzene.

2019. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Oi! Ha akkadnak itt skinnek irjanak privatban!
2021. júl. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!