Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek jobb lenne egy...

Szerintetek jobb lenne egy pénznélküli világ?

Figyelt kérdés
Kb. egy utopisztikus pénznélküli világra gondolok ahol semmit se kéne muszájból tenni és a gépek dolgoznának helyetünk.Ahol egyetlen ember is olyan fontos lenne,mint az egész emberiség stb...
2010. okt. 12. 11:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és a világkép nem tudom mennyire reális, amit leírtatok, mert pl. kétszáz évvel ezelőtthöz képest a dolgok legnagyobb részét most is gépek csinálják helyettünk, de attól még ugyanúgy dolgoznak az emberek látástól vakulásig.
2010. okt. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

bocsi nem olvastam el a többi választ, lehet valaki már írt hasonlót.


nem azért utópisztikus egy "világ", mert a gépek kinyalják a fenekünket...hanem azért, mert az emberek teljes, tiszta önzetlenségben, a valós szeretetben élnek egymással. nem a pénzzel van a gond, az emberek önző viselkedésével, aminek jelenlétét(jellembelit) meg lehet érteni, s el lehet hagyni a gondolatokban és cselekedetekben. :P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Látom nem mindenki egyformán értelmezi!

Az embernek kb azért az a motivációja,ami,mert arra nevelték!

"tanulj,fiam,lányom,hogy minnél könnyebben megélj"

itt a kulcsszó"megélni,tulélni"

Nem inkább élni kéne mint tulálni az életet!Ugyis meghalunk ,minek kéne tulélnem vsak ugy!

Ha viszont a életbenmaradás garantált,akkor nem foglalkoznánk fölösleges dolgokkal,hanem avval,hogy kik vagyunk mi?miért vagyunk?

most ettöl a motivációtól a puszta tulélési kényszer elzár!

2010. okt. 12. 17:02
 14/26 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint az ember több ,mint egy tulélésre beprogramozott állat,aki agymosottan,robotként dolgozik azért,hogy annak legyen több akinek igy is sok van,közbe a szabadidejét idióta rtl klubbos,tv2-ös reality show-ra pazarojla mintegy agyatlan robot!
2010. okt. 12. 17:05
 15/26 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező. :)


"Nem inkább élni kéne, mint túlélni az életet!úgyis meghalunk ,minek kéne túlélnem csak úgy!

Ha viszont a életben maradás garantált,akkor nem foglalkoznánk fölösleges dolgokkal,hanem avval,hogy kik vagyunk mi?miért vagyunk?

most ettől a motivációtól a puszta túlélési kényszer elzár!"


Nagyon jól gondolod kedves kérdező, ugyanis az életben maradás, vagyis létünk meg nem szűnése igaz. S arra is van lehetőséged, hogy megismerd önmagad, vagyis megtudd mi is vagy valójában, mi a világ és mi Isten(nem a közhitben szereplő istenképek)...Jól gondolod, hogy az ember több, mint aminek látszik. Szóval elsajátíthatod miért létezel, mi az értelme a létezésednek és a valós célja. Ha érdekel a dolog szólj, és odaadom a tanítást, ami szépen és érthet magyarázatokkal lejegyzi ezt emberi mércével persze. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

LastOneLeft:


kiváncsi vagyok arra a tanitásra!

különben a neved már láttam egy másik kérdés válaszolói közt,mert azt a kérdést is én tettem föl:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

2010. okt. 13. 08:54
 17/26 anonim ***** válasza:
89%

Hello kedves kérdező. :)


Akkor itt is van neked a tanítás, ami egyébként egy nagyon mély "irodalmi" mű is egyben, szóval olvasáskor megköveteli a türelmet, mert azért nehéz szöveg, igaz idegen szavakat nem használ. Ha esetleg nehezen megy az értelmezése, akkor nyugodtan szólj és segítek. :)


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Kösz,LastOneLeft!


Végül kiderült,hogy nekem megvan ez a könyv csak még nem olvastam el!Látom elég hosszú!

2010. okt. 13. 20:17
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolkodsz kérdező.


Jobb lenne ez a világ, ha minden embernek magasabb rendű szellemi motivációja lenne.


De nem ez van, és nem is lesz ez soha.


Tudod miért?


Mert ez a világ egy intelligens civilizáció veszélyes hulladék-lerakóhelye.


Aki kicsit is értelmesebb a többinél, az következő életében már nem ide fog megszületni, hanem egy jobb helyre.


Így hát a Föld marad hulladéklerakó az idők végezetéig,

néhány normális emberrel,

akik utolsó életüket töltik itt.


Föld=Pokol


Erre még a Bibliában is van utalás, hogy hol, azt meg nem mondom.

2010. okt. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a pénz természetesen a sátán teremtménye.


Ezért van nagy jelentősége itt a pokolban.


Ha ki akarsz keveredni innen, keress magasabb motivációt a magad számára, és ami a legfontosabb:

sz.ard le, hogy a szomszédodnak jobb kocsija van.

2010. okt. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!