Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mégis honnan ered az hogy a...

Mégis honnan ered az hogy a kamaszkor a "legszebb"?

Figyelt kérdés
Nekem 15 éves koromtól úgy 18 ig, meg még kicsit utánna életem legrosszabb időszaka volt és abszolút nem volt szép. Viszont a huszas éveim most kb a legélhetőbbek, nos egyenlőre legalábbis, ki tudja mit hozz a jövő. Pedig a középiskolás évek nem szépek általában, pláne ha az ember valamilyen defekt miatt kilóg a sorból, plusz még a hormonok is rátesznek. 22/f
2023. ápr. 20. 04:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ezt csak azok mondják, akik vagy nagyon szerencsések voltak kamasz korukban, vagy pedig olyan gyötrelmes és szánalmas lett a felnőtt létük hogy az idő megszépítette az emlékeket. A kamaszkor olyan mint bármelyik életszakasz: megvannak a maga előnyei és hátrányai, de én szinte mindenki akit ismerek a kamaszkor elején megindult lefelé egy lejtőn (ahogy én is), és nem éppen a legjobb mentális egészségnek kezdett örvendeni.

Az ember elkezd változni, már nem gyerek, de messze nem is felnőtt, se testileg, se mentálisan, amit nem egyszerű elfogadni. Az előző válaszokhoz (amikben ezt írják) annyit fűznék, hogy egyáltalán nem biztos, hogy meglesz életed első szerelme és szexuális élménye. Sőt, nagyon sokszor nem lesz meg, és ez is rányomja a bélyegét arra hogy úgy érezd nem vagy elég jó, mert senkinek nem kellesz.

Persze jó, mert nem kell foglalkozni a vásárlással, pénzzel meg számlákkal, jó esetben nem kell megteremteni semmit magadnak, de mindezek mellett amit át kell élni érzelmileg: nem cserélném vissza soha a felnőtt életemet a tini éveimre!

2023. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Én belecsúsztam az ivászatba és a gyógyszerfüggőségbe is, miután kijártam az iskolát, majd leszámoltam egy toxikus munkahelyről és a szülővárosomtól a lehető legmesszebb költöztem sikeresen leszoktam a benzókról. Jobb szeretem a mostani életemet, amit akarok megveszek stb stb, és teljes privát szférám van az albérletben.
2023. ápr. 20. 10:58
 13/33 A kérdező kommentje:
Bírom hogy mindenféle idióta idejön mintha ismerné a többséget vagy tudná előre milyen életem lesz.
2023. ápr. 21. 07:59
 14/33 A kérdező kommentje:
7.Van aki már egész fiatalon a valóságban él és nem egy mesevilágban.
2023. ápr. 21. 11:06
 15/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem ártana ha az adminisztrátorok tennék a dolgukat és törölnék a troll válaszokat..
2023. ápr. 21. 12:19
 16/33 A kérdező kommentje:
Ezért rühellem az embereket mint a sz'rt, mindenki olyan okos aztán legnagyobb gondja az volt hogy maradt e melegvíz az anyja után!
2023. ápr. 21. 12:38
 17/33 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy én nem láttam semmi konkrét sértést itt most. Amúgy én is érzékeny voltam fiatalabb koromban, de a boldogsághoz vezető út az,ha megtanulod lesz*rni mások véleményét. Azelőtt nekem se ment, már egyre jobb.
2023. ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
17.Szerinted ez a "A legtöbb embernek jó csak neked nem és soha nem is lesz boldog" mi ha nem egy tenyérbemászó, rosszindulatú, toxic troll?
2023. ápr. 22. 06:30
 19/33 A kérdező kommentje:

Az ilyet én élőben telibe vágom aztán otthagyom a sárban vergődni.

7.Ez amúgy nagyon beszűkült felfogás, általában semmi nem olyan derűs mint ahogy azt le akarják festeni.

2023. ápr. 22. 09:14
 20/33 anonim ***** válasza:
45%
Szedjél magnéziumot. De igen, az élet szép, hisz ma is milyen jó idő van. Menj csavarogni.
2023. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!