Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gazdag vagyok és le se tojnak...

Gazdag vagyok és le se tojnak az emberek. Akik gazdagok, azok hogyan csinálják, hogy ismeretlen emberek is figyelnek rájuk csak azért mert gazdagok?

Figyelt kérdés
Elegem volt már abból, hogy mindenhol kb. levegőnek néznek (pl. étterem, kávézó, ruhabolt stb.), csak azért mert nem hivalkodom feltétlenül a gazdagsággal és a Breitling órát esetleg eltakarja a ruhám ujja. Nem is kívánok ezzel hivalkodni, csak már idegesít, hogy mindenhol kinyalják az ember fenekét, ha látszik rajta a pénz, én meg mindig ott kullogok a sor végén. Szóval hogyan lehetne egy kicsit ezt érzékeltetni anélkül, hogy kifordulnék önmagamból?
2010. okt. 13. 16:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%
Egy ilyen szerelésben biztos észre fognak venni.. Amúgy ez hülyeség, hogy tűnj ki a személyiségeddel. Hogyan amikor 2mp e ismeri a pincér?? Azért vesznek semmibe, mert hiába van sok pénzed csórónak nézel ki. Azt gondolják, hogy tőled nem sok borravalóra számíthatnak úgyhogy majd szépen kivárod a sorod a kávézóban.. Öltözködj úgy mint egy milliomos, mivel az is vagy..
2010. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
32%
Szerintem maradj átlag ember! Légy kedves mindenkivel! Öltözködj úgy ahogy neked tetszik! Nincs kedved talizni? 38/N
2010. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: [link]
2010. okt. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

16:31 a sort képletesen említettem, sosem tolakszom vagy várok kivételes elbánást, csak mondjuk hogy egyáltalán foglalkozzanak velem.

16:38 oké, értem a célzást, bocs...

16:40 (83%) sajnálom a helyzetedet. de ennek ellenére köszönöm a megértésed, örülök, hogy sok emberrel szemben te nem húzol le másokat, még ha meg is van a magad baja. úgy gondolom, hogy ezzel a pozitív hozzáállással tudsz ebből kikerülni és remélem javul a helyzeted.

16:40 (72%) no igen, az F1 topmenedszerek úgy öltöznek ahogy akarnak, mert ismerik őket. :) Budapesten szokott ez leginkább előfordulni, máshol normálisak az emberek. nem tudom, én tényleg nem hivalkodok, visszafogottan elegánsnak mondanám az öltözködésem (jó, néha átmegy toplákba amikor olyan napom van), de azért volt már úgy sajnos, hogy egy hajléktalan azzal állított meg, hogy te olyan gazdagnak nézel ki, adjál már pénzt (adtam is, de jól meglepődtem azért).

16:56 nem látszik rajtam a pénz, tényleg. illetve hát nincs kiírva mindenhova, hogy mi micsoda, szóval max. a minőségből lehetne észrevenni.

16:58 hátigen, ezt átérzem, szerencsére nekem a legtöbb barátom nagyon régi, így ezzel nincs gond.

17:00 lehet, hogy valóban hülyén fogalmaztam. egyáltalán nem akarom magamra vonni a figyelmet vagy kitűnni, csak max. annyira, hogy normálisan foglalkozzanak velem. pl. bemegyek egy boltba, rám se hederítenek, 10 másodperc múéva bejön egy aranyórás, napbarnított fickó és össze-vissza futkároznak, hogy miben segíthetnek. volt már úgy, hogy konkrétan akartam venni valamit, mégis aznap annyira elment a kedvem ettől, hogy inkább kifordultam a boltból, mondjuk ők jártak rosszul.

és nem, nem barétokat akarok ilyen módon szerezni, hanem szeretném magam normális embernek érezni.

de közben hogy ezeket leírtam, lehet, hogy ott a hiba, hogy annyira nem szeretném, hogy beképzelt gazdagnak tartsanak, hogy kicsit túlkompenzálom az egészet, aztén persze, hogy letojnak. na ezen még gondolkodom egy kicsit. :)

2010. okt. 13. 17:19
 15/26 anonim ***** válasza:
Nincs kedved talizni?? :DDDD Hogyne lenne kedve, meg készítsd a szla számod is mellé..
2010. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
26%
Na ki gondol akkor itt a pénzre? Én csak talizást kértem nem pénzt:P 38/N
2010. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat, senkire sem fordítanak manapság hűdenagy figyelmet az ismeretlenek, senkinek sem nyalják ki a seggét az étteremben, boltokban... Nem a pénz miatt van, hanem mert bunkók.
2010. okt. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:

Szia!


