Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek jobb lenne egy...

Szerintetek jobb lenne egy pénznélküli világ?

Figyelt kérdés
Kb. egy utopisztikus pénznélküli világra gondolok ahol semmit se kéne muszájból tenni és a gépek dolgoznának helyetünk.Ahol egyetlen ember is olyan fontos lenne,mint az egész emberiség stb...
2010. okt. 12. 11:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Miért lennének fontosak az emberek, ha a gépek mindent megcsinálnak helyettünk? :)
2010. okt. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Talán,mert az emberért van minden és nem forditva....
2010. okt. 12. 11:56
 3/26 anonim ***** válasza:
34%
Na de miért lenne fontos az ember ha nem csinál semmit..? Meg ha robotok dolgoznának, te mit csinálnál? Értem én hogy vannak olyan lusta emberek akik szívesen lógnak egész nap, de ez hülyeség, a világ jó így ahogy van.
2010. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

Jónak jó volna, de ez is egy gyakorlatilag megvalósíthatatlan utópia, mert az ember imád birtokolni, és minél több mindent birtokol egyvalaki, annál kevesebb jut a többieknek.


Egy emberélet kevés ahhoz, hogy ez megvalósuljon. Márpedig az egész világon egyszerre kell megvalósulnia, és lassan, hogy az emberek gondolkodásmódja igazodjon a rendszerhez, különben összeomlik. De a mai rendszer haszonélvezői nem fogják hagyni, hogy elvegyék a hatalmukat (pénz), így ez leginkább egy kommunista világforradalomra hasonlítana. Afféle technokrata kommunizmus.

2010. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Ez elején biztos nagyon jó lenne, de aztán elkezdenénk unatkozni szerintem.

Vajon mért van annyi kattant sztár, milliomos stb.

A milliárdos vállalat igazgatók is általában dolgoznak valamit, hogy legyen egy céljuk. Pedig ülhetnének otthon a tengerparti kéglijükben egész évben.



Csak úgy lehetne működőképes pénz nélküli világ, ha közben a kötelesség, a munka megmaradna, csak persze ingyen lenne minden, de azok pedig egyforma cuccok lennének, mindenkinek ugyanolyan mindenből. Kb. mint a katonaságnál, kapsz kaját és fekhelyet miközben elvégzed a munkád.

2010. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Na de miért lenne fontos az ember ha nem csinál semmit..? Meg ha robotok dolgoznának, te mit csinálnál? Értem én hogy vannak olyan lusta emberek akik szívesen lógnak egész nap, de ez hülyeség, a világ jó így ahogy van."


Én ezt inkább úgy képzelem el, hogy az emberek szerepe a kutatás-fejlesztés, a művészet és egyéb szellemi tevékenységek, a fizikai munkát pedig teljes egészében gépesítik. A probléma ezzel viszont annyi, hogy nem lehet mindenkiből Szilárd Leó vagy Munkácsy Mihály.

2010. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Az hogy nem volna muszaj semmit csinélni,nem jelentené azt,hogy nem volna szabad.

Szerintem nem unatkoznánk,mertaz a fajta életmód uj felfogást eredményezne.talán az élettel foglalkoznánk a megélhetés helyett.

2010. okt. 12. 12:36
 8/26 anonim ***** válasza:
70%
Jó, és egy napon teszem azt ki javítaná meg az elromlott robotokat, ha senki sem akar dolgozni, sem semmit csinálni? Akkor jól éhendöglene az összes lusta disznó.
2010. okt. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

14:26


1.) Az, hogy valaki nem csinál valamit nap, mint nap, nem jelenti azt, hogy nem tudja, ha egyszer megtanulta, esetleg csak lassabban csinálja meg a gyakorlatlansága miatt.


2.) Miért nem lehetne tervezni és gyártani olyan robotokat, amelyek meg tudják javítani a többit (és egymást).


Túl sok munkája már manapság sincs egy szalagmunkásnak. Van ahol mindössze annyi, hogy x idő alatt betekerjen y számú csavart.


Miért ne ehetne, hogy egy új gép telepítésével nem a munkások számát, hanem a munkaidejét csökkentenék?

2010. okt. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
75%

Mert senkinek nem lenne motivációja hozzá. Egy gyereknek így is nehezen magyarázod el, hogy miért kell az iskolában tanulni, hát még ha alá sem tudnád támasztani semmivel? Kisfiam, tanulj, hogy aztán... ööö.. hogy aztán soha ne vedd hasznát mert úgyis csak egész nap napozol majd és iszod a dzsúzodat. Na igen.


Jelen pillanatban hány ember tud megjavítani, megtervezni, beprogramozni egy gyártósori robotot mondjuk 1 millió emberből? Néhány? Ha nem maradna motivációja az embereknek, akkor nem maradna egy sem.

2010. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!