Sajnos tényleg ez a helyzet. Mindez elég egyszerűen magyarázható. Hogyha betérsz egy üzletbe és látják rajtad, hogy módosabb vagy és az üzlet is előkelőbb, akkor törődni fognak veled, mindent megtesznek neked, DE! mindezt azért, hogy minél több pénzt hagyj náluk és máskor is visszatérj, az (ál)kedvességük miatt. Ugyanez az étteremben is. Sokkal jobban örülnek egy gazdag vendégnek, mivel tudják, hogy nem fogja a legolcsóbb ételt rendelni és valószínűleg a borravalóban sem fog fukarkodni, ezért egyértelmű, hogy még a s*ggét is kinyalják. Érdekük a boltoknak,éttermeknek hogy főleg a pénzes vásárlókat fogják.

Hogyha valaki átlagosan öltözködik, azon pedig leginkább átnéznek, merthogy úgyis jelentéktelen összeget fog otthagyni, ha egyáltalán hagy. :S

2010. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
Lemaradt az, amit kérdeztél. :) Szóval próbálj meg elemeket keverni. Pl.: márkásabb ruhák kevésbé márkásakkal, ne drága öltönyökben, pólókban mászkálj, de pl egy naci lehet drágább és talán így, bár még ígyi veled fognak kevésbé foglalkozni, ha egy jobb ötözött is van melletted. :(
2010. okt. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
62%
Én 31 éves koromig kifejezetten szegény voltam, és ahogyan te is írod, le sem xartak sehol. Két éve viszont nagyot fordult az anyagi helyzetem, azóta körülugrálnak... Nem az emberi kapcsolatokra gondolok, hanem az ilyen eladó/pincér stb. Én sem hivalkodok a pénzemmel, de azért ruhám-cipőm Burberry, mert az tetszik, és a legutóbbi szülinapomkor megleptem magam egy gyémánt gyűrű-nyaklánc szettel, ezeket mindig hordom, de szerintem nem emiatt pattognak körülöttem, hanem mert egyszerűen olyan higgadt magabiztossággal lépek be mindenhova. A legtöbben feszengve mennek be a boltokba-éttermekbe, előbb az árakat nézik, csak azután a kínálatot, bennem ilyen aggodalom nincs, szerintem ez érződik, nem pedig a ruháim összértéke miatt vesznek komolyabban, mint régen. Tehát egyszerűen a kisugárzás számít, ha valahova éppen csak "bemerészkedsz", akkor ignorálnak, elegánsabb helyekről még ki is néznek, de ez nem (csak) az anyagi helyzeted függvénye. Amit említettél, hogy konkrét dolgot akartál vásárolni, de nem foglalkoztak veled, én ilyenkor nem várok, odamegyek az eladóhoz, hogy legyen szives ezt meg azt, ilyen méretben/színben kellene, ilyenkor soha nem váratnak, érzik, hogy tényleg vásárolni jöttem, nem nézelődni. Amúgy minél drágább márkaboltról van szó, annál magasabb szintű a kiszolgálás, a plázás eladók figyelmét fel kell hívni magadra, a Gucciban pedig még az ajtót is kinyitják helyetted... A pincérek már más tészta, de itt is érvényesül az árkategóriás különbség, a kedvenc (méregdrága) éttermemben már a legelső alkalommal is meglepően udvarias és előzékeny kiszolgálásban volt részem, hiszen nekik jó, ha bemegy valaki, de ugye a gyorséttermekben örülj, ha nagynehezen sorrakerülsz... Egyszóval legyél magabiztos, ha úgy lépsz be, hogy ITT VAGYOK, akkor figyelni fognak rád, még a legnagyobb forgalmú tömegcikkeket árusító kisboltban is.
2010. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